Klasik Mobilyalarda Trend Koltuk Renkleri Nelerdir?

Klasik Mobilyalarda Trend Koltuk Renkleri Nelerdir?

Klasik mobilyalar oldukça uzun zamanlardan beri üretilen, tercih edilen ve kullanılan mobilya tarzıdır. Teknolojinin ve fabrikaların yaygınlaşmadığı dönemlerde mobilyalar dahil olmak üzere kullanılan tüm ürünler el işçiliği ile yapılmaktaydı. Klasik mobilyaların üretiminde kullanılan ürünler ise çeşitli ağaçlardan elde edilen ahşaplardır. Bu ahşapların el işçiliği ile işlenmesi, el oymaları ile işlenmesi ile klasik koltuklar üretilmekteydi. Eski tarz evlere baktığımızda günümüzdeki klasik mobilyalara oldukça benzer mobilyalar görmekteyiz. Geçmişten günümüze ulaşan klasik mobilyalar oldukça ilgi görmektedirler.

Teknolojinin gelişmesi, fabrikaların yaygınlaşmasıyla birlikte mobilyalarda da çeşitlilik artmıştır. Birçok farklı tarzlarda mobilyalar üretilmiş ve bu mobilyalar üretilirken farklı malzemeler kullanılmıştır. Fabrikalarda üretilen sunta, mdf, yoga levha gibi pek çok farklı türde malzemeden koltuklar ve diğer mobilyalar tasarlanmıştır. Ancak tüm bu gelişmelere rağmen klasik koltuk takımları ve klasik mobilyalar oldukça ilgi görmeye devam etmiştir.

Klasik koltuk takımı modelleri her dönem yoğun ilgi gördüğü için birçok farklı modelde ve renklerde üretilmiştir. Dönemin renk tonlarına uygun olarak tasarlanabilen mobilyaları seçebileceğiniz gibi o dönemin trend renkleri dışındaki renklerden üretilmiş olan klasik oturma odası mobilyalarını da seçebilirsiniz.

Klasik koltuk takımlarında kullanılan kumaş çeşitliliği oldukça fazladır. İstenilen desende ve istenilen renkte kumaşlar kullanılarak klasik salon mobilyaları üretilebilmektedir. Yaygın olarak krem, kahve rengi ve tonları, mürdüm, bordo, yeşil, mavi gibi renkler kullanılsa da diğer renklerden de oldukça fazla üretilmektedir. Evinizin tarzına uygun olarak seçeceğiniz koltuk takımlarında istediğiniz renkleri bulabilmeniz mümkündür.

Klasik koltuk takımları alınırken en fazla dikkat edilen husus evin dekorasyonu ile uyumu ve renkleridir. Salonlarda ve oturma odalarında oldukça fazla zaman geçirildiği için istenilen dekorasyona sahip alanlar oluşturulmak istenmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki salonlarda kullanılan koltuk takımları ve diğer mobilyaların dayanıklılığı ve kalitesi de dekorasyon için oldukça önemli olan unsurlardır.

Klasik koltuk takımlarının önemli olan malzemelerinden biri ahşabıdır. Ahşaplarda yapılan işlemeler ahşabın kalitesi ille oldukça bağlantılıdır. El oyması klasik koltuk takımlarının üretilmesinde kullanılan ahşabın kalitesine dikkat edilmelidir. Ayrıca dışında bulunan boya ve cilasının kalitesi de koltuklar için önemlidir. Koltukların ahşap kısımlarının çapma ve çizilmelere karşı dayanıklı olmaması ve yıpranması koltukların görünümü için oldukça dezavantajlı bir duruma neden olabilir.

Koltuklarınızın ahşaplarının kaliteli olması koltuklarınızı uzun süreler kullanabilmenizde etkili olsa da koltukların döşemelerinde kullanılan kumaş kalitesi de ihmal edilmemesi gereken bir unsurdur. Koltukların ahşapları kaliteli olsa bile kumaşlarında oluşan yıpranma ve aşınmalar koltukların eski görünmesine neden olacaktır. Koltuklarınızın uzun süreli kullanılabilmesi için ilk günkü görünümünü koruması çok önemlidir. Koltuklarda oluşan yıpranma ve aşınmalar, koltuklarınızın renkleri ve modeller ne kadar güzel ve şık olursa olsun olumsuz bir izlenime neden olacaktır.

Klasik mobilyalar genellikle şatafatlı, gösterişli ve ağır mobilyalardır. Eğer evinizde yeteri kadar alan yoksa ve koltuklar uygun hareket alanı oluşumunu engelleyecekse koltukların modelleri ön plana çıkmayacaktır. Küçük alanlar içinde uygun olan pek çok klasik mobilyalar ve klasik koltuk tasarımları bulunmaktadır. Evinizin boyutlarına uygun ölçülerde alacağınız klasik mobilyalar ile evinizde şık dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Klasik koltuk takımlarının trend renkleri var olan döneme göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak her dönem her renklerde klasik koltuk bulmanız oldukça kolaydır. Klasik mobilya üreten firmaların geniş klasik koltuk takımı ve geniş klasik mobilya kataloglarından istediğiniz renklerde ve renk tonlarında, istediğiniz modelde ve istediğiniz boyutlarda klasik koltuk takımı bulabilmeniz mümkündür.

Yeni klasik koltuk takımınızı seçerken kararsızlık yaşıyorsanız bucunuza göre klasik koltuk takımı önerilerimizi incelemek için makalemizi inceleyin. Burcunuza ve size uygun olan koltuk takımını keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.