Banyo Zemin Döşemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Zemin Döşemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik bayno zemin döşemesi seçerken nelere dikkat edilmeli? Banyo mobilyaları seçilirken onların tek tek ve bir aradayken oluşturmaları gereken şık ve uyumlu görünüm, özellikle üzerinde yükseldikleri zeminin döşemeleriyle tamamlanabiliyor. Bu nedenle zemin döşemeleri hem görüntüleriyle hem de kaliteleriyle önemsenmesi gereken en önemli unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Zeminin oluşturduğu fon, şık banyo mobilyaları için öne çıkmalarını sağlayan ve estetik görünümlerini doğrudan banyonun atmosferine katmalarına olanak veren bir avantaja dönüşebileceği gibi, doğru biçimde seçilmezse de dezavantaja dönüşerek, tam bir hayal kırıklığı haline gelebiliyor.

Böyle bir durum yaşamamak ve lüks banyo mobilyaları ile bir araya getirilmiş zemin döşemesine sahip olmak için birkaç küçük ayrıntıyı bilmek gerekiyor. Görsellikle birlikte işlevselliği de gözden kaçırmadan konsantre olmak lazım geliyor.

Uzun Ömürlü Kullanım İçin Kaliteden Taviz Vermeyin

Banyolar, evlerin en önemli alanlarından biri. Üstelik burayı dekore etmesi de oldukça keyifli. İster klasik banyo mobilyaları ile isterseniz de modern banyo mobilyaları ile bir banyo tasarlamaya başlayın; bu süreç boyunca son derece keyifli vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Elbette bazı kaçınılmaz zahmetlere de katlanmak durumunda kalacaksınız. Banyo dekorasyonu hem zaman alan hem de bütçenizi birazcık yoran bir sürece girmenize neden oluyor. Ama en sonunda elde edeceğiniz etkileyici sonucu görmek için biraz sabretmeniz gerekiyor.

Banyolar bir evin içinde en uzun ömürlü kullanımını vadetmesi gereken mekânlar. Dolayısıyla zemin döşemesini seçerken kaliteden asla taviz vermeyin. Seçtiğiniz döşemenin uzun süre kullanılabilecek dayanıklı bir ürün olduğundan emin olun. Yoksa kısa süre içerisinde külfetli bir tadilata girişmek zorunda kalabilirsiniz.

Zemin döşemelerinde tercih ettiğiniz karoların duvar karolarıyla aynı ölçüde olmasına dikkat etmelisiniz. En azından ikisi arasında, estetik algıyı bozmayacak bir orantı bulunmasını sağlamak mecburiyetindesiniz.

Renk Seçimi Her Şeyden Daha Önemli

Seçeceğiniz zemin döşemesinin dayanıklılığı ve botunu netleştirdikten sonra elbette rengini de düşünmelisiniz. Çünkü renk seçimi her şeyden daha önemli. Klasik banyo mobilyaları ağırlıkla beyaz rengin sadeliğini taşıyorlar. Böylece renkli ve desenli zemin döşemeleri kullanılarak banyolarda hareketlilik oluşturulmaya çalışılıyor. Bunun yanında modern banyo mobilyaları ile banyolarda benimsenen modern dekorasyon anlayışlarında da rengârenk ve desenli zemin döşemelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Renkli banyolar ile enerjik ve ferah bir mekân oluşturuluyor. Renk seçimleriyle beraber, zemin döşemelerinin parlak ya da mat bir görünüme sahip olması da önemsenmesi gereken ayrıntılar arasında yer alıyor.

Banyolardaki canlı görünümü korumanın bir yolu da zemin döşemelerine göre daha farklı boyutlardan seçilen duş karoları olarak karşımıza çıkıyor. 

Banyolarda, modern banyo mobilyaları ile oluşturulan dikkati çekici ve şık tasarımlar birçoğumuzun malumu. Ama bunun yanında klasik banyo mobilyaları ve klasik dekorasyon tarzının asil ve görkemli duruşu da her zaman dikkatleri üzerinde topluyor.

Lüks ve Zarafetin Yan Yana Geldiği Banyolar

Lüks ve zarafetin yan yana geldiği klasik banyolarda, görkemli klasik banyo mobilyaları özellikle parlak mermer zeminler üzerinde adeta göz kamaştırıyor. Bu zengin duruştan vazgeçemeyenler için Asortie Mobilya şık, dayanıklı ve kullanım konforu zevkini doruklara ulaştıran alternatifler barındırıyor. Klasik tarzın gösterişli detayları olan ince işlemelerin, çarpıcı bir dokuya nakşedildiği  Zümrüt Klasik Banyo tasarımı, Asortie’nin yıldızı parlayan banyo tasarımları arasında, evlerinizi süsleyeceği günü bekliyor.

Banyo zemininde ya da mermerin güzelliğini yaşatmak isteyebilirsiniz. Modern desenlerin ya da klasik çizgilerin bulunduğu zemin döşemelerini seçebilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun şık banyoların, şık banyo mobilyalarının, kaliteli bir zemin döşemesiyle görünür hale geldiğini ve kalitenin diğer adının Asortie olduğunu unutmayın!

Mükemmel dekorasyonunuzun zarar görmesini istemiyor, istemsizce oluşabilecek kararma ve küf oluşumlarını önlemek için "banyoda küf oluşumunu engellemek için neler yapılır yazımızı okuyup, önemli ipuçlarını öğrenmek için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.