Klasik Otel Mobilyaları ile Klasik Otel Tasarımları

Klasik Otel Mobilyaları ile Klasik Otel Tasarımları

Klasik mobilyalar, kullanıldığı alanda şık ve lüks bir yaşam alanı oluşturuyor. Otellerde kullanılan klasik mobilyalar, lüks kaygısı güden işletmeler için olmazsa olmaz mobilya modellerinden olmaktadır. Klasik bir otel dizaynı oluşturmak için klasik otel mobilyaları kullanımı ideal olacaktır. Peki klasik otel odalarında hangi klasik mobilya çeşitleri kullanılmaktadır.

Klasik Yatak ve Başlık

Klasik otel tasarımları oluşturmak ve bu tasarımı desteklemek için klasik mobilyalar kullanılmaktadır. Otel odalarının genelinde ve merkezini oluşturan klasik yataklar ve başlık modelleri tasarımı ve konsepti en belirleyici mobilyalardandır. Klasik bir başlık ve karyola kullanımı otel odasının genel konseptini hazırlamaktadır. Odadaki diğer mobilyalar, mobilyaların rengi, ölçüleri ve işlemeleri genellikle yatak ve başlığın genel tasarımına göre belirlenmektedir.

Klasik otel odası tasarımları göze güzel gözüken modellerin ahenkli bir şekilde kullanılmasının yanında konforlu bir kullanım tecrübesi de sunmalıdır. Tasarımın yanında otel odası ve odanın rahatlığı, koltukların konforu ve yatağın yumuşaklığı misafirler tarafından oldukça önemlidir.

Klasik Gardrop Modellerinin Kullanımı

Otellerde klasik tasarımın genel konseptini devam ettirmek adına klasik gardrop ve dolap modelleri, motifleri ve renginin de uyumlu olması gerekmektedir. Bu renk uyumları mobilyaların kendi arasında olabileceği gibi odanın genel renk tonları ile mobilyaların renk tonları arasında da sağlanmalıdır. Ahşap oyma motiflerin kullanılacağı, altın varağın tercih edildiği şık gardrop modelleri ile klasik otellerin tasarımları desteklenmektedir. Oda da ki uyum ve görkemli tasarım otel misafirlerini etkileyecek ve memnun edecektir.

Klasik Otel Tasarımlarında Klasik Aksesuarlar

Aksesuarlar yaşam alanlarındaki tasarımı ve konsepti ön plana çıkartan, tasarım ve dekorasyon tamamlayıcılardandır. Otel odalarının tasarımında da bu kural işlemektedir. Odalarda tercih edilen abajur veya lambader modelleri, ahşap klasik berjer kullanımı, şık biblo ve heykel motiflerinin kullanımı, sohbet köşeleri veya benç koltukların tercihi gibi birçok seçenek mevcuttur.

Loş bir ortam oluşturmak için klasik duvar aplikleri, abajur modelleri ve lambaderler kullanılabilir. Lüks otel odalarında loş bir ortam oluşturma imkânı sunmak otel misafirlerini memnun edecektir. Hoş sohbetlerin gerçekleştirileceği, yorgunluğun atılacağı, belki de kitap okuyarak dinlenmek isteyen kullanıcılar için loş bir ortam şık ve etkileyici olacaktır. Bu loş ışıklı konsept klasik otel mobilyalarının ince işçiliklerini, ahşap oyma motiflerini ve mobilya dokularını daha estetik bir şekilde ön plana çıkartarak eşsiz bir ambiyans oluşturacaktır.

Klasik sohbet takımları ile otel odalarında misafirlerini ağırlayacak olan konuklar hoş bir ortam sunacaktır. Lüks ve vip otel odalarında, otel misafirlerinin konuklarını ağılayacağı bu alanlar lüks ve klasik tasarımı destekleyecek, şık bir ortam oluşturmayı destekleyecektir.

Klasik otel tasarımlarında heykel ve sembolik bibloların kullanımı, canlı çiçeklerin tercihi klasik otel tasarımlarında olmazsa olmaz aksesuar modellerindendir. Bu tür aksesuarların kullanımı ihtişamlı ve görkemli bir otel odası tasarımı oluşturmanızda etkili olacaktır.

Klasik Oteller İçin Lobi ve Resepsiyon Tasarımı

Klasik ve lüks bir otelin tasarımı müşterilerin ve konukların nezdinde lobi ve resepsyionda başlamaktadır. Bu nedenle resepsiyon masası, klasik lobi mobilyaları, lobi masaları ve oluşturulan dinlenme alanlarının klasik tarz ve tasarımda oluşturulması oldukça önemli ve elzem bir konudur. Lobi de başlayan klasik esinti, otel koridorlarında devam ederken, otel odalarında zirveye ulaşmalıdır. Klasik otel mobilyaları, otellerdeki lüks ve klasik tasarımın en etkileyici noktaları olmaya yetecek görkemli ve etkileyici bir ruha sahiptir.

Klasik otel tasarımlarında otel işletmeleri odalarda, klasik yatak ve başlıklara, klasik gardrop modellerine, klasik aksesuar modelleri, klasik lobi ve resepsiyon mobilyalarının kullanımı gerekmektedir. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.