Klasik Mekanlarda Klasik Duvar Kağıtları Tercihi

Klasik Mekanlarda Klasik Duvar Kağıtları Tercihi

Dekorasyon uygulamalarının en büyük parçalarından biri olan duvar kağıtları, bulundukları mekanlara değer katan unsurlardır. Kimi zaman belirli bir bölümü kimi zamansa bütün bir duvarları boydan boya sararak kendilerini gösterirler. Bulundukları mekana fon oluşturup, önlerinde yer alan her mobilya, aksesuar ve objenin olduğundan daha canlı görünmesini sağlayıp, öne çıkartırlar. Bu durum da yıllardır evlerimizi saran klasik duvar kağıdı modelleri ile bugün hala haşır neşir olmamızı sağlayan halimizi açıklar niteliktedir.

Klasik mekanların en kadim dekorasyon destekçilerinden klasik duvar kağıtları, şaşırtıcı biçimde her yılın, her sezonun modası olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bazı dönemlerde, önceki ve sonraki dönemlere kıyasla daha fazla ya da daha az tercih ediliyor olabilirler. Ancak bu durum onların istikrarlı duruşunu değiştirmez. Duvar kağıtları her dönemde farklı mekanları süslerken önümüze çıkabilirler. Yatak odalarından salonlara, oturma odalarından mutfaklara hatta ofislere ve makam odalarına kadar, insan elinin değdiği her yerde kendilerine yer açtırabilirler. Çünkü duvar kağıtları her sezon bıkmadan usanmadan kendilerini yenileyen çizgileri, değişen renk ve desenleri ile hemen her dekorasyon stiline uyum sağlarlar. Her zevke hitap eden farklı tasarımları sayesinde de her daim trendler arasındaki yerlerini korumaya devam ederler.

Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik duvar kağıdı çeşitleri farklı nedenlerle seçilebilir ve yaşam alanlarınızın dekorasyonunda sizlere dekoratif çözümler getirebilirler. Seçilme nedenlerinin fazla olması gibi seçilirken dikkat edilmesi gereken noktaları da oldukça fazladır.

Öncelikle tercih etmek istediğiniz duvar kağıdının kaliteli olduğundan emin olmalısınız. Duvar kağıtları, uzun ömürlü kullanım için uygun ve dayanıklı bir yapıda olmalılar. Duvar kağıdı kaplanacak bölümün genişliğini ve ışık alma oranını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ev veya ofislerdeki dar bir alanda duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız renk seçiminde koyu renklerden ve desenlerden uzak durmalısınız. Küçük mekanlarda açık renkli, desensiz ya da çok az desenli bir duvar kağıdı tasarımını tercih etmek durumundasınız. Zira dar mekanlarda kullanılan koyu ve desenli modeller, mekanın daha dar görünmesine neden olur. Ancak açık renk ve desensiz tasarımlar daha geniş ve ferah bir etki yaratan dekorasyon uygulamaları elde etmenizi sağlarlar. Ayrıca duvar kağıdınızın rengiyle, mobilya ve aksesuarlarınızın rengi arasında bir denge gözetmeli ve seçiminizi buna göre nihayete erdirmelisiniz.

Klasik duvar kağıdı çeşitleri arasından seçtiğiniz tasarımın kolay temizlenebilir, silinmeye müsait bir model olup olmadığını da dikkat almayı unutmayın! Uzun süreli kullanımda duvar kağıtları herhangi bir denenle kirlenip yıpranabilirler. Bu nedenle kolay temizlenmeli ve bölgesel bir tamir gerektirdiklerinde buna elverişli olmalılar. Eğer çıkarttırmak isterseniz de ısınıp kolayca sökülebilen bir yapıya sahip olmalılar.

Klasik Duvar Kağıtlarının Avantajları

Dekoratif yapıları, farklı dekorasyon stilleri ile uyum sağlayan ve çeşitlenen dokularıyla duvar kağıdı modelleri, pek çok avantajı da beraberlerinde getiriyorlar. Duvar kağıtları boyalar gibi koku yapan malzemeler değiller. Dolayısıyla evinizin bir bölümüne uygulandıklarında evinizin neredeyse tamamını saran bir kokuya neden olmazlar.

Ayrıca bazı duvar kağıtları dekoratif özellikleriyle beraber birtakım fonksiyonel işlevlere de sahip olmak üzere özel olarak üretiliyor. Böyle bir özel üretim sonucu meydana getirilmiş ve ses yalıtımına yardımcı olan ses emici duvar kağıdı modelleri de değerli kullanıcılarının dikkatine sunulmuş durumda! Bu noktada elbette teknoloji ile estetik değerlerin bir arada olduğu muhteşem bir uyuma rastlıyoruz. Bu rastlantı içinde bulunduğumuz çağın pratik çözümleriyle bizleri daha şanslı hale getiriyor. Bunun sonucunda da lüks ve konforun birbirinden hiç ayrılmadığı dekorasyonlara sahip yaşam alanları elde ediyoruz!

Klasik dekorasyonunuzun parçası olan ev aksesuarlarının yaşam alanlarınızda nasıl kullanılacağına dair detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.