Klasik Köşe Koltuk Seçim Rehberi

Klasik Köşe Koltuk Seçim Rehberi

Lüks köşe koltuk seçim rehberini şimdi keşfedin. Köşe koltuk modelleri, bir evin dekorasyonunu harika bir görünüme kavuşturan en önemli mobilya çeşitlerinden birisidir. Geçmişten günümüze önemli olan bu ürünler, sağladıkları işlevsellik ve estetik güzellik nedeniyle e tercih edilir.  Köşe koltuk ile dekorasyon aslında zor ama yapıldığı zaman da bir o kadar göze hoş gelen bir eylemdir.  Bu nedenle bu koltuk seçimlerinde epey bir detaya dikkat etmek gerekmektedir. Aksi takdirde odanızı kötü bir görünüme sokmanız olası bir durumdur. Peki lüks köşe koltuk seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir? Gelin birlikte bakalım:

Köşe koltuk takımları bir diğer ismiyle L koltuk çeşitleri, yaşam alanlarına harika çözümler sunmaktadır. Özellikle işlevsellik, fazla yer kaplamaması ve konforu nedeniyle fark yaratan bu ürünler dekoratif anlamda da bulundukları mekanda harikalar yaratmaktadır. Köşe koltuk modelleri farklı farklı çeşitlerde bulunur. Örneğin yataklı köşe koltuk modelleri en sık satın alınanlar arasında bulunmaktadır. Özellikle misafiri bol olan kişiler, bu ürünleri tercih etmektedir.

Hangi Tasarım Tarzları Dikkate Alınmalı?

Köşe koltuk takımı seçerken mutlaka kendi beğenilerinizi, tarzınızı ve evinizi göz önünde bulundurmalısınız. Modern köşe takımları, art deco köşe takımları, avantgarde köşe takımları, klasik köşe takımları, minimal köşe takımları gibi birçok farklı çeşit bulunmaktadır.

Köşe takımları ev dekorasyonu trendleri arasında ön plana çıkmaktadır. Peki lüks köşe takımı seçerken nelere dikkat edelim?

  • Köşe koltuk takımı seçerken mutlaka alanınızın boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız. Koltuk takımlarınız kesinlikle odanızı boğmamalı, odayı daha küçük bir hale getirmemelidir. Bu birinci dekorasyon kuralıdır.
  • Lüks köşeler oluşturmak için, koltuğun kalitesine de dikkat etmelisiniz. Kalitesiz bir koltuk size lüks bir tasarım sunmaz. Bu nedenle köşe koltuk modeliniz mutlaka uzun yıllar kullanabileceğiniz kumaş ve ürünlerden yapılmalıdır. Bu konuda en çok kaliteli ahşap koltuk modelleri tercih edilmektedir.
  • Koltuk seçerken kendi beğenilerinizi ön planda tutmalısınız. Aksi takdirde ürünü bir süre kullandıktan sonra sıkılma olasılığınız vardır. Pişman olmamak için mutlaka kendi tercihlerinizi ön planda tutun.
  • Lüks köşe koltuk seçerken, koltuk kumaşlarının leke tutmamasına da dikkat edin. Bir koltuk çok güzel olabilir fakat leke tuttuğu ve lekeler çıkmadığı sürece size hayatı maalesef eziyet edebilir.
  • Koltuk takımı seçiminde mutlaka aksesuarlara da önem vermelisiniz. Örneğin kırlentleriniz, halılarınız ve perdeleriniz mutlaka koltuğunuza göre olmalıdır. Odada tezatlık çirkin bir görünüm oluşturabilir.
  • Koltuk satın almadan önce eğer fırsatınız varsa mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Koltuk eğer sırtınızı ve belinizi rahat ettirmeyecekse boşuna almanıza gerek yok.

Lüks Köşe Koltukları Evinizi Harika Bir Hale Getirecek

Doğru lüks köşe koltuk tercihleri evinizi daha güzel bir hale getirecektir. Eğer kendinize yaşanabilir bir alan yaratmak istiyorsanız mutlaka bu ürünlere dikkat etmelisiniz. Hepimiz hayatımızın çoğunluğunu evlerimizde geçiririz. Evlerimizde günün stresini üzerimizden atar, rahatlar ve sevdiklerimizle vakit geçiririz. Bu anlamda da evimizin rahat  ve güzel olmasını isteriz. Bu seçimler sırsında eğer sadece renk ve deseni ön plana koyarsak, rahatlığı yakalamamız mümkün olmaz. Lüks mobilyalar da bu anlamda önemlidir. Bize hem estetik bir güzellik hem de rahatlık sunarlar.

Günümüzde lüks köşe koltuk modelleri farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu üründe kullanılan hammaddeye, sezona ve markaya göre değişim gösterebilir. Bu nedenle lüks mobilya fiyatları dediğimiz zaman sabit bir rakam söylemek mümkün olmayacaktır. Ama emin olun herkes kendi bütçesine uygun harika bir koltuk takımını kolaylıkla bulacaktır!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.