Fiskos Koltuk Modellerinin Kullanım Alanları

Fiskos Koltuk Modellerinin Kullanım Alanları

Fiskos koltuk takımı oturma gruplarına ek olarak kullanıma sunuluyor. Çocukluğumuzdaki gibi dekore edilmeyen evlerde oldukça farklı tasarımlar yer almaya devam ederken, çay saatleri de artık yer masasında değil fiskos koltukları üzerinde yapılıyor. Çay seti olarak da adlandırılan klasik fiskos koltuk takımları genel olarak mini kanepe, iki tekli koltuk ve sehpadan oluşmaktadır. Bu takımlar gelen misafirlerin yanı sıra ev ahalisinin de vakit geçirmesine imkan sunuyor.

Hikâyenin Öncesi

Yakın geçmişe kadar, her evde tek bir çalışan ile geçinen beş ya da altı kişilik aileler yaşardı. Tek çalışan ile geçinen ailenin geliri de daha kısıtlı harcamalara imkan verirdi. Mobilyaya ayrılan bütçesi de doğal olarak daha düşüktü. Alınabilen en lüks mobilyalar çok nadir gelen misafir için seçilir ve evin en büyük odasına konulurdu. Bir de sürekli temiz olması için kapısı kapalı tutulurdu. Evin daha küçük odası, oturma odası yapılır, ev halkı her akşam bu küçük odada toplanırdı.

Ancak bugün bu durumlar daha farklılaştı. Aileler küçüldü. Çocuk sayısı azaldı. Kadınların çalışma hayatına daha fazla katılmasıyla aile içi ekonomi de biraz daha rahatladı. Tek değişik bununla da sınırlı kalmadı. Artık salonlar misafire göre değil, kendi zevkimize göre düzenleniyor. Ve kapıları her zaman açık. Bu oldukça güzel bir gelişme oldu aslında. Evin en büyük ve ferah alanını kendi alanımıza çevirmek oldukça başarılı bir gelişme oldu. Bu hareket yaşam alanlarımızı da etkiledi. Doğal olarak ev dekorasyonu da yenilendi, değişti, güzelleşti.

Her Tercih Yeni Başlangıç

Bugün yenilenen ev dekorasyonları ile evin her köşesi bize ait. Artık gelmeyen misafir için ayrılan odaları, her gün kendimiz kullanabileceğimiz ve eğer bir gün gelirse misafirimiz de rahat edecek şekilde yeniden tasarlıyoruz. Odalarımızın boyutuna göre işlevselliği daha yüksek mobilyalar seçiyoruz. Tabi bunu yaparken tasarımdan da ödün vermiyoruz. Küçük odalar için oturma grubunun minyatür haini andıran klasik fiskos koltuk takımları tek başına yeterli olurken, büyük salonlar için ihtişamlı oturma grubunun yanına bir de çay seti ekliyoruz. Bu sayede büyük odalar da tek bir mekan içinde iki farklı ortam yaratabiliyoruz. Koltuk grubunu odanın ortasına doğru koyarken fiskos koltukları cam önüne koyarak yarattığımız bu alanlarda çaylarımızı veyahut kahvemizi içerken dışarıyı da izleyebiliyoruz.

Sınır Yok

Odanız ne çok küçük ne de çok büyükse, ancak çay takımını yine de kullanmak isterseniz farklı seçenekleriniz mevcut. Mutfağınız içinde kullanacağınız fiskos masa koltuk takımı ile sadece çay saatleriniz değil kahvaltılarınızı ve akşam yemeklerinizi de yemeniz için fırsatınız olacaktır. Böylece hem çay takımınız hem masa takımınız için fiskos koltuk takımı kullanabileceksiniz. Kullanım alanı çok yönlü olan fiskos masa koltuk takımı sayesin de yazın balkon sefası da yapabileceksiniz. Güneşli günlerde balkon ya da terasınıza çıkaracağınız fiskos masa koltuk takımı sayesinde balkonda kitap okuyabilir, kahve içebilir ya da temiz havadan faydalanabilirsiniz.  Yaz aylarında sadece gündüz değil gecede koyu sohbetler için baş kahraman olacak bu takımlar evinize çok yakışacak.

Çok Seçenek

Her alan için farklı model sunan fiskos koltukları kullanıcısı için bol seçenek sunuyor. Salonlar için el işçilikleri ile detaylandırılan bu küçük takımlar ihtişamlı bir tasarım sunuyor. Ancak mutfağınızda kullanmaya karar verdiyseniz daha sade ve zarif tasarıma sahip modelleri de bulunuyor. Farklı renklerle de kaplanabilen bu koltuklar odanızın şıklığını tamamlayacak.

Size özel üretilecek olan fiskos koltuk fiyatı hakkında bilgi almak için Asortie Mobilya web sitesine mutlaka göz atmanızı öneririz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.