Ev Dekorasyonunda Elektrik Stil Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ev Dekorasyonunda Elektrik Stil Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Oldukça kişisel bir tarz olan elektrik stil, evinizde farklı tarzdaki ürünlere bir arada yer vermek anlamına geliyor. Hem klasik, hem rustik hem de modern çizgilerdeki tasarımları kullanabileceğiniz elektrik stil ev dekorasyonunda sıradışı tarzıyla son yıllarda dikkat çekiyor.

Özellikle kendine favori bir dekorasyon stili seçmekte zorlananların tercihi olan elektrik stil dekorasyon, öznel bir tarzı yansıtıyor. Kişisel beğenilerin ve becerilerin ön plana çıktığı bu dekorasyon trendinde klasik bir salon takımıyla rustik bir aydınlatmayı beraber kullanabilir, modern TV ünitesinin yanına klasik bir abajur koyabilirsiniz.

Elektrik Stilinin Belirgin Özellikleri Nelerdir?

Elektrik dekorasyon stili çeşitli tarzların bir arada uyumunu ön plana çıkarır. En belirgin özelliği de farklı tarzların birbirine geçmesi ve aşırıya kaçmadan kullanılmasıdır. Klasik dekorasyon öğeleriyle modern çizgilere sahip ürünleri kontrast yaratarak kullanmak elektrik stili dekorasyonda sıklıkla görülür.

Bu stilde arka plan rengi genellikle nötrdür. Kullanılan mobilya ve aksesuarların ön plana çıkması hedeflenir. Ayrıca birbiriyle alakasız gibi gözüken aksesuarların kullanımı da yaygındır. Duvarda asılı sanat eserlerinin daha önce görülmemiş eserler olması elektrik stilin karakteristik özellikleri arasındadır. Elektrik stili dekorasyona sahip bir eve girdiğiniz zaman kaosu ve düzeni aynı anda hissedebilirsiniz.

El yapımı ürünlerin sıklıkla kullanıldığı bu dekorasyonda manevi değeri yüksek olan şahsi eşyaların aksesuar olarak kullanılması da yaygındır. Böylece dekorasyon öznel bir kimlik kazanacak ve herkesin elektrik stili dekorasyon uyarlaması birbirinden farklı olacaktır. Klasik ev dekorasyonuna sahip olanların evlerine yenilik kazandırmak için son zamanlarda tercih ettiği bu stil, farklı esintileriyle dikkat çekiyor. Bu sayede rustik çizgileri, modern tasarımları ve retro aksesuarları bir arada kullanmak mümkün oluyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.