Geniş Salonlar İçin 2022 Dekorasyon Önerileri

Geniş Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Salonlar, evin iç dizaynını yansıtmada en önemli bölümdür. Bir evin ihtişamını, sadeliğini, şıklığını ve zarafetini temsil eden öğe haline gelmiştir. Bu sebeple, özellikle geniş salonlarda kullanılan her bir dekorasyon önerisini en ince ayrıntısına kadar araştırmakta fayda var.

Geniş salona sahip ev sahiplerinin uygulayabileceği ve evlerini dekore edebileceği onlarca farklı dekorasyon örneği mevcuttur. Bu dekorasyon örnekleri insanların zevkine ve kişiliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu yazıda, geniş salonlar için birkaç parlak fikri bir arada bulabilirsiniz.

Salon Dekorasyonuzda Mobilya Seçimi

Geniş salon dekorasyonunuz içerisinde dahil edeceğiniz her dekorasyon ürünü ve mobilya önemlidir. Ancak sürekli kullanacağınız ve yaşam alanlarınıza dahil edeceğiniz mobilya seçimleri oldukça önemlidir. Geniş salonlar özgür bir dekorasyon ve özgür mobilya seçim imkanı sunmaktadır. Özellikle heybetli görünümleri ve büyük ölçüleri ile de dikkatleri üzerine çeken klasik koltuk tercihleri geniş salonlarınızın dekorasyonuna mükemmel uyum sağlayacaktır.

Salon içerisinde kullanılan mobilya  seçimleri odaya dikkat çekici bir görünüm katmada kritik bir öneme sahiptir. Özellikle salon içerisinde mobilya uyumu sağlanabilmişse odanın kendine has bir tarzı olmuştur. Salonlarda çoğunlukla geleneksel tarz seven ev sahipleri için birkaç dekorasyon önerisi sunmak gerekirse;

  • Salon içerisinde mobilya seçiminde koyu renk seçenekleri göze çarpmalıdır. Aynı zamanda salon aydınlatmaları koyu veya loş olmaya dikkat edilmelidir. Açık renkli aydınlatmalar, duvar desenleri ve renkleri, mobilya seçenekleri kullanılmamalıdır. Aynı zamanda odaya farklı bir hava katabilecek saat, tablo ve küçük aksesuarların salon içerisinde bulunmasına dikkat edilmelidir.

Öte yandan, son yıllarda gittikçe daha çok kişi tarafından tercih edilen Neo klasik tarz için de bazı öneriler yapabiliriz:

  • Salonun her köşesinin aydınlık olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda perde, mobilya, duvar, saat, tablo, küçük aksesuar ürünlerinde mümkünse açık renkler kullanılmalıdır. Aynı zamanda salona klasik tarz katacak başlıca unsur aydınlatma türü ve rengidir. Bu sebeple beyaz gibi açık renkli aydınlatmalar kullanmak salona şık ve lüks bir hava katmada temel unsurdur

Hemen aşağıda yer alan Olmipos gold koltuk takımı sıklıkla geniş salonları olan kullanıcıların tercihleri arasında yer alıyor. Altın renginin salonunuza katacağı etki ile geniş salonlarınız görkemli bir salon dekorasyonu konsepti oluşturmanızı sağlayacak. Etkileyici ahşap oyma motifleri ile şık yaşam alanları oluşturmanızı sağlayan Olimpos gold klasik koltuk takımı kullanıldığı alanlarda ilgi odağı oluyor. Yaşam alanlarında klasik ve lüks bir dekorasyon oluşturmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği Olimpos gold klasik koltuk takımı tamamen doğal ahşap oyma motifleri ve gerçek altın varaklı kaplaması ile lüks mobilya çıtasını daha da yükseğe çıkartıyor. 

Olimpos Gold Koltuk Takımını İncelemek İçin Tıklayın

Geniş Salonlara Dekoratif Obje Önerileri

Salon içerisinde duvar ve mobilya uyumu kadar duvarlara asılan veya yapıştırılan küçük dekorasyon ürünleri odaya farklı bir hava katmaktadır. Salonların duvarlarında koyulan küçük motifler, tablolar, saatler ve diğer aksesuarlar odaya kendine has bir hava katar. 

  • Zevkinize göre salon masası ya da konsolu üzerinde şık biblolar tercih edebilirsiniz. 
  • Salonunuzun güneş alma durumuna göre uygun yerlerde bitki yetiştirebilirsiniz. Özellikle klasik tarz salonlarda salon bitkileri vazgeçilmez unsurlar arasındadır.
  • İç mekan aksesuarları arasında klasik duvar üniteleri ve klasik dresuar gibi detaylar salonunuzdaki diğer öğelerle uyum sağladığında şıklığı tamamlayacaktır.
  • Salon dekorasyonunda aydınlatma detayları büyük önem taşır. Avize ve aydınlatma armatürleri salonunuz için tercih ettiğiniz stile uygun olmalıdır. Bunun dışında, salon aydınlatmasının yeterli olması da gerekir. İhtişam ve zerafeti öne çıkaran klasik tarz dekorasyonlarda aydınlatmanın güçlü olması kritik önemdedir.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.