Altın Varaklı Mutfak Mobilyaları

Altın Varaklı Mutfak Mobilyaları

Altın varaklı lüks mobilyalar ile şık yaşam alanları oluşturabilir gösterişli bir konsepti destekleyebilirsiniz. Bu şık ve gösterişli konsepte sahip mobilyalar tüm yaşam alanlarında aynı ahenk ile tercih edildiğinde büyük bir uyumu yakalayacaktır. Mutfak mobilyaları da buna örnek gösterilmektedir. Yaşam alanlarında tercih edilen altın varaklı mutfak mobilyaları lüks mekanlardaki genel konseptin eşsizliğini sağlamaktadır. Bir mekânda tepeden tırnağa tüm mobilyalar hatta tüm dekorasyon ürünlerinin birbirleri ile bir uyum içerisinde tercih edilmesi gerekmektedir. Altın varaklı mutfak mobilyaları özel tasarımı ve şık konsepti ile kullanıldığı alanda lüks bir konsept katmakla birlikte mobilyanın genel tasarımını daha da göz önüne çıkartmaktadır. Kimi kullanıcılar lüks ve gösterişli bir yaşam alanı dizayn etmek isterken kimi kullanıcılar da sade ancak daha asil bir konsept belirlemek ister. Altın varaklı mobilyalar her iki konseptte de uyum sağlayacak nitelikle tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Altın varaklı mutfak mobilyaları istenildiğinde mobilyanın ahşap oyma motiflerine uygulananarak doğal bir kontrast oluşturulmaktadır. Bilinçli olarak oluşturulan bu kontrast mobilyanın oyma motiflerini daha da göz önüne çıkartarak tüm beğenileri kazanmayı hedeflemektedir.

Altın Varaklı Mutfak Dolapları

Mutfak mobilyaları denilince akla ilk gelen mobilyalardan olan mutfak dolapları olmaktadır. Genellikle mutfakta ilk göze çarpan ve mutfağın genel konseptini belirleyen daha büyük mutfaklarda ise genel konsepti oluşturmada büyük bir payı olan bu dolaplar şık yaşam alanları oluşturulmak istendiğinde de önemli bir rol üstlenmektedir.

Altın varak genellikle salon takımlarında, yemek odası takımlarında ve buralarda tercih edilen aksesuar ürünlerinde kullanılmaktadır. Ancak yaşam alanlarının ihtişamına bağlı olarak tüm alanlarda da altın varak kullanılması talep edilebilmektedir. Kullanıcıların zevki ve isteğine bağlı olarak duvar ve zemin döşemelerine kadar altın varak kullanılması mümkün olabilmektedir. Bu sebeple mutfaktaki ahşap mobilyaların üzerindeki oyma motifleri ve ahşap mutfak dolaplarında gerçek altın varak cila tercih edilebilmektedir. Altın varaklı cila şık yaşam alanları oluşturmayı desteklerken kaliteli ve dayanıklı yapısı da mobilyayı uzun ömürlü bir yapıda kullanmanızı sağlayacaktır.

Mutfak Masalarında Altın Varak Kullanımı

Nasıl bir yemek odası takımında altın varak tercih ediliyorsa mutfağınızda tercih edeceğiniz mutfak masanızda da altın varak işlemesini isteyebilirsiniz. Özellikle altın varaklı mutfak dolaplarınızın olduğu bir yaşam alanında kullanacağınız mutfak masanızın altın varaklı olması ortamdaki uyumu arttıracak ve elde etmek istediğiniz ihtişamlı tasarıma ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Mutfak masalarında altın varak kullanımı şık bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır. Genellikle masanın ayakları, masanın oyma motifleri ve mutfak masasının sandalyelerinin ahşap kısımlarında altın varaklı cilaya yer verilmektedir. Altın varak esasında mobilya da ahşap oyma motiflerin üzerinde kullanılmaktadır. Hatta kimi zaman gümüş varak ta tercih edilmektedir. Bu tamamen kullanıcının yaşam alanında tercih ettiği konsepte ve kullanıcının zevkine bağlı olarak uyarlanabilmektedir.

Mutfakta Altın Varak Kullanım Önerileri

Evin tüm yaşam alanlarında olduğu gibi mutfak mobilyalarında da altın varak kullanımı şık ve etkileyici bir konsept oluşturacaktır. Ancak ufak hatalar ya da yanlış kullanımlara bağlı olarak altın varaklı mobilyalarınıza zarar verebilirsiniz. Bu sebeple altın varaklı mutfak dolaplarınızı ve mobilyalarınızı doğru kullanmanız gerekmektedir.

Mutfak mobilyaları rutubete, kir ve yağa maruz kalabilen bir ortamda bulunmaktadır. Özellikle yağ ve inatçı kir ve lekelerin zaman içerisinde zemine yerleşmesi ile birlikte temizlenmesi zor bir hale gelebilmektedir. İşte bu hale gelen mobilyalarınızın temizliğini gerçekleştirimken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Yağ gibi kalın tabaklı leke ve kirli dokuları temizlemek için kullanılan yüzey temizleyicileri ve yine lekeleri sökebilmek için kullanılan bulaşık teli mutfak mobilyalarınızın cilasına ve boyasın zarar verecektir. Narin bir yapıda olan altın varak cilanızda yanlış temizlik ve müdahale sonrasında zarar görebilmektedir. Bu sebeple gerçek altın varaklı mutfak mobilyalarınızı daha narin ve kibar bir şekilde temizlemeniz mobilyanızın cilasına zarar vermemeniz oldukça önemli olmaktadır.

Mutfaklarda Country Esintiler adlı makalemizi okumak ve incelemek için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.