Klasik Mobilyalar Hangi Yaşam Alanlarında Kullanılmalı?

Klasik Mobilyalar Hangi Yaşam Alanlarında Kullanılmalı?

Klasik mobilyalar hangi alanlarda kullanılmalıdır? Klasik mobilyalar yapısı ve tasarımı gereği lüks yaşam alanlarında tercih edilmesi daha uygun olmaktadır. Oyma motifleri, altın varaklı tasarımı, heybetli yapısı, özel dokuma kumaşları, motifleri ve dokuları ile tüm detayları düşünülmüş klasik mobilyalar tercih edildiği alanlarda lüks algısının temellerini oluşturmaktadır. Lüks bir yaşam alanı oluşturmak için tek başına klasik mobilyalar yeterli olmayacaktır. Ancak klasik mobilya kullanmadan da lüks yaşam alanları oluşturamazsınız. Bu sebeple klasik mobilyaların tercih edildiği alanlardaki genel dekorasyon, döşemeler, aksesuarlar, ortamın genişliği, aydınlatması, ambiyansı ve klasik mobilyaların da bir araya gelmesi ile göz alıcı yaşam alanları oluşturulabilmektedir. Lüks yaşam alanları oluşturmak yalnızca, salonlara ve evlerimize mahsus değil, ofislerinize, makam odalarına, otel konseptlerine, resmi meclis odalarına da mahsustur.

Evlerimizde Klasik Mobilyalar

Kişiselleştirerek ve zevklerinize göre tercih edeceğiniz klasik mobilyaları oldukça uzun kullanım ömrü ile geleceğe miras bırakacağınız bir nitelik ve değer taşımaktadır. Klasik mobilyaları tercih edecek kullanıcılar bu mobilyaların özelliklerinin ve niteliklerinin uzun kullanıma imkân sunduğunu, manevi değeri ile yaşam alanlarında baş tacı olma özelliği de taşımaktadır.

Evlerde kullanılan klasik mobilyalar eşsiz dekorasyon oluşturmak adına önemli olacaktır. Tercih edildiği yaşam alanlarında lüks algısını oluşturan klasik mobilyalar hayallerinizdeki konsepti destekleyecektir.

Şık yemek odaları, misafir ağırlama alanları, yatak odaları, antreler ve diğer tüm odalarınızda klasik mobilya modellerini kullanabilirsiniz. Hemen hemen tüm yaşam alanlarında kullanılması için üretilen klasik mobilya modelleri bulunmaktadır. Üstelik kendi takımının grubundan olan mobilyalar da bulunmaktadır. Bu sayede yemek odalarınız, salonlarınız ve yatak odalarınız aynı konseptte oluşturarak mükemmel uyumu sağlayabilirsiniz.

Makam Odalarında Klasik Mobilyalar

Klasik mobilyalar makam odalarında da tercih edilmektedir. Hem çalışma ortamı hem misafir ve konuk ağırlama alanları oluşturmak için klasik mobilyalara ihtiyaç duyulmaktadır. Makamın ağırlığına göre mobilyaların motifleri ve heybetli tasarımının da yoğunlaşması ile doğru orantılı bir model seçimi gerçekleştirilmektedir. Bir holdingin sahibinin ya da ceo’sunun makam odasının altın varaklı, heybetli lüks klasik mobilyalar ile donatılması mümkün olacaktır.

Genellikle konukları ağırlamak, önemli anlaşmaları gerçekleştirmek ve misafirleri etkilemek adına toplantı odalarında da lüks mobilyalar tercih edilebilmektedir. Güçlü bir firmanın iç dekorasyonu da varlığını ve gücünü yansıtabilmesi adına aynı gösterişte, şıklıkta ve özenle tasarlanması gerekmektedir. Bu sayede özel konukları etkilemek, kararlarında baskı kurmak ve firmanın mevcut gücünü daha iyi vurgulamak adına klasik ve lüks mobilyalar toplantı odaları gibi mekanlarda da tercih edilmektedir. Özel oyma motifli toplantı masası sandalyeleri, lüks masalar, tamamen ahşap duvar ve zemin kaplamaları, gerçek altın varaklı cilalı oyma motifler gibi klasik mobilyaların temel özelliklerini vurgulayan detaylar tercih edilebilmektedir.

Resmi Makamlarda Klasik Mobilyalar

Resmi makamlarda, bürokrasi de ve uluslararası toplantıların gerçekleştirildiği alanlarda klasik mobilyalar tercih edilebilmektedir. Genellikle devlet başkanlarının mevkidaşını ağırladıkları odalarda da klasik mobilyalar tercih edilmektedir. Her iki devlet başkanına da aynı protokol kuralları uygulanmakta ve aynı mobilyalara aynı imkanlara sahip olması sağlanmaktadır. Protokol kurallarının uygulanması zorunlu olan ve devletler arasında soruna sebebiyet verebilecek dekorasyon hatalarının oluşmaması için, Asortie Mobilyayı tercih edebilirsiniz. Bu gibi önem arz eden yaşam mekanlarını dekore etmenin tecrübesi ve onlarca başarılı projenin arkasında olmanın gururu ile lüks yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.