Lüks Dış Mekan Konseptinizi Tamamlayacak Bitkiler

Lüks Dış Mekan Konseptinizi Tamamlayacak Bitkiler

Lüks bahçe konsepti düzenleme fikirleri her sezonun en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bahçe bitkileri ile beraber hem dekoratif hem de canlı bir görünüm kazanan bahçelerin dizaynı görenleri içine çekiyor. Lüks dış mekan konseptiniz ne kadar göz alıcı olursa, oranın keyfini sürmek de bir o kadar cezp edici hale geliyor. Üstelik bu durum sizin için olduğu kadar, ağırladığınız konuklarınız için de geçerli.

Dış Mekanların Gözdesi Bahçe Bitkileri

Dış mekanların şık konseptlerinin gözdesi olan dış mekan bitkileri, yalnızca dekoratif özellikleriyle değil doğallıklarıyla da yaşantımıza renk katıyor. Modern hayatın getirisi olan yaşam biçimimizden ötürü çoğumuz doğadan soyutlanmış halde yaşıyoruz. Yaşam alanımızdaki dört duvar içerisindeki konforun kısıtlılığına tabii olmak durumunda kalıyoruz. Evden dışarı adım attığımız anlarda ise bu uzak kalmışlığın, soyutlanmışlığın acısını çıkarmak istercesine kendimize doğaya atıyoruz! Kimimiz bir parka, kimimiz sosyalleşebileceğimiz bahçelere ya da mesire yerleri ve göl kıyılarına gidiyoruz. Bunu da her zaman yapamadığımız için bu noktada da bir kısıtlanmayla ister istemez yüzleşmek durumunda kalıyoruz. Son çare olarak ise kesin çözümü buluyor ve kendimize bir lüks bahçe konsepti oluşturma yoluna gidiyoruz.

Lüks Bahçe Konsepti ile Şansı Yakalayanlar!

Bazılarımız bu anlamda şanslılar. Düzenlenmeye hazır bir lüks dış mekan konseptiniz varsa şanslısınız demektir. Pek çok insanın sahip olmak isteyip, olamadığı bir şeye sahipsinizdir! Ve bu şansı doğru kullanmalısınız. Birbirinden güzel bahçe bitkileri ile sizi mutlu edecek, karakteristik bir lüks bahçe konsepti oluşturmak zorundasınız!

Renk Uyumu

Bunun ilk adımı doğal ve huzurlu bir konsept oluşturmak için bitkilerinizin renk uyumunu dikkate almaktan geçiyor. Cıvıl cıvıl görünümleriyle bitkiler doğanın milyonlarca renk seçeneğinden birine bürünmüş olabiliyor. Yine de bunun kontrolünü belli oranda sağlamak mümkün!

Bahçelerde yeşilin hakim renk olduğu aşikar. Yeşilin yanına ise doğada en çok yakışan renklerden biri mor ve eflatun tonları olduğundan, mor salkım fidanlar dış mekan bitkileri arasında öne çıkıyorlar.  Mor salkım fidanlarını takiben kırmızı nilüferler ve japon gülü çiçekleri dış mekanlarda son yılların en çok dikkat çeken bitkileri! Farklı yapıları ile bu bitkiler lüks dış mekan konseptiniz için özgünlüğk de yakalamanızı sağlayacak olan alternatifler!

Turuncu, beyaz ve pembenin en güzel tonlarına bürünen begonviller de bahçe bitkileri içinde gözde seçenekler! Görünümleriyle huzur veren kokularıyla mutluluk kaynağınıza dönüşen begonvilleri lüks bahçe konsepti kurarken mutlaka değerlendirmelisiniz!

Ayrıca renk uyumuyla farklılık yaratmak ve bahçenizi diğer bahçelerin konseptinden ayırarak daha özel bir konuma eriştirmek istiyorsanız, tropikal bitkileri mercek altına almalısınız!

Limon Servi, Atlas Sediri, Ihlamur Ağacı!

Bahçe bitkileri aklınıza yalnızca küçük bitkiler getiriyor olabilir. Ama lüks bahçe konsepti kurmaktan bahsedilirken ağaçları atlamak olmaz! Kldı ki, bahçelere sahip birçok insanın bahçede görmek istediği ilk ve yegane şey ağaçlardır.

Lüks dış mekan konseptiniz için harikalar yaratacak ve en çok tercih edilen ağaçlar arasında limon servleri var. İnce yapıları ve dekoratif duruşlarıyla bu bitkiler büyük rağbet görüyorlar. Değişik görünümleriyle her dış mekanda ilgiyi üzerlerinde toplamayı başaran atlas sedirleri de farklılık peşinde koşanların ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Daha klasik bir dokunuşla bahçesini güzelleştirmek isteyenler ise ıhlamur ağaçlarına yöneliyor. Hatta kimileri o kadar düşkün ki ıhlamur ağaçlarına, onlar muhtemelen şu anda burunlarında ıhlamur kokusunu hissediyorlar. Tabi bu seçeneği değerlendirmek için geniş bir bahçeye sahip olmalısınız. Bahçeniz geniş değilse de üzülmeyin! Bahçeye sahip olacak kadar şanslısınız!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.