Ferah Mutfak Dekorasyonu Oluşturun

Ferah Mutfak Dekorasyonu Oluşturun

Ferah mutfaklar ile yaşam alanlarınızda kendinize yer açın. Yaşadığımız şu modern zamanlarda dünyadaki eğilim küçük evler ya da daha az eşyayla daha fazla boş alan yaratmak. Daha az eşya her zaman ferah yaşam alanları demek değildir. Ferah yaşam alanları yaratmak mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı azaltmaktan geçmiyor. Eviniz daha geniş ve havadar görünmesini istiyorsanız eşyalarınızdan kurtulmanız gerekmiyor, farklı dekorasyon fikirlerine açık olmanız yeterli. Yaşam alanlarımızın daha geniş ve ferah hale gelmesi için ilk akla gelen yüksek tavanlar oluyor ama herkes yüksek tavanlı evlere sahip olma avantajını elde edemiyor. Zaten kültürümüzdeki geniş ev kavramı giderek küçülüp daralıyor. Artık evler dünya genelinde daha dar ve daha minimal tasarlanıyor. Şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için şehrin dışında kalan site tipi evlerde ancak ferah ve geniş dizaynlara, yüksek tavanlara rastlanıyor. Siz de şehir hayatı içinde yaşamanızı devam ettirmek durumdaysanız küçük evler bolca karşınıza çıkıyor. Bu durum ev çok da küçük değilse bile yaşam alanlarının bazı bölümlerinin birleştirilmesi ile başka bir boyutta da ortaya çıkıyor. Örneğin, yemek odaları salonlar ile; mutfaklar da oturma odaları ve antreler ile birleştirilip bütünlüklü yaşam alanları oluşturulabiliyor. Hata yeni mimaride açık mutfaklar hem oturma odasıyla ya da salonlarla iç içe hem de yemek odası şeklinde kullanılabiliyor. Bu bir yanıyla pratik fayda ve konfor sağlarken bir yanıyla da evlerdeki ferahlık arayışını körüklüyor.

Ferah Mutfak Konsepti Nasıl Elde Edilir?

Yaşam alanlarımız arasında en çok vakit geçirdiğimiz bölümlerden biri olan mutfaklar için ferah mutfak dekorasyonu elde etmek için size bazı tavsiyelerimiz var. Ferah mutfak konsepti, her gün tüm aile fertlerinin mutlaka vakit geçirdiği mutfaklarınızda keyifli olmanızı sağlayacak. Hem de ferah mutfak dekorasyonu için yüksek tavanlara ihtiyacınız kalmadan. Ferah bir mutfağa sahip olmanız için sizlere sunacağımız bu öneriler ferah yaşam alanları yaratmak istediğiniz her yerde uygulayabileceğiniz tavsiyeler olacak.

Yüksek Tavanlarınız Yoksa Geniş Pencereleriniz Var

Ferah görünüm deyince ilk akla gelen kriter tavanların yüksek olması. Eğer tavanı yüksek bir evde oturmuyorsanız pencerelerinize dikkat kesilin. Belki tavanlarınızı yükseltemezsiniz ama pencerelerinizi genişletip büyütebilirsiniz. Pencere büyütme işlemi bir günlük bir tadilattır. Ama eğer ferah mutfak dekorasyonu için evinizde tadilat yaptırmak istemiyorsanız yapacağınız şey perdelerinizi gözden geçirmek. Daha ferah bir mutfak için perdelerinizi daha kısa ve daha küçük seçebilirsiniz. Açık renkte seçeceğiniz perdeleriniz aynı zamanda zebra storlar gibi içeri gün ışığının girmesini kolaylaştıran aksesuarlardan da tercih edilebilir.

Duvar Dekorasyonu Ferahlığın Büyük Anahtarı

Duvarlar bir odayı geniş göstermenin en iyi ve en etkili yollarından biri. Mutfağa en yakışan duvar boyaları açık renk olanlar. Açık renk boyanmış mutfak duvarları mutfağınızı hem temiz hem geniş gösterir. Doğru duvar kâğıdı seçimi de ferah mutfak konsepti dahilinde yerini alır. Bu yüzden derinliği olan duvar kağıtlarını mutfak dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Yine duvar dekorasyonu öğelerinden duvar raflar ve duvar panoları da mutfağınızdaki kalabalık eşyalardan kurtulmanızı sağlar. Duvar panosuna çakacağınız askılar bardak, tava, cezve takımı gibi küçük mutfak eşyalarınızın derli toplu gözükmesine ve mutfağınızın geniş gözükmesine neden olur. Duvar rafları da küçük eşya ve aksesuarları toparlayarak aynı işlevi görür.

Kapı Mutfağınızda Yer Kaplıyorsa Sökün Gitsin

Küçük evlerin en büyük sorunu kapılar. İçe de açılsa dışa da açıldığı anda alan daraltan kapılar sökülebilir. Bunun yerine boncuklu dekoratif aksesuarlar kapının söküldüğü yere asılabilir. Ama daha iyi bir çözüm sürgülü kapılar. Sürgülü kapılarla mutfağınız daha büyük ve ferah gözükür.

Aydınlatma Ferah Görünüme Hizmet Eder

Aydınlatma ferah yaşam alanları elde etmek için vazgeçilmez unsur. Özellikle mutfaklarınızın aydınlatmasının yeterli olması ise çok önemli. Mutfağınızı tek bir noktadan aydınlatmak yerine tavana gömülü aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Tarzınız klasikse birkaç noktada birden klasik avizeler kullanabilirsiniz.

Tüm bu önerilerimizi uyguladığınızda mutfağınızın ferah görünümüne inanamayacaksınız.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.