Dekoratif Aydınlatma Ürünlerinden Klasik Duvar Apliklerini Keşfedin

Dekoratif Aydınlatma Ürünlerinden Klasik Duvar Apliklerini Keşfedin

Klasik duvar aplikleri duvara monte edilerek kullanılan bir yardımcı aydınlatma türüdür. Hem dış mekânlarda hem de iç mekânlarda rahatlıkla kullanılır. İç mekânlarda daha çok salon, banyo, giriş holü, yatak odasında kullanılırken dış mekânlarda daha çok teras, balkon ve bahçe gibi alanlarda kullanılır. Duvar aplikleri çok geniş bir alanı aydınlatmada bile kullanıldıkları bölgeyi aydınlatmaya yeterlidir. Bu durumda aydınlatmaya yardımcı olurlar.

Modern ve Klasik Aplik Modelleri ile Büyüleyin

Klasik aplik modelleri oldukça yaygın bir alana sahiptir. Klasik aplikler kullanıldıkları alanda şık bir görüntü oluşturur ve bu nedenle hem dekorasyon amacı ile hem de hafif aydınlık amacıyla kullanılırlar. Klasik aplik modelleri modern görünümleri ile farklı bir atmosfer oluşturur. Hem şık görüntüsü hem de farklı tasarımları ile dikkatleri üzerine toplayan klasik aplik modelleri pek çok alanda kullanılır.

Klasik aplik modelleri düğün salonlarında, restoranlarda, kafe barlarda, bahçe, teras ve balkon gibi açık alanlarda, sokak ve caddelerde, evin çeşitli odalarında kullanılır. Farklı renk ve modelleri ile kullanıldığı alanda göze çarpan ve muhteşem bir görüntü sergileyen klasik aplik modelleri ortamın bambaşka bir havaya bürünmesini sağlar.

Klasik aplik modelleri oldukça fazladır. Üzeri yaldız modelli, sarkıtları bulunan modelleri, gümüş renk ya da altın renkli gövdeleri bulunan klasik aplik modelleri hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda kullanıma açıktır. Daha çok siyah renk üzerine işlenmiş motifli modeller tercih edilir.

Klasik Aplik Çeşitleri ile Atmosferinizi Değiştirin

Klasik duvar aplik çeşitleri oldukça yaygındır. Üst bölgesi cam başlığa sahip olan klasik aplik modelleri, fanus şeklinde olan klasik aplik modelleri, abajur başlığa sahip olan klasik aplik modelleri ve gövdesi eskitmeli olan klasik aplik çeşitleri oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Klasik aplik modelleri kullanım alanına göre de çeşitlere ayrılır.

Klasik aplik çeşitleri kullanım alanına göre sade klasik aplik, renkli klasik aplik, dekoratif klasik aplik ve rustik aplik çeşitlerinde gruplandırılır. Sade klasik aplik çeşitleri genellikle modern ve şık tasarımlara sahip olan alanlarda kullanılır ve sarı ışık tonları ile ortama farklı bir atmosfer katar. Renkli klasik aplik çeşitleri ile farklı renk tonları ile değişik bir atmosfer yaratılabilir. Renkli klasik aplik modellerinde en çok mavi, kırmızı ve pembe renk tonları kullanılır.

Geometrik Modeller İle Dekorasyonlar Daha Hareketli

Dekoratif klasik aplik çeşitlerinde daha çok geometrik modeller kullanılarak duvara nazik bir şekilde monte edilir. Dekoratif klasik aplik modelleri tek başına ortamın havasını değiştirmeye yeterlidir. Dekoratif klasik aplik çeşitleri genelde restoran, kafe ve düğün salonları gibi kapalı mekânlarda kullanılır.

Rustik klasik aplik çeşitleri bambaşka bir yere sahiptir. Ahşap ve halat döşemeleri bulunan mekânlarda çok fazla tercih edilir ve ahşap mekânlara çok iyi uyum sağlarlar. Ahşap kaplamalı olan rustik aplik çeşitleri geniş alanlarda çok sık tercih edilir. Rustik klasik aplik modelleri doğal ahşap renkleri ile muhteşem bir görüntü oluşturur.

Klasik Aplik Fiyatları

Klasik aplik fiyatları için kesin bir cevap vermek doğru olmaz. Klasik aplik fiyatları kullanılacak alana göre, klasik aplik çeşitlerine göre ve klasik aplik modellerine göre farklı şekilde fiyatlandırılır. Sarkıtı ve yaldızı bulunan klasik aplik modelleri daha maliyetlidir. Rustik aplik çeşitleri de diğerlerine göre daha maliyetli olmaktadır. Fakat en çok beğenilen aplik çeşidi de rustik aplik çeşididir. Boyut ve sayı da klasik aplik fiyatlarını etkileyen bir etkendir. Birçok internet sitesinden veya mağazadan klasik aplik modeli bulmanız mümkündür. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.