Klasik Koltuklara Yeni Bir Bakış

Klasik Koltuklara Yeni Bir Bakış

Koltuklar, salon dekorasyonunda en belirleyici unsurlardır. Klasik dekorasyondan hoşlanan kişiler için, klasik salon koltuk takımları oldukça tercih edilen koltuk modelleridir.

Klasik koltuk takımları da gelişen ve değişen çağa uydurmuştur ve modelleri arttırılmıştır. Altın varakları, oymaları ile çeşitliliği artmıştır. Ahşap kısımlarındaki değişiklikler gibi, kumaş döşemelerinde de birçok değişikliğe gidilmiştir. Kumaş türünde, deseninde ve renginde farklılıkları olan birçok klasik koltuk takımları modelleri bulunmaktadır.

Klasik koltuk takımı çeşitleri ile istediğiniz salon dekorasyonunu oluşturabilirsiniz. Dekorasyonu halılar, perdeler, duvar renkleri ve aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda koltuk, halı ve perde uyumu oldukça önemlidir. Salonun orta alanına uygun büyüklükte koltuk seçilmesi gereklidir. Klasik dekorasyona uygun birçok klasik halı modeli bulmanız mümkün.

Klasik salonların dekorasyonunda, aynalar oldukça fazla tercih edilen aksesuarlardır. Mobilyaya uygun renkte ahşap oymalı ayna bulabilirsiniz.

Klasik Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klasik koltuk takımları oldukça tercih edilen koltuk modelleri arasındadır. Klasik mobilya sevenler için oldukça fazla klasik modern koltuk takımı modelleri bulunmaktadır.

Klasik koltuk takımı alırken öncelikli olarak istediğiniz tarzda olmasına özen göstermelisiniz. İçinize sinmeyen mobilyaları satın almakta acele etmemelisiniz.

Klasik koltuk takımlarında kullanılan malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Özellikle ahşap oymalı klasik koltuk takımlarının ahşap kalitesi, oyma desenlerinin görüntüsünü etkilemektedir. Oymalı kısımlarının kalitesi ve işçiliğine de dikkat etmelisiniz.

Klasik koltuk takımlarını güzel gösteren diğer önemli etmen kumaş kalitesidir. Kumaşının klasik mobilya ile uyumlu kalite ve desende olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca temizleme için, kolay temizlenebilen ve leke tutmayan özellikte kumaşları tercih edebilirsiniz. Yıpranmalara karşı dayanıklı koltuk döşemeleri, koltuklarınızı uzun süreler kullanmanızı sağlar. Çünkü genellikle klasik köşe takımları oldukça sağlam yapılı ürünler olduğu için, döşemeleri yıpranmadığı sürece, uzun yıllar kullanılabilir.

Klasik koltuk takımı alırken koltukların büyüklüklerine dikkat etmelisiniz. Tüm mobilyalar, mağazalarda geniş alanlarda incelendiği için büyüklüklerinin salona uyumlu olup olmadığı anlaşılamayabilir. Bu nedenle salonunuzun ölçülerini kabaca ölçmeniz salonda mobilyaların ne kadar alan kaplayacağını tahmin etmenizi sağlayabilir. Salonun büyüklüğüne uygun ölçülerde koltuk seçimi hem salonda şık bir görünüm kazandıracak hem de uygun hareket alanını sağlayacaktır.

Klasik koltuk takımı satan firmalar oldukça fazladır. Bütçenize ve tarzınıza en uygun firmadan firmadan klasik koltuk takımı seçebilirsiniz. Klasik koltuk takımı fiyatları, koltuğun üretim malzemesine, koltuğun büyüklüğüne, koltuğun modeline göre değişiklik göstermektedir.

Salon dekorasyonunda koltuklar, halılar, perdeler, aksesuarlar rol almaktadır. Koltuk salon dekorasyonunun esas belirleyicisiniz. Koltuk takımını aldığınız tarza uygun olarak, halı, perde ve aksesuar seçiminde bulunabilirsiniz.

Halı alırken halının ölçüsüne dikkat etmelisiniz. Küçük halı alındığında kenarlarda çok boş alan kalacağı, büyük halı alındığında oradaki alana sığmayacağı için hoş görünmeyecektir.  Koltuk ölçüleri gibi, halı içinde salonunuzda ortalama bir alan belirleyerek ölçmeniz fayda sağlayabilir.

Klasik salonların dekorasyonlarında, oldukça zarif ve klasik tarzda aksesuarlar tamamlayıcı özellik göstermektedir. Aksesuar seçiminde fazla aksesuar kullanımından kaçınmalısınız. Fazla aksesuar kullanımı gereksiz kalabalık bir görüntü oluşturacaktır. Öncelikle aksesuarları incelemeli ve ardından satın almalısınız.

Klasik salonların dekorasyonunda, yemek takımının salon içerisinde olup olmayacağı da oldukça önemlidir. Eğer yemek takımı salon içerisinde bulunacaksa, klasik tarzda yemek takımı seçilmelidir. Hem salon koltuk takımı hem de yemek takımı salon içerisinde bulunacağı için iki takımın da uygun ölçülerde olması gereklidir. Koltuk takımı ile yemek takımının uyumlu olduğu setler olduğu gibi ayrı olarak satılan takımlarla da salonunuzu dekore edebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.