Küçük Yaşam Alanlarında Klasik L Koltuk Modelleri

Küçük Yaşam Alanlarında Klasik L Koltuk Modelleri

Küçük yaşam alanlarında etkili dekorasyon önerileri ile şık ve tasarruflu alanlar sağlayabilir, konforlu alanlar oluşturabilirsiniz. Salonunuz veya oturma odanız küçük olabilir ancak bu durum dekoratif ve şık bir yaşam alanı oluşturmanız engel değildir. Klasik L koltuk takımları ile etkileyici bir salon dekorasyonu oluşturabilir, konuklarınızı bu şık salonunuzda ağırlayabilir ve konforlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Peki evinize uygun klasik L koltuk modeli nasıl seçilir? Klasik köşe koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gerekenler neler?

Klasik L Koltuk Seçerken Dikkat Edilecekler

Klasik koltuğunuzu seçerken ilk dikkat etmeniz gereken durum, koltuk takımının rahatlığı olmalıdır. Bu rahatlık hem sizin konforunuz hemde evinizde ağırlayacağınız misafirleriniz için önemlidir. L koltuklar genellikle konforlu mobilyalardır. Bu nedenle konforuna düşkün olan kullanıcılar tarafından tavsiye edilmektedir. L koltuğun kısa kenarı uzanma bölümü olarak ta kullanılmaktadır. Bu kısa alana uzanıp televizyon seyretmek ya da yorgun bir günün istirahatini gerçekleştirirken kitap okumak ya da hiçbir şey yapmadan uzanıp dinlenmek. İşte her şey sizin için.

Rahat bir koltuk tercih ettikten sonra dar alanlarınızı genişletecek klasik köşe koltukların daha da işlevsel olması önemlidir. Küçük yaşam alanlarında klasik L koltuklarınızın sandıklı olması eşyalarınızı saklamak için ekstra alan sağlayacaktır. Bu sandık içerisinde yorgan, yastık, kışlık veya yazlık giysilerinizi saklayabilirsiniz. Bu sandıkların zemin kısımlarının sağlam, ahşap malzemeden oluşturulmuş olmasına dikkat etmelisiniz. Zamanla kullanmaya bağlı olarak sandıklar çökme eğilimi göstermektedir. Klasik köşe koltukları lüks ve ihtişamı sağlamasının yanında kalitesi ve dayanıklılığı ile de ön plana çıkmaktadır.

Lüks köşe takımınızın bakımı ve temizliği önemlidir. Bu nedenle leke ve kir tutmayan kumaşlar ile döşenen klasik köşe koltuk takımlarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Leke ve kir tutmayan kumaşların en önemli özelliklerinin başında, silinebilir olması gelmektedir. Silinebilir ve leke tutmayan bu kumaşlar, üzerindeki toz ve lekeleri kolay bir şekilde çıkartmanızı sağlayacaktır. Bu doğrultuda lekeyi temizlemek için ekstra güç uygulamayacak ve kumaşı yıpratmamış olacaksınız. Köşe koltuk takımınızın kumaşı böylece daha uzun ömürlü gidecek ve ilk günkü gibi şık ve parlak bir yapıda bulunacaktır.

Klasik Köşe Takımı ile Uyumlu Aksesuarlar

Klasik köşe koltuk takımınızın ev dekorasyonuna uyumunu sağlamak için aksesuar modelleri tercih edebilirsiniz. L koltuk modellerini öne çıkartan farklı renkli kırlentelerdir. Yaşam alanlarınızdaki mobilyalarınız, halı veya perdeleriniz ile uyum sağlaması açısından aynı renkte kırlentler kullanabilir ve böylece uyum sağlayabilirsiniz.

Köşe takımının başında loş bir ışık kaynağı oluşturacak lambader modellerinin kullanımı hoş bir konsept oluşturacaktır. L koltuğunuzda dinlenirken loş ışık eşliğinde kitabınızı okuyabilir, televizyon seyredebilir, eş veya dostunuzla hoş sohbet edebilirsiniz.

Köşe koltuk takımlarının tasarımını ve tarzını belirleyecek önemli aksesuar çeşitlerinden birisi de koltuk üzerinde kullanılacak şal, ince bir battaniye modelidir. L koltuğun kısa kenarından aşağıya doğru sarkan uzanma bölümünün bir kısmını kaplayan şık bir şal koltuk takımının tasarımını tamamen değiştirmektedir.

L koltuk modellerinin rahatlığı çağrıştırdığını düşünürsek siz uzanırken yanınıza çekeceğiniz yan sehpanız hayat kurtarıcı olacaktır. Çayınızı veya kahvenizi içerken yanınıza çekeceğiniz sehpanız da da atıştırmalıklarınızı da sehpanıza koyabilirsiniz. Yan sehpalar işlevselliğinin hoş olduğu kadar tasarımı ve tarzı ile de şık bir konsepti destekleyecek mobilyalardır. Birçok farklı klasik sehpa modeli mevcuttur. Klasik köşe takımınıza en uygun sehpa modelini seçerek şık bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.