Klasik Avizeler ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Klasik Avizeler ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Klasik yaşam alanlarında şık dekorasyonlarınızı desteklemek mobilyalarınızın eşsiz tasarımını daha da ön plana çıkartacak ve onun yaşam alanındaki bütünlüğün devamını sağlayacak klasik aksesuarları keşfedin. Bu klasik aksesuarların içerisinde yemek odası takımları, salon takımları, yatak odası takımları ile uyumlu klasik avizeler bulunmaktadır. Avizeler aslında işlevi gereği aksesuar kategorisinin içerisinde bulunmazlar. Çünkü aydınlatma ürünleri kategorisinde bulunan avizeler işlevselliği ile aksesuar kategorisi içerisinde çok sığ kalmaktadır. Avizeler hem şık ve gösterişli tarzıyla aksesuar hemde aydınlatma işlevi ile aydınlatma kategorisine girmektedir. Bu nedenle dekorasyonunuzda kullanacağınız avizeler hem aksesuar ihtiyacınızı hemde aydınlatma ihtiyacınızı karşılayacaktır. Peki klasik mobilyalar ile tasarlanmış salonlarda klasik avizeleri kullanımı ile dekorasyonunuzu nasıl tamamlarsınız?

Klasik avizeler aksesuar işlevleri ile dekorasyon tamamlayıcısı işlevi görmektedir. Bu nedenle yaşam alanlarında kullanımları ile şık konseptler oluşturmanızı desteklemektedir.

Klasik Salon Takımlarınıza Klasik Avize Seçimi

Salonlarda tercih ettiğiniz klasik mobilyalar ve klasik salon tasarımı ile geneli bir konsept oluşturmuş olmaktasınız. Ancak bu alanlarda aydınlatma oldukça önem kazanmaktadır. Salonlarda yer alan koltuk takımlarının, duvar kağıtlarının, zemin döşemelerinin her motifinin ayrı bir detay sunması önemlidir. En şık yaşam alanlarını mükemmel dekoratif tarzı ile aydınlatan klasik salon avizeleri oluşturduğunuz şık yaşam alanlarını gözler önüne sermenizi sağlayacaktır.

Klasik koltuk takımınızın kumaş motifleri ve desenlerini, ahşap oyma motiflerini ve altın varaklarını parlatacak ve her hattına dikkat çekecek lüks avizelerin sağladığı şık ve kararlı ışık lümeni her detayı ortaya çıkartacaktır.

Klasik Yemek Odalarında İştahlı Yemekler

Klasik yemek odası takımı tercih eden kullanıcılar genellikle büyük salonları varsa salonlarında eğer yoksa ayrıca bir yemek odasında kullanmaktadır. Bu da ekstra avize kullanma ihtiyacını doğurmaktadır. Yemek odası avizelerinin en önemli özelliği genellikle yemek masasının üzerinde konumlanmasıdır. Böylece efektif ve şık sofralar hazırlayabilir ve konuklarınızı etkileyebilirsiniz. Bununla birlikte şık yemek masanızı aydınlatacak yemek odası avizeleri ile iştahlı yemek yeme ayrıcalığına da kavuşabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre aydınlık bir odada yemek yiyen denekler ile loş bir ışıkta yemek yiyen denekler karşılaştırılmaktadır. Her iki deneğe de aynı yemek yeme imkânı ve açık büfe sunulmaktadır. Deneyin içerisinde olduğunun farkında olmayan denekler farklı zamanlarda farklı ortamlarda ancak aynı yemek ve sofra takımı ile araştırmaya tabii tutulmuştur. Buradaki asıl amaç ışık ortamının deneklerin iştahları üzerinde etkili olup olmayacağıdır.  Araştırma sonucunda ortaya çıkan sonuçta, aydınlık bir mekânda yemek yiyen denekler, karanlık bir mekânda yemek yiyen deneklere oranla daha iştahlı ve daha fazla yemek yediği ortaya çıkmaktadır. Misafirlerinizin iştahını arttırmak ve leziz yemeklerinizi büyük bir heves ve iştahla yemelerini sağlamak için aydınlık ortamlar oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

Yatak Odalarında Klasik Konsepti Destekleyecek Klasik Avizeler

Lüks yatak odası tasarımlarında da klasik avize modelleri kullanılmaktadır. Yatak odalarında daha çok şapkalı modellerin tercih edileceği gibi zevke ve odanın genel tasarımına göre kristal klasik avize modelleri de tercih edilmektedir. Yatak odalarında da aydınlatma oldukça önemlidir. Genellikle yatak odasında giyiniyorsanız özellikle yatak odası aydınlatmanızın yeterli olması gerekmektedir. Elbiselerinizin buruşuk ve kirli olup olmadığın keşfetmek için yeterli aydınlatmanın odada olması gerekmektedir. Böylece olası buruşukluğu ve gözden kaçan lekeleri görerek elbisenizi ve kombininiz daha tamamlamadan değiştirebileceksiniz. Genellikle tekli ve ikili duy seçeneği ile hem loş bir ortam hemde aydınlık bir ortam oluşturmanızı sağlayan yatak odası avizeleri bulunmaktadır. Böylece yatak odanıza dinlenirken avizenin tek ampulünü aktif ederek loş bir ortam oluşturabilirsiniz.

Klasik avizeler ev dekorasyonunun tamamlayıcısı olan önemli aksesuar ve aydınlatma ürünlerindendir. Bu nedenle yaşam alanlarında doğru avize modellerinin seçimi önem kazanmaktadır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.