Eşsiz Otel Dekorasyonları ile Eşsiz Yaşam Alanları

Eşsiz Otel Dekorasyonları ile Eşsiz Yaşam Alanları

Otel dekorasyonları, otelin kalite, prestij, kurumsal kimlik ve hitap ettiği kitleyi yansıtan en önemli konudur. İçinde kendinizi özel ve rahat hissetmeniz göz önüne alınarak tasarlanmış bir otel odası evinizden uzak olmanın verdiği konforsuzluğu azaltmaya yardımcı olur. Otel dekorasyonlarında yalnızca otel odası mobilyaları ve dekorasyonu değil, ayrıca otel lobisi, otel restoranları, açık ve kapalı alanların da mimari tasarım ve dekoratif bütünlüğü son derece önemlidir. Bir otelin kapısından ilk adımınızı içeri attığınızda sizi karşılayan lobideki şıklık ve ihtişam aynı şekilde konakladığınız oda ya da yemek yediğiniz restoranda da sizi takip ediyorsa, kendinizi eşsiz hissedeceğiniz bir konaklama deneyimini ancak yaşayabilirsiniz.

Rahatlık ve Lüksün Buluştuğu Odalar

Otel dekorasyonu denildiğinde akla ilk gelen konu otel odasının tasarımı ve tercih edlien mobilyalardır. Özellikle estetik bir görünüm ve kalite sunan mobilyalar tarzı ister modern, ister klasik, ister avangart ya da artdeco gibi farklı bir tarzda olsun, otel odasının atmosferini oluşturan temel öğedir. Özellikle mobilyalarda kullanılan ahşap, masif, lake, mermer; döşemelerde kullanılan saten, ipek, keten gibi birbirinden farklı malzemeler otel dekorasyonlarında tercih edilmek istenen tarzı yansıtmak için özenle seçilmelidir. Örneğin daha lüks klasmandaki otellerde tercih edilen mermer ve lake mobilyalar modern görünüm sağlarken, kaliteli ve ihtişamlı bir oda dekorasyonu izlenimini arttırmaktadır.

Şıklık Kadar Önemli Olan Bir Diğer Konu Güvenlik

Otel dekorasyonu hakkında fikir yürütürken ön planda olan konular estetik, şıklık ve rahatlık olurken, güvenlik konusu çok önemli olmasına rağmen biraz daha arka planda kalmaktadır. Rahat ve konforlu bir konaklama imkanı sunmayı hedefleyen otel odalarının misafirlerin güvenliğini de düşünerek dekorasyon tasarımı yapmaları çok önemlidir. Özellikle misafirlerin güvenliğini tehlikeye sokacak köşeli ve sivri mobilya tasarımları, duvarlara yeterince sabitlenmemiş hareketli mobilya parçaları, alev almayan yatak, perde, halı döşeme, otel oda kapısının kilidi, banyo yüzeyinin kaygan olmaması, perdeler ile görüntü, duvar izolasyonu ile ses yalıtımı gibi detaylar bir otel odasının güvenliği sağlayan birincil kıstaslardır. Unutmaması gerek bir nokta şu ki, bir otel odası dekorasyonu sadece rahat ve şık olmasıyla değil bunlarla birlikte bir de güvenli olmasıyla eşsiz bir niteliğe kavuşur.

Otel Dekorasyonunda Vazgeçilmez Diğer Öğeler

Otel dekorasyonunda mobilya dışında, mobilyayı tamamlayıcı ve otelin dekoratif bütünlüğünü tamamlayan mekana uygun ve özgün aksesuarlar, aydınlatma sistemleri ve teknolojik imkanların kullanıldığı farklı tasarımların varlığı da misafirlerin konaklama deneyimi eşsiz kılmakta vazgeçilmez bir rol oynar. Odalar dışında, toplantı odaları ve konferans salonunda tercih edilen pratik araç ve medyalara yönelik farklı teknolojik tasarımlar yalnızca konaklama değil iş amaçlı ziyaretleri de daha konforlu ve kaliteli kılmaktadır. Odalara geçişteki koridor duvarlarında tercih edilen aydınlatmalar ya da tablolar bile tamamlayıcı olmaları açısından otel dekorasyonu için son derece önemlidir.

Renklerin Dili

Bir otel dekorasyonunda görsel bütünlüğü sağlayan en temel öğe renk tercihleri ve kombinasyonlarıdır. Otel odasının duvar boya renginden, yatak nevresimlerinin rengine, lobide kullanılan mobilya renklerinden, restorandaki masa örtüsü rengine kadar bütünlük gerektiren bir konu olan renk tercihi, otel dekorasyonunun tarzını da otelin kurumsal kimliğini de yansıtmakta birincil öneme sahiptir. Genelde açık renk ve tonlarda tasarlanan otel odaları misafirlere, konforlu, şık, ferah, aydınlık ve dinlendirici bir konaklama atmosferi sunmaktadır. Toplantı odaları ve konferans salonlarında kullanılan koyu renkler resmi görünümü pekiştirirken, lobide kullanılan göz alıcı renklerin otelin logosunun renkleri ile kombinlenmesi ilk görüşteki imaj tasarımını desteklemektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.