Camlı Oda Kapıları ile Ferah Alanlarınızı Destekleyin

Camlı Oda Kapıları ile Ferah Alanlarınızı Destekleyin

Evinizle uyum sağlayan camlı oda kapıları evinize oldukça hoş bir görüntü katarlar. Odalar arasında belirli sınır çizgileri oluşturan kapılar odalara ferah bir görüntü de sunuyor. İç mekan konusunda bütünlüğü sağlayan, odayı detaylandıran kapılar ev içi dekorasyonunu tamamlıyor. Kapalı bir mekana gittiğimiz de ilk dikkat çeken dış kapılar gibi ev içinde odaya girerken de ilk dikkati yine oda kapıları çekiyor. Aydınlık alanları daha da ışıklandıran ve ferahlatan, ışık almayan karanlık ortamlarda ferahlık ve aydınlık katan camlı klasik oda kapıları kapalı alanlar için vazgeçilmez oluyor. Oda içerisinde bulunurken de mobilyalar ile uyum içinde olması büyük önem taşıyan kapıların, birçok faydası da bulunmaktadır.

Birden fazla faydası olan camlı klasik oda kapıları, her alan için vazgeçilmez seçenekleri oluşturuyor. Odalarda oluşan görüntü ve ses kirliliğini en az seviyeye indiren kapılar ev içindeki herkesin rahat bir şekilde yaşamını sürdürmesini sağlıyor. Sadece ev değil tüm alanlar için geçerli olan görüntü kirliliğini örtmek için kapıyı kapalı tutmamız yeterli oluyor. Ancak bu noktada aklınıza şu soru gelebilir; “Kapıyı kapalı tutsak dahi camlı olan kapı modelinden içerisi gözükmez mi?” Bu sorunun cevabı ise genel olarak hayır. Çünkü camlı oda kapıları modellerinde kullanılan camlar tercihe göre değişmektedir. Ancak genellikle oda içi kapılar için kullanılan camlar buzlu cam olarak da adlandırılan, bakıldığında arka tarafı göstermeyen camlardan oluşuyor. Özel yaşam alanımızı inşa ederken bize yardımcı olan kapılar koku, nem, ısı geçişini de engelliyor. Evlerde kullanırken bu özellikleri daha çok işimizi gören kapıların, farklı alanlarda da bu özellikleri oldukça işe yarıyor.

Kullanıldığı iç mekanda tasarımı ile de hoş bir görüntü sunan camlı ahşap kapı modelleri, mekanın iç tasarımına uygun olacak şekilde renklendirilebiliyor. Küçük ve karanlık alanlarda, ferah bir görüntü elde etmek için açık renkler ile renklendirilmiş kapılar tercih edilirken, aydınlık ve tavanı yüksek alanlarda istenilen tonlar seçiliyor. Temizlik konusunda takıntısı olanlar için açık renkli kapıların lekeyi çabuk göstermesi sorun oluşturabilecekken, evin ferah, estetik ve güzel görünmesini sağladığı için yine de tercih edilmektedir. Renk seçiminde genel faktör kullanılacak alanın aldığı ışık miktarı olsa da bazı noktalara da dikkat edilmesi gerekiyor. Renklendirilmiş camlı klasik oda kapıları veya camlı ahşap kapı modelleri ile kullanılacak alanın uyumu da bakıldığı zaman gözleri yormaması gerekir.

Son yıllarda daha fazla ilgi gören ahşabın, camın ve işlemelerin birleştiği camlı ahşap kapı modelleri lüks ve zarif tasarımları ile iç mekanlara ferahlık kazandırıyor. Bilhakis işlemeli cam bölmeler ile süslenene salon kapısı modelleri, evlerin salonlarını süslüyor. Sadece salonlarda boy göstermekle yetinmeyen sağlıklı ahşaptan elde edilen işlemeli ve camlı kapılar lüks mekanlarda da kendini gösteriyor. Takıldığı ortama ferahlık, zariflik ve lükslük katan bu kapılar, çift kanatlı veya tek kanatlı olarak ölçülendirilebiliyor. İsteğe göre özel ölçülerde de üretilen kapılar makine işçiliği ile değil el işçiliği ile süsleniyor. Camlı kapılar ile ferah mekanlar yaratması, mekana uyum sağlaması ve zarafeti ön plana çıkarması ile ortamın havasını gözümüze hoş kılan bir öğe oluyor. Camlı kapıların sağladığı bir diğer önemli nokta ise mekanlar arasındaki bağlantıyı koparmadan genişlik hissi ile birlikte ferahlık sunuyor. İstenilen her ortamda kullanılabilen camlı oda kapıları iç ve dış mekanları zengin gösterirken, aynı zamanda ferahlık, lüks ve gösterişte sunuyor. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.