Klasik Bebek Odası Tasarım Önerileri

Klasik Bebek Odası Tasarım Önerileri

Bebek odası tasarımı konusunda yeni fikirler araştıran ebeveynler için hazırladığımız klasik bebek odası tasarım önerileri bloğumuz da en güncel dekorasyon fikirlerini paylaşırken, klasik bebek odası takımı seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri de sizlerle paylaşacağız. Lüks yaşam alanı oluşturmak isteyen kullanıcıların aileye yeni katılacak olan üyeler için dizayn edecekleri oda hem tasarımı hemde kullanışlı bir yapıda olması ile oldukça önem kazanmaktadır. Hem lüks hem de kullanışlı bir bebek odası nasıl tasarlanır? Bu ve daha fazlası için devamını inceleyin.

Klasik Bebek Odası Mobilyaları

Klasik bebek odası mobilyaları, karyola, gardırop, çekmeceli dolaptan oluşmaktadır. Ancak lüks ve etkileyici bir bebek odası tasarlamak için odanın içerisinde mobilyalar ile uyumlu halı, perde ve aksesuar modelleri de tercih edilmelidir. Mobilyalar ile birlikte odada kullanılacak olan bu ürünlerin bebek odası mobilyalarının tatlı ve göz alıcı tarzı ile uyumlu olmalıdır. Örneğin bebek odası mobilyaların kulplarında ayıcık ya da hayvan figürleri kullanıldıysa bu figürler ile uyumlu halı ve perde gibi ev tekstili ürünleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte odada peluş, tablo, çocuk oyuncakları gibi detay ancak odanın tasarımını etkileyecek önemli etmenleri ihmal etmeyin.

Lüks yaşam alanlarında klasik mobilya tercih eden kullanıcılar bu klasik tarzı yaşam alanlarının genelinde sürdürmesi amacıyla klasik bebek odası mobilyalarını tercih etmektedir. Klasik bebek odaları klasik mobilyalara oranla daha az oyma motifli olsa da klasik tarza dair genel çizgileri hissedebilirsiniz.

Klasik Bebek Odası Tasarım Önerileri

Klasik bebek odalarında dikkat edeceğiniz önemli etmenlerin başında güvenilir bir tasarıma sahip mobilya modelleri tercih etmelisiniz. Ancak en önemli konuların başında odanın tasarımının şıklık algısından çok bebeğinizin güvenilirliğini arttıracak önemli fikirleri uygulamak olacaktır.

Bebeğiniz 2 yaşına kadar ki gelecek olan süreçte hareketsiz olan bebeğiniz bu yaşa geldiğinde emeklemeye hatta paytak paytak adımlar atmaya başlayacaktır. İşte bu süreçte denge sorunu yaşayacak olan bebeğiniz sürekli düşecek ve kalkacak tekrar düşecek ve bu süreç içerisinde yürümeyi öğrenecektir. Bebeğinizin en çok vakit geçirdiği odasının bu düşmeleri absorbe edecek nitelikte tasarlanması gerekmektedir.

Yumuşak bir zemin için pofuduk bir halı ya da yumuşak oda zemin döşemeleri tercih ederken, yuvarlatılmış mobilyalar ile sivri alanları ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Böylece olası çarpmalarda darbeyi yumuşatıp bebeğinizin göreceği zararı en aza indirmiş olacaksınız.

Lüks Bebek Odasında Önemli Detaylar

Bebek odası huzurlu bir ambiyansın olması gereken, bebeğin rahatlıkla uyuyabileceği konforlu ve rahatlatıcı bir ambiyansa sahip olması gereken tasarımda olması gerekmektedir. Bunun için ortamdaki ışığın doğru ayarlanabilir olması gerekmektedir. Bebeğin kişisel temizliği sırasında ışıl ışık bir odaya ihtiyacınız varken, uyku öncesi de uyumasını kolaylaştıracak loş ışık ortamını sağlamak zorundasınız. Bunu gerçekleştirmek için bebek odasında lambader modeli tercih edebilir ve böylece loş bir ortam oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte lambader yerine odada dimmer anahtar kullanarak ışığın gücünü istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz. Böylece loş veya ışıl ışıl bir oda oluşturabilirsiniz.

Bebek odasında genellikle çiftlerin gözden kaçırdığı berjerlerin kullanılması oldukça yararınıza olacaktır. Bebeğinizin uykuya dalış süresinde onu izlemek isteyebilir ya da yanında olmak isteyebilirsiniz. Bu süreç gecenin bir yarısı uykuluyken de olabilir. Bu nedenle bebeğinizin başında beklerken odadaki berjerde oturarak dinlenebilirsiniz. Bebek odasında berjer kullanımı hayat kurtarıcı bir mobilya işlevini kazanacaktır.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.