Klasik Antre Dekorasyon Tasarım Fikirleri

Klasik Antre Dekorasyon Tasarım Fikirleri

Klasik dekorasyon tasarım fikirleri. Klasik antre dekorasyon tasarımı nasıl olmalı? Her birimiz yaşadığımız mekanlarda huzurlu olmak ve rahat etmek isteriz. Bu nedenle de bu mekanları kendi isteklerimiz ve beğenilerimiz doğrultusunda dekore ederiz. Günümüzde artan nüfusla beraber, evler artmış ve bu nedenle de ufak daire kavramı ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu dar alanları daha ferah bir görünüme kavuşturmak da tasarımın en önemli noktalarından birisidir. Antre dediğimiz zaman da gözümüzün önüne dar ve ufak bir alan gelir. Bu alanı nasıl kullanışlı hale getirebileceğimizi de sürekli olarak düşünürüz.

Antre dekorasyonu hem estetik hem de fonksiyonellik açısından çok önemlidir. Bu nedenle aşama aşama bu alanı faydalı olacak bir biçimde tasarlamak gerekmektedir. Klasik antre dekorasyon tasarım fikirlerinde işe öncelikle duvarlardan başlamalısınız. Duvarları klasik akıma gidecek bir renge boyamanız daha sonra alanı dekore etmenizi kolay bir hale getirecektir. Örneğin şampanya rengi ya da bej rengi bu alana uyum sağlayacaktır. Daha sonra alanı şık dekoratif ürünlerle zengin hale getirmeniz gerekir. Örneğin minimal bir eskitilmiş masa klasik görünümü sağlar. Bu masanın üzerine de vintage bir vazo ya da telefon koyarsanız, dekorasyonunuzu daha şık bir hale getirebilirsiniz. Antrelerde genellikle ayakkabılık ve askılık da olmalıdır. Montunuzu ya da kabanınızı asabilmek için klasik tarzda askılıklar satın alabilir ya da fazla yer kaplamaması açısından gömme vestiyerleri tercih edebilirsiniz. Gömme vestiyerler ortamın ferahlamasını sağlarken aynı zamanda tasarımın bütünlüğünü de bozmaz. Antre dekorasyonu söz konusu olduğu zaman, aydınlatma da büyük önem taşır. Tavan kısmına yerleştirilecek spot ışıklar, anteye güzel bir soluk getirecektir. Bununla beraber dilerseniz dekoratif ürünlerinizi vurgulamak amacıyla duvara gömme ışıklar da kullanabilirsiniz.

Antrenize Dresuar Modeli Seçin

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız ama adını çok da bilmediğimiz mobilya dresuar, özellikle antrelerde gözümüze çarpmaktadır. Dilimize Fransızca'dan geçen bu sözcük, evlerin giriş kısımlarında yani antrelerde kullanılan düz ayaklara sahip olan işlevsel sehpalardır. Bu ürünler oldukça çeşitlidir bu nedenle antre dresuar modelleri seçimi yaparken, antrenizin tasarımını da düşünmeli, bütünlüğü kesinlikle bozmamalısınız. Klasik tasarımlı bir dresuar ve yanına yerleştirilmiş aydınlatma ürünlerinden lambader ile etkileyici bir girişe sahip olabilirsiniz. Bu 2 ürün, en önemli dekorasyon modellerinin arasında yer alıyor. Bu nedenle de antre dekorasyon fikirlerinde hep ön plana çıkıyor. Antre dresuar modelleri arasında özellikle çekmeceli dresuar modelleri sıklıkla tercih ediliyor. Anahtar, cüzdan, arabanın ruhsatı ya da ehliyet gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz bu sehpa, evden çıkarken ihtiyacınız olan her şeye kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor. Dresuar modelleri evlerde düzen yakalamanıza ön ayak oluyor.

Klasik ahşap dresuar modelleri arasından seçimizi yaptıran sonra dilerseniz dresuarın üst kısmına klasik aynalardan kullanabilirsiniz. Bu aynalar evden çıkarken kendinize son bir kez göz atma imkanı da sunacağı için antrenin kullanışlılığına katkıda bulunacaktır. Aynı zamanda dresuarların her iki yanını canlı bitkilerle süslemeniz mümkün. Eğer evinizin canlı, enerjik ve ferah olmasını istiyorsanız bu bitkilerle harika bir klasik tasarım yapabilirsiniz.

Bazı durumlarda geniş antrelerde ise puflar kullanılabiliyor. Örneğin ayakkabınızı çıkarırken oturmak istiyorsanız dresuarın her iki yanına minik şık puflar kullanabilirsiniz. Klasik tasarımlı puf seçerek, dekorasyondaki bütünlüğünüzü de bozmamış olursunuz.

Fonksiyonelliğe Dikkat

Her ne olursa olsun, klasik antre dekorasyon tasarımı sırasında mutlaka fonksiyonelliğe önem vermelisiniz. Örneğin eğer antreniz genişse kullanacağınız portmanto sayesinde hem ayakkabılarınızı hem de kaban ve ceketlerinizi koyabileceğiniz bir dolap olacak. Bu sayede ortalıktaki kalabalık görüntü de engellenecek. Eğer sizler de şık bir antre istiyorsanız, bahsi geçen detaylara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Yaşam alanlarınızda mükemmel dekorasyonu oluşturmak için verdiğimiz tüyo ve ipuçlarını keşfedebileceğiniz, pinterestteki evlere kavuşmak makalemizi mutlaka inceleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.