Klasik Yatak Odası Dizayn Fikirleri

Klasik Yatak Odası Dizayn Fikirleri

Klasik yatak odası denildiğinde sizin de aklınızda ihtişamlı bir yatak, büyük, ahşap ve oymalı bir gardırop, yine aynası oymalı ve hatta çoğu zaman altın varaklı bir şifonyer gibi unsurların yer aldığı renkli bir tablo beliriyor mu? Peki, klasik yatak odası dizaynı yalnızca bunlardan mı ibaret dersiniz? Elbette değil! Detaylarla kendi klasik stilinizi oluşturabilir ve dekorasyonda fark yaratabilirsiniz. İşte klasik yatak odası dizayn fikirleri!

Stil her şey demek! Özellikle günümüzde yalnızca giyim geçerli bir durum değil bu, içinde bulunduğumuz bu çağ insanoğlunu öyle bir noktaya getirdi ki dinlediğiniz müzikten, okuduğunuz kitaba, gittiğiniz mekanlardan hobilerinize kadar her şey stilinizin bir parçası haline geldi. Evinizin dekorasyonu da bu işe dahil tabi. Dekorasyon detaylarında da stilini konuşturmak isteyenler, bu işe ayrı bir özen gösteriyor tabi. Evinin her köşesinde incelikli bir şekilde tasarım üzerine odaklananlar için yatak odasına özel bazı notlar hazırladık.

Genel geçer bir kabul olarak yatak odası evin en önemli alanı… Dinlendiğiniz, kendinizle vakit geçirdiğiniz bu alanda daha iyi hissetmek için yatak odanıza da stil katmaya hazır mısınız? Hem de klasik unsurları kullanarak… Klasik tarzın yatak odasına getirdiği estetiği pek çok tarzda bulamayacağınızın altını çizelim. Özel ve işlemeli mobilyalarıyla klasik tarz yatak odası dizaynı pek çok dekorasyon tarzını estetik açıdan solluyor.

Parıltılar ve İşlemler

Klasik tarzın en önemli tarafı size kendinizi bir saray odasının içinde gibi hissettiriyor olması. Parıltılar, işlemeli, gösterişli ve büyük mobilyalar… Klasik dekorasyon tarzını seviyor ama bunu daha sade kullanmak istiyorsanız, yapabilirsiniz. Bazı detaylara dikkat ederek yatak odanızda hem klasik rüzgarlar estirebilir hem de daha sade ve küçük boyutlu mobilyalar tercih edebilirisiniz.

  • Büyük bir yatak, puf puf yastıklar klasik yatak odasının demirbaşıdır. Ama siz bu kadar da büyük bir yatak tercih etmiyor olabilirsiniz. Ahşap ve oymalı, büyük başlı bir yatağın odanızdaki alanı daraltacağını düşünüyorsanız, demir ferforje bir karyolayla daha minimal bir tasarım ortaya koyabilirsiniz. Nostaljik bir dokunuş olarak her zaman ortamı ısıtan ferforje karyolalarda daha minik ama işlemeli yastıklar kullanabilirsiniz. İşlemeli bir kalın yatak örtüsü de karyolanıza oldukça yakışabilir.
  • Odanın içinde çok fazla parıltı, işlemeli kumaş, motifli halılar vs kullanmak istemiyorsanız klasik tarzınızı aydınlatma ürünlerinizle yansıtabilirsiniz. Klasik bir avizeyle ortamı daha görkemli hale getirmeniz mümkün. Ağır bir avize tercih etmeyenler klasik duvar aplikleriyle ayarlanabilir ışıklandırma tercih edebilir. Bununla birlikte şamdanlar ve özel mumlarla ortamın aydınlığını dengeleyebilirler. Şamdanlar ve mumlar hem klasik stili destekliyor hem de yatak odanıza romantizm getiriyor. Bu tercih size bir taşla iki kuş birden vurduruyor.
  • Klasik yatak odalarını dekore ederken renkler ve aksesuarlar da öne çıkıyor. Perdelerin dekorasyondaki dozunu kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde klasik tarzı daha sade bir şekilde yansıtmaya çalışırken perdeyle işi bozabilirsiniz.
  • Klasik yatak odanızda yatağınızın arkasındaki duvarı da özel bir şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin, altın yaldızlı duvar kağıdı kullanarak sade tasarımlardan tercih ettiğiniz mobilyalarınızı böyle bir detayla ortaya çıkarabilirsiniz.

Unutmayın ahşap ve işlemeli şifonyerler, yine aynı tarzda gardıroplar, saten nevresim takımları, klasik çerçeveler derken bu stilin her zaman şık ve nostaljik bir tarafı var. Bu nostaljik etkiyle daha iyi ve daha mutlu hissedebileceğiniz bir yatak odasında güne başlayabilir ve yine günün yorgunluğunu kendinizi iyi hissettiğiniz bu alanda atabilirsiniz. Sizin için de hala geç değil!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.