Country Tarz Döşemenizle Uyumlu TV ünitesi Modelleri

Country Tarz Döşemenizle Uyumlu TV ünitesi Modelleri

Ev dekore etmek keyifli ama bir o kakar da meşakkatli bir iş… Dekorasyon tarzınıza karar verdiyseniz öncelikle o tarzın olmazsa olmazlarını çok iyi araştırmalısınız. Aksi halde bir tarz ortaya koymanız mümkün olmaz. Son dönemlerin moda dekorasyon stillerinden biri de country tarz. Ahşabın sıcaklığını, pastel tonlarını ve kır çiçeklerini evine taşımak isteyenler kısacası kendini bir kasaba evinde hayal edenler country tarza yöneliyor. Hal böyle olunca, özellikle salon döşemeleriyle uyumlu aksesuarlara ve country tv ünitesi modellerine şöyle bir göz atmak gerekiyor.

Ev dekore ederken özellikle salon gibi herkesin kullandığı alanlarda detaylarda ince eleyip sık dokumak önemli. Ne de olsa salon sizin gösteriş alanınız… Stilinizi orada sergiliyorsunuz. Aynı zamanda sizin beğeninize hitap etmesi ve içindeyken huzurlu ve mutlu hissettiğiniz bir mekan kurgulamanız da gerekiyor. Country tarz son yıllarda oldukça rağbet gören bir dekorasyon tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Kasaba hayatının unsurlarını evlerde sergileyen, nostaljik dokunuşların, eskitme mobilyaların ağırlıklı kullanıldığı bu dekorasyon tarzında ahşabın tüm sıcaklığını kullanabilmeniz mümkün. Bunu salon döşemenizden halılarınıza, yemek takımlarınızdan perdelerinize ve elbette artık her evin olmazsa olmazı tv ünitelerine kadar her türlü mobilya için böyle düşünmelisiniz. Country tarza yatkınsanız ve salonunuzda buna dair detaylar kullanıyorsanız country tarz tv ünite modelleri için araştırmaya yapmaya başlayın. Tarz konusunda netsiniz, ne istediğinizi biliyorsunuz ve araştırmanızı da ona göre yaptınız diyelim. Yine de beğendiğiniz ilk modeli satın alacak mısınız? Tavsiyemiz tv ünitesi seçerken bazı püf noktalarını da dikkate almanız yönünde…

TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bugün salonların demirbaş mobilyalarından biri tv üniteleri. Çünkü hem modern televizyonları şık bir şekilde taşıyor hem de dekorasyona ayrıcalık katıyor. Yeri geliyor çiçeklerinizi, yeri geliyor kitaplarınızı, yeri geliyor dekoratif objelerinizi tv ünitesinde sergileyebiliyorsunuz. Bir nevi geçmişin salon vitrinleri rolünü artık tv üniteleri üstlenmiş durumda, diyebiliriz. Ancak tasarım olarak çok iyi olup da fonksiyonel açıdan bir fayda sağlamayan tv ünitelerinin evinizde yalnızca yer kaplayan mobilyalar olacağını da gözden kaçırmayın. Göz estetiği önemli tabi, fakat tek başına buna odaklanmak hata olur. Salonunuzun genel dekorasyonunu da tv ünitesi seçerken mutlaka dikkate almalısınız.

  • TV ünitenizi yerleştireceğiniz ya da monte edeceğiniz duvar bir başka önemli detay olarak karşımıza çıkıyor. Duvarın dokusuna veya rengine uygun bir tv ünitesi seçmelisiniz. Country tarz tv ünitesi istiyorsanız buna uygun bir doku düşünmelisiniz.
  • TV ünitesi seçerken açık raflı olan modellere de yönelebilirsiniz. Özellikle dar salonlarda bu tarz modellerle mekanı daha geniş göstermek mümkün olabiliyor.
  • TV ünitenizi hangi amaçla kullanacağınız da oldukça önemli. Bugün aynı zamanda bir depolayıcı rolü de üstlenen TV üniteleri evin dağınıklığını ortadan kaldırmada birebir etkili. Ancak seçeceğiniz model eğer buna uygun değilse, salonunuzun daha dağınık görünmesine neden olabiliyor. Bu ayrıntıyı çok iyi hesaplamalısınız.
  • TV ünitesi seçerken televizyon ölçülerinizi dikkate almayı unutmayın. Televizyonunuz ünitenize kıyasla küçük ya da büyük kalırsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Aynı şekilde televizyon ünitesini yerleştireceğiniz alanın ölçüsünü de almalısınız. Ünitenizi hazır modeller arasından seçecekseniz boyutları mutlaka dikkat almalısınız.
  • Eğer çocuklu bir aileyseniz ve çocuklarınız da yaş olarak küçükse sivri köşeli TV ünitesi modellerinden uzak durmalısınız. Kırılacak eşyalarınızı yerleştirecekseniz ünitenizin yüksekliğini de ona göre ayarlamanız gerekiyor.
  • Seçtiğiniz TV ünitesinde malzemeye de dikkat etmelisiniz. Kolay çizilmeyen, yıpranmayan modelleri uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Country Tarz Tv Ünitesi Fiyatları

Mobilya fiyatları modellerine, fonksiyonlarına, boyutlarına ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Country tarz TV ünitesi fiyatları da ünitenin modeline, eskitme olup olmadığına, hangi malzemeden imal edildiğine göre değişiyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.