İhtişamlı Avize Modellerinden, Taşlı Avizeler

İhtişamlı Avize Modellerinden, Taşlı Avizeler

Avizeler, aydınlatma işlevinin yanında dekorasyon işlevi ile yaşam alanlarımıza ihtişam ve şıklık katmaktadır. Odanızın konseptine uygun olan doğru kristal avizeler, şıklığı ve ihtişamıyla odalarınızda ön plana çıkmaktadır. Doğru taş ve ampul kullanımı ile odanızda oluşacak ışık kırılımları, şık ve ihtişamlı olan odanızın görkemli yapısını daha da arttıracak, sizi ve misafirlerinizi büyüleyecek bir atmosfer oluşturacaktır.

Taşlı salon avizeleri

Salonlarınızda kullanacağınız taşlı avizeler ile şık ve görkemli bir tasarıma imza atabilirsiniz. Avizeler yapısı gereği odaları tam aydınlatma görevini yerine getirirler. Taşlı ve kristal salon avizelerin salonunuzda sağlayacağı taş gölgeler şık ve büyüleyici bir hava oluşturacaktır. Bu nedenle taşlı avizeler salonlarınızda dikkat çekici bir tasarımın önemli bir elemanı olacaktır.

Kristal Taşlı Salon Avizeleri

Kristal taşlı salon avizeleri tasarım açısından taşlı salon avizeleri ile hemen hemen aynı formdadır. Ancak kristal taşlı salon avizelerinde cam taş modelleri yerine kristal kesim taşlar kullanılmaktadır. Kristal taşlar, kesim sayılarının fazlalığı ile odanızda oluşturacağı gölgelerdeki kırılımlardaki yumuşaklığı ile hoş bir ambiyans oluşturacaktır.

Kristal Taşlı Avizelerin Özellikleri

Kristal taşlı avizeler geçmişi ve tarihi olan avize modellerindendir. Kristal avizeler tarihte en çok kullanılan avize modellerindendir. Kristal avizeler lüks algısı oluşturmaktadır. Kullanıldığı alana parıltı sağlayan kristal avizelerde dikkat etmeniz gerekenler taşın yapısı ampul seçimi olacaktır. Doğru taş ve yapısına sahip olan kristal avizeler en uygun aydınlatmayı sağlamaktadır. Kristal taşlı avizeler, kristallerin içerisinden geçen ışıkları 7 renge ayırır ve odanızda parıltılı ve hoş renkli bir atmosfer sağlar.

Taşlı Klasik Avize Alırken Dikkat Edilecekler

Kristal ve taşlı klasik avize modellerini tercih ederken dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur.

Avizelerin metal kısmının ve kaplamasının kesinlikle paslanmaz çelikten üretilmesi gerekmektedir. Avize metal kısımları nem ve rutubet ile doğru orantılı olarak veya temizlik esnasında ıslak kalmasından dolayı paslanma ve lekelenme görüntüleri ortaya çıkacaktır. Bu durum avizenizin görüntüsü ve şıklığının önüne geçecektir.

Avizenin üzerinde bulunan aksesuar, işleme ve taşların sağlam bir şekilde sabitlenmesi gerekmektedir. Sağlam bir işçilik ile monte edilmeyen kristal taşlar ve aksesuarlar olası avize sallanmalarında veya temizlik esnasında taşların düşmesine sebep olacaktır.

Avize kullanım koşullarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Klasik avizelerin kullanım ipuçları ve koşulları bulunmaktadır. Taşlı klasik avizeler şık olduğu kadar narin ürünlerdir. Bu tür ürünlerin temizlik ve bakımı için özel teknikler kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle avizenizin kullanımı için kullanım talimatlarını okuyun ve uygulayın.

Taşlı kristal avize satın alırken, bu kristallerin 1. Sınıf olmasına dikkat edin. Asortie mobilya avizelerinde 1. Sınıf kristal taş kullanmaktadır. Avize üzerindeki kristal taşlar kalitesiz olduğunda, taşlar gökkuşağı renklerini yansıtmayacak ve taş kesimi net çizgileri olmayacaktır. Kalitesiz kristal taşlar zaman içerisine ısı, ışık ve ortama bağlı olarak sararmakta ve renk değiştirmektedir.

Avizenizin odanızı aydınlatacağından emin olmanız gerekmektedir. Büyük bir salonunuz varsa avizenizin kol sayıları arttırılabilir, daha küçük bir salona sahipseniz daha az kollu bir avize tercih edebilirsiniz. En doğru tercihi bize vereceğiniz m2 bilgilerine bağlı olarak birlikte belirleyebiliriz.

Taşlı Salon Avizeleri Fiyatları

Taşlı salon avize modellerinin fiyatları avizelerin işçiliğine ve kullanılan malzemelerine göre değişiklik göstermektedir. Avizelerin metal kısımlarında tercih edilecek altın varak cilası, kristallerin ve kullanılan taşların sayısı, ampul duy sayıları, avizenin büyüklüğü ve ağırlığı, tüm bunlarla birlikte üzerindeki işçiliğin yoğunluğuna göre fiyat skalası değişmektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.