Evinizi Jungalow Stiline Göre Dizayn Edin

Evinizi Jungalow Stiline Göre Dizayn Edin

Dekorasyon yaparken kuralları takip etmekten sıkıldıysanız jungalow dekorasyon tam size göre! Farklılıklara yer açan ve renkleriyle göz kamaştıran jungalow tarzı dekorasyon, dekorasyonda özgün olmanın ve dinamik tasarımların arayışında olanlar için mucizeler yaratıyor!

Jugalow pek çoğumuz için yeni bir kelime olabilir. Bu son derece doğal ve bu dekorasyon stili onunla tanışır tanışmaz daha ilk adımda, adıyla bile dikkatleri ilk saniyeden üzerine çekiyor. Orman anlamına gelen jungle ve bungalow kelimelerinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan jungalow sözcüğü doğallığa, tabiata ve doğal yaşam koşullarına göz kırpan tasarımlarda kendisini gösteriyor. Jungalow tasarımlar doğal yapıları ve estetik görünümleriyle yaşam alanlarınızda eşsiz bir ferahlığın yakalanmasını sağlıyorlar. Üstelik bunu yaparken de sizlere olabildiğince geniş bir hareket alanı bırakarak, jungalow stil için gerekli dekorasyon uygulamalarını hayata geçirirken, bütün bir yaratıcılığınızı ortaya koyma fırsatı sunuyorlar. Bu nedenle jungalow dekorasyon anlayışı çok seviliyor ve trendler arasındaki yükselişini hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor.

Ahşabın Doğallığı, Renklerin Canlılığı!

Jungalow tarzında dekore edilmiş bir eve adım attığınız zaman, bu stilin inceliklerini ilk bakışta fark edebilirsiniz. Vintage ürünler, neona yakın duruşlarıyla canlı renkler, ahşabın bütün doğal güzelliği, ahşapla bir araya gelmiş metal eklemeler, tropikal ormanlardan kopup getirilmişçesine bir köşeye yerleştirilmiş dekoratif bitkiler! Her birine yaşam alanlarının her köşesinde rastlayabilirsiniz. Özellikle seyahat etmeye bayılan ve gittikleri yerlerden, anılarını hatırlatan obje ve aksesuarlarla dönenlerin evlerindeyseniz, jungalow stil sayesinde bu tip objelerin bütün eve yayıldığını görebilirsiniz. Hepsi tek tek harika oldukları kadar bir aradayken de muhteşem bir ahenk içindeler! Ve bu ahengin dengesi jungalow dekorasyon sayesinde zarif bir terazi üzerinde kuruluyor!

Doğada Olduğu Gibi Huzurlu Hissedin!

Örneğin jungalow dekorasyon anlayışı ile kurulmuş bir salona girdiyseniz oturma grubunun son derece modern kesimlerle oluşturulduğunu göreceksiniz. İlham kaynağını ormanlardan alan ahşap mobilyaların etrafınızı sardığını hissedeceksiniz. Sarı, turuncu, yeşil gibi canlı renklerin koltukların üzerinde oluşturduğu geometrik ve etnik desenleri keşfedeceksiniz. Etnik desenler bu tarzın olmazsa olmazları arasında liste başında yer alıyor. Çünkü jugalow stil, dünyanın farklı kültürlerinden ciddi oranda besleniyor. Doğanın içerinde yer alan veya insan eliyle doğada kalmak üzere yapılan ürünlerin bu dekorasyon stilinde aksesuar olarak kullanıldığını da görecek; muhtemelen de  şaşkınlık ve beğeniyle karşılayıp, kabul edeceksiniz.

Bu dekorasyon anlayışını her yönüyle benimseyen insanların yaşam alanlarında dekoratif amaçlarla kurulmuş hamaklara ve çadırlara bile rastlayabilirsiniz. Ahşap mobilyalar, canlı renkler ve doğadan ilham alan dekoratif objelerle kendinizi doğanın içindeymiş gibi huzurlu hissedeceksiniz. Kaldı ki, her birimizin yaşam alanından en büyük beklentisi de içindeyken huzurlu hissetmek değil mi zaten?

Jungalow dekorasyon vintage ürünlerin kullanımına uygun olduğundan, eski mobilyalarınızı tamir ederek, boyayıp, cilalayarak yeniden elinizin altında bulundurabileceğiniz bir stil. Böylece bir nevi geri dönüşüme de katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Modern, klasik ve vintage tasarımların yan yana yer aldığı bu dekorasyon anlayışı yapısıyla eklektik tarza yakın duruyor. Ama bu yakınlığı kendine has çizgilerle kırıp, özgün hatlarını da ortaya koyuyor.

Jungalow tarzı dekorasyon deyince, aklınıza ahşap mobilyalara yapılan metal eklentiler, hasır kilimler, etnik desenlerin sardığı kırlentler, beyaz fonda canlı renklerle yapılmış etnik desenler, hasır iplerle yapılan süsleme ve aydınlatma ürünleri, renkli kapılarla kurulmuş dinamik bir dünya gelmeli! Siz de bu dinamizmi evinizde yaşamak istiyorsanız, daha geç olmadan bu stilin incelikleriyle tanışmalısınız! Gerisi yalnızca isteklerinize ve kreatif zihninize kalmış!

Yaşam alanlarınızı ilgi çekici konseptte tasarlamak ve aynı pinterestteki evler gibi dizayn etmek için, hazırladığımız bu blog makalemizi okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.