Klasik Otel Aksesuarlarının Sağladığı İhtişamı Keşfedin

Klasik Otel Aksesuarlarının Sağladığı İhtişamı Keşfedin

İster tatil amaçlı seyahat edilsin, ister iş; otellerden beklentiler değişmiyor. Evin dışında bir yerde kalınsa da ev konforunu öyle ya da böyle aranıyor, ancak bununla birlikte bir de lüks beklentiler oluyor. Bu lüksten kastımız yalnızca iyi bir yatak, temiz bir oda, şık bir banyo değil, klasik otel aksesuarlarıyla desteklenmiş ihtişamlı bir tasarım da beklentiler arasındaki yerini alıyor. Müşterilerine kendilerini ev konforunda ama aynı zamanda bir saray odasında gibi hissettirmek isteyen işletmeler klasik otel aksesuar modellerinden yana tercih yapıyor.

Aslında lüks kelime anlamı olarak “gerekli olanın sınırlarını aşan” demek. Peki, sizin için lüks nedir? Bugün lüks bir otelden beklentilerimiz aslında daha çok konfor öğelerini ve teknolojinin sunduğu nimetlerin bizlere sağlaması. Bununla birlikte biraz daha gösterişli bir tasarım da arıyoruz. Özellikle klasik dekorasyon tarzının verdiği o ihtişam, lüks beklentisini de epeyce karşılıyor. Peki, bir otel nasıl lüks oluyor?

Lüks otellerin bazı olmazsa olmazları var. Buna rezervasyondan dekorasyona pek çok ayrıntı dahil oluyor. Her şeyden önce basit bir rezervasyon süreci önemli… Online ya da telefon aracılığıyla müşteri sorunsuz bir şekilde hizmet alabilmek istiyor. Uzun ve yorucu bir yolculuğun ardından check-in bankosunda beklemek herkes için oldukça can sıkıcı bir durum. Müşteri lüks bir beklenti içerisindeyse bu durumu da yaşamak istemiyor elbette. Lobinin tasarımı kişiyi cezbetmeli, ne kadar yorgun olursa olsun, bulunduğu mekandan keyif aldığı için odaya çıkmadan önce bir çay ya da kahve içme isteği duymalı. Bunun için de otel lobisi tasarımında klasik unsurlara yönelmek önem taşıyor. Klasik mobilyaların sağladığı etki, klasik otel aksesuarlarıyla da desteklenirse müşteri girdiği atmosferde kendini hemen mutlu hissetmeye başlıyor.

Klasik Otel Aksesuarları

Altın varaklı ve oymalı bir ayna, klasik tarzda bir komodin üzerine yerleştirilmiş şık bir aydınlatma, yine klasik bir çalışma masası… Pencere önüne yerleştirilmiş şık bir berjer, tüm bunları destekleyecek nitelikte perdeler ve yatak örtüleri… Daha bitmedi. Banyoya girdiniz, mermer bir banyo nostaljik armatürler, altın veya gümüş varaklı aksesuarlarla tamamlanmış. Beyaz rengin asaleti klasik aksesuarlarla bütünlük içinde… Kendinizi sakin, dingin bir ortamda yalnızca size ait bir ihtişamın ortasında buluyorsunuz… İşte klasik otel odası aksesuarlarıyla böyle hissetmeniz mümkün oluyor. Eğer tatil boyunca bu duyguyu yaşamak istiyorsanız otel seçiminizi yaparken klasik tarzdaki lüks otellere yönelmenizde fayda var.

Bir otelin lüks olabilmesi için yani kendini “luxury” olarak tanımlayabilmesi için birçok özelliğe sahip olması gerekiyor. İşte o özellikler:

 • Odaya girer girmez çarpacak bir tasarıma sahip olmalı. Bunun için de yüksek kalitede mobilyalar kullanmalı.
 • Odada rahatsızlık verecek keskin kokular olmamalı.
 • Göz alıcı duvar kağıtları kullanılmalı ki artık duvar kağıtları hem trend hem de silinebilir özellikleriyle daha kolay temizlenebiliyor, leke tutmuyor.
 • Lobide ve diğer genel alanlarda, özellikle de odalarda, sanat eserler ve tablolar bulunmalı.
 • Kaliteli bir yatak ve doğal malzemelerle üretilmiş olan yatak örtüleri tercih edilmeli.
 • Doğal malzemelerle üretilmiş olan bornoz ve havlular bulundurulmalı.
 • Işığı tamamen kesen perdeler en önemli ayrıntılardan biri. Uyku konforunu sağlamak için perde seçimine ayrı bir özen gösterilmeli.
 • Otel odasında kullanılan dolap ve masaların da kullanışlı ve büyük olması gerekiyor ki misafirler eşyalarını rahatlıkla yerleştirebilsinler ve odaları sıkışık ve dağınık görünmesin.
 • Rahat bir okuma koltuğu da lüks bir otel odasında muhakkak bulunmalı. Özellikle iş odaklı konaklayan misafirlerin bu okuma koltuklarına çok fazla ihtiyaç duydukları gözden kaçmamalı.
 • Kadın misafirler için makyaj ve bakım masası da bir detay değil, olmazsa olmazdır. Unutmayın makyaj ve bakım masası hem şık olmalı hem de iyi bir aydınlatması bulunmalı.
 • Kahve makinesini ve dolu bir mini barı da unutmadan bu listeye ekleyelim.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.