Klasik Şapkalı Avize Modelleri Hangi Mobilyalarla Kullanılır?

Klasik Şapkalı Avize Modelleri Hangi Mobilyalarla Kullanılır?

Avizeler, ev dekorasyonunda en sona bırakılan durumlar arasında yer alır. Fakat ev dekorunda oldukça önemlidir. Bu nedenle asla göz ardı edilmemesi gereken dekorasyonlardan bir tanesidir. Uzun yıllardır ev dekorunda kendi yerini sağlama almış olan klasik şapkalı avizeler hem spor hem de klasik görünümleri ile her ev için uygun modeller arasında yer alır. Özellikle gold ve beyaz renkleri ile tam bir asil görünüm sağlar. Daha çok klasik mobilyalara uyum sağlayan şapkalı avizeler oyma ve el işlemesi mobilyalar için de uygundur.

Şapkalı avizelerin içinde aydınlatma olarak beyaz ve sarı renkli ışıklar kullanılabilir. Eğer sarı ve sarı tonları bir aydınlatma kullanmak isterseniz burada sarı ya da altın rengi bir avize seçimi yapabilirsiniz. Bu da kahverengi, gül kurusu, açık pembe gibi mobilyalara kolaylıkla uyum sağlar. Eğer avizelerde beyaz ve sarı renkleri kullanacaksanız beyaz tonlarında, fil dişi rengi tonlarında mobilyalar seçebilirsiniz.

Elbette şapkalı avizelerde uyum sadece mobilyalarla değil perde ve halılarla da tam bir bütün içinde olmalıdır. Örneğin sarı renklerdeki bir avizeye beyaz tonları rahatlıkla uyum sağlar ama yeşil tonlarındaki ve mavi tonlarındaki perdeler oldukça uyumsuz ve göz yorucu olacaktır. Bu nedenle evinizi tam bir bütün halinde ve uyum içinde tutmanız her zaman için daha avantajlı olur.

Şapkalı Avizeler İle Mutfak Dekorasyonu

Eğer şapkalı avizeleri mutfaklarınızda kullanacaksanız pembe ve beyaz tonlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle mutfakta bulunan perdelerinize ve mutfak masasına doğrudan uyum sağlamalıdır. Bunun yanında klasik  tercih edilen bu avizelerde taş ve inci gibi detayların yoğun bir şekilde kullanılması mutfak için uygun olmaz. Bunun yerine daha sade ve daha küçük şapkalı avizeler  tercih edilebilir. Mutfakta kullanılacak şapkalı avizelerde şapka sayısı 3ü geçmemelidir. Aksi halde mutfak dekoruna gereksiz bir ağırlık yüklenmiş olur.

Yemek odalarında tercih edilecek şapkalı avizeler daha çok loş bir ışık sağlamalı ve gözü yormamalıdır. Yine mutfak masasına direk uyum sağlamalıdır. Bunun yanında şapka sayısı tıpkı mutfaktaki avizelerde olduğu gibi 3ü geçmemelidir. Bir büyük ya da iki büyük şapkalı avizeler bu alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle klasik yemek masaları için bu modeller her zaman daha avantajlı olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Kullanılacak Şapkalı Avize Modelleri

Yatak odasında kullanılacak şapkalı avizeler taşlı seçilebilir. Uzun sarkan saydam taşlar klasik yatak başlığına birebir uyum sağlar. Yine makyaj masası, halı ve yatak odası koltuğuna da taşlı şapkalı avizeler kullanılabilir. Klasik evler ve klasik mobilyalar için klasik şapkalı avize modelleri oldukça fazladır. Yatak odası içinde farklı modelleri kullanabilirsiniz. Örneğin 5li şapkalı avize modelleri ortamı güzelleştirmeye ve zengin göstermeye yetecektir.

Salonlarda Kullanılacak Şapkalı Avize Modelleri

Eğer  klasik bir salona sahipseniz burada bol şapkalı ve incili avizeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle yaldızlı görünüme sahip olan avize modelleri her zaman ortama daha iyi bir görünüm sunacaktır. Yine siyah renkleri ile asil görünüme sahip olan avize modellerini seçebilirsiniz.  Avangard  koltuk ve köşe takımı kullanıyorsanız küçük şapkaları olan avizeleri tercih edebilirsiniz. Böylece daha klasik ve ağır bir dekorasyon yapmış olabilirsiniz. Avizenin şapka kısmında yer alan ince detaylarda dekorasyonda önemli yer kaplar. Örneğin şapkada yer alan cam işlemeleri ve çini gibi işlemeler ağır ve klasik bir görünüm sağlar. Fakat daha karakteristik bir dekorasyona ihtiyacınız varsa düz ve sade modelleri tercih edebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.