Burcunuza Göre Banyo Konseptinizi Belirleyin

Burcunuza Göre Banyo Konseptinizi Belirleyin

Rahatlamak, kendinizi iyi hissetmek günü keyifle bitirmek veya güne dinç başlamak için banyonun ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Tabi, banyo konseptinizin de… konsept banyo tasarımlarıyla yaşadığınız andan çok daha fazla keyif alabilirsiniz. Bu noktada kişilik özelliklerinizi dikkate almalı ve banyo takım modellerini de buna göre seçmelisiniz. Kişilik özelliği denildiğinde devreye burçlar da giriyor ve bakın yıldızınız size uygun tarz banyo dizaynları için ne diyor.

İster klasik sevin ister avangard, dekorasyon stiliniz aslında kişilik özelliklerinizin de bir yansıması. Bu yansımadan yıldızların ışığının da etkisi var, yani banyo konseptinizi burcunuza göre belirlerseniz çok daha keyifli bir banyoya sahip olabilirsiniz. İşte burçlara göre şık banyo modelleri ve tarz banyo dizaynına yönelik önerilerimiz!

Kova İçin Modern Banyo Modelleri

Kova burçlarının en genel özelliklerinden biri özgünlüktür. Kendilerine has özellikleriyle dikkat çeken, özetle “başkası olmayan, kendisi olan” kovalar bunu yaşamlarındaki her alanda hissettirmeye de bayılırlar. İşte bu da kova burçlarının modern banyo tasarımlarını tercih etmelerindeki en önemli sebeplerden biri. Çünkü istedikleri şekilde tasarım yapabilirler. Özgün bir karaktere sahip olan kova burçlarının banyosunun yaratıcı olması önemli çünkü onlar geleceği temsil ediyorlar.

Balıklar Hayallerde Yüzüyor

Balık burçlarının ne kadar hayalperest olduklarını söylememize gerek var mı? Etrafınızda balık burcu yakınlarınız varsa onları aklınıza getirin, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Eğer siz balık burcuysanız zaten kendinizi de biliyorsunuz. Hayata pembe gözlüklerle bakmaya devam edecek olan balık burçları için bunu en iyi banyoda yapabileceklerini söyleyelim o halde. İçgüdüleriyle yaşayan ve hayalleriyle baş başa kalmayı seven balık burçları için banyo bir huzur adresi olmalı ve bir sığınak misali içerisinde her türlü ekipman bulunmalı.

Minimalist Koçlar İçin Tarz Banyolar

Koç burcu olanlar genellikle enerjik ve kendinden emin kişilerdir. Bu kişiler içinse en ideal olanı minimalist banyolar elbette! Aşırılıktan hoşlanmayan ama dinamizmden de kopamayan koç burçları için banyoda gri ve beyazın hakimiyeti önemli. Metalik öğeleri de şıklığı tamamlamalı.

Boğa Burcu İçin Güvenli Ortam

Doğallığı seven boğa burçları için konfor olmazsa olmaz. Bu nedenle de banyo son derece konforlu bir alan olarak tasarlanmalı. Boğa burçlarının rahatına düşkün olduklarının da altını çizelim, banyoda çiçekler, hoş kokular, mumlar olmalı. Doğal ışıktan da faydalanılmalı.

İkizlerin Kafası Biraz Karışık

İkizler biraz kafası karışık bir burç olduğundan bu burçtan olan kişilerin banyosunda tek bir tarzın hakimiyetini görmek de pek mümkün değil. Yine deşıklık onlar için. Tarzı ne olursa olsun şık banyo modellerini tercih eden ikizler burçları beyaz rengi de ağırlıklı olarak tercih ediyor.

Davetkar Banyolarda Yengeçler Var

Yengeç burçları iyi hissetmek isterler, sıcak ve davetkar ortamlardan hoşlanırlar. Hal böyleyken banyonun da bu şekilde tasarlanması gerekiyor ki yengeçler keyif alabilsinler. Çok renkli ve ferah bir banyo için yengeçler diğer pek çok detayı görmezden gelebilirler.

Aslanlar İçin Uyum Önemli

Aslan burçları genellikle oldukça enerjiktirler. Bunu da yaşadıkları mekanlara yansıtıyorlar. Nötr renklerin bir arada uyumlu olarak yer aldığı mekanlar aslanlar için çok daha uygun ve bunu da en iyi şekilde banyoda yansıtabilirsiniz. Sarı rengin enerjisini bir aslanın banyosuna taşımak yapılabilecek en doğru hareketlerden biri oluyor.

Rahatlık ve Başaklar

Başak burçları konforlu ve rahat olmayan yerlerde yaşayamıyorlar. Bu rahat düşkünlüğünü de en fazla banyoda hissediyorlar tabi. Başak burçlarının seçeceği banyo modeli mutlaka ferah ve açık olmalı. Ahşap ve cam gibi malzemeler bir arada uyum içinde kullanılabilir.

Dengeli ve Tutkulu Teraziler

Terazi burcunun sahip olduğu dengeli yaşam ve tutkulu olma özelliği banyolara da aynı şekilde yansıyor. Döşemelerden renk seçimlerine, mobilyalardan süslemelere kadar bir terazi için her şeyi duyumlu değil, dengeli olmalı. Yani teraziler için uyumsuzluk bile dengelenmeli. Bu da banyo konseptine de aynı şekilde taşınmalı.

Akreplere Kontrast Etki

Akrep burçlarının en belirgin özelliği çok hassas olmaları. Bununla birlikte temiz yüzeylere de çok verdikleri bir gerçek. Söz konusu banyo olursa hijyen duygusunu hep yüksek tutacak bir banyo dizaynı akrepleri çok mutlu etmeye yetebilir. Öte yandan kontrast renkleri de sevdiklerini hatırlatalım.

Oğlaklar Banyoda Bile Kararlı

Hırs, irade ve kararlılık denildiğinde akla oğlak burçları geliyor! Bu durum banyo konseptine de yansıyor tabi. Oğlak burçlarının özelliklerine göre tasarlanmış olan banyolarda insana huzur veren tüm detayları bulmak mümkün.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.