Masif Otel Mobilyaları İle Doğal Bir Konsept

Masif Otel Mobilyaları İle Doğal Bir Konsept

Masif mobilya nedir? Sorusunun cevabı ile başlayalım. Masif demek taş, mermer veya ahşap için kullanılan bir terimdir. İçi oyuk, doldurma ya da kaplama olmayan, som demektir. Masif mobilya ise doğal ağaçtan üretilen mobilyaları ifade etmektedir. Masif mobilyanın mdf ve diğer suntadan farkı nedir, neden özellikle çocuk odalarında masif mobilya kullanmamız gerekiyor? diye soracak olursanız; bu soruların cevaplarını şu şekilde açıklayabiliriz:

Masif ahşap mobilyalarda, mdf ve suntaya şekil vermek için kullanılan malzemeler kullanılmaz. Mdf ve suntaya şekil vermek için tutkal ve ağır metaller kullanılmaktadır. Masif mobilyalarda bu malzemelerin kullanımından kaçınılmaktadır. Masif mobilya üzerinde bulunan boya ve cilalar, su bazlı olduğu için bebeklerin, çocukların ve hatta yetişkinlerin sağlığına hiç bir zararı dokunmaz. Hatta bu özellikleri sayesinde kullanımı çok fazla tercih edilen mobilyalar arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Diğer mobilyalarda şekil vermek amacı ile kullanılan tutkal ve ağır metallerden zehirli gazlar çıkabileceği için çocuklarda, bebeklerde ve hatta biz yetişkinlerde bile sağlığa zararlı bir hale gelebilir. Bu yüzden mobilya tercihi yapmak zorunda iseniz kesinlikle masif mobilya tercih etmelisiniz.

Otel Odalarında Kullanılan Mobilyalar

Bütün bir yıl boyunca çalışıp, yaz ayları geldiğinde sadece kısa bir dönem tatil yapabilecek kişiler için seçecekleri otel ve kalacakları otel odaları çok ama çok önemlidir. Bir yılın yorgunluğunu atmak isterken bir de kalitesiz mobilyalar kullanılarak tasarlanmış bir otel odasında kalmayı ve hatta bulunmayı kimse istemez. Bu yüzden gidilecek oteldeki mobilyaların masif otel mobilyaları olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bebeği veya küçük çocuğu olan kişilerin bu konuda daha da dikkatli davranmaları gerekir. Çünkü yaz ayları çok sıcak geçtiği için bebekler ve çocuklar gece boyunca terlediklerinden dolayı kalitesiz bir mobilyada bulunmaları uyku kalitesini düşürebilir. Bu mobilyalarda kullanılan ucuz ve sağlığa zararlı maddelerin kullanılması sebebi ile oldukça kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. Tatil yapacak kişilerin bu konuda çok dikkatli davranarak gidecekleri otelde kullanılan mobilyaları da iyice incelemeleri gerekir.

Otel Mobilya Modelleri

Masif otel mobilya modelleri arasında birçok tarza uygun mobilya bulunmaktadır. Otel sahiplerinin seçecekleri mobilyalar için farklı tarz ve modellerdeki masif mobilyaların üretiminde genellikle çam ve kayın ağaçları tercih edilerek hem hoş bir görüntü hem de sağlık açısından hiç bir zararı veya yan etkisi bulunmayan mobilyalar elde edilmektedir. Müşterilerin dikkatini çekme konusunda önemli bir husus olan masif mobilya kullanımı oldukça başarılıdır. Çünkü kısacık bir tatil de olsa sağlık her şeyden önce gelir. Bu yüzden masif mobilya otellerde kullanımı müşteriler için oldukça cezbedici bir özellik olmaktadır. Özellikle bebekli ve çocuklu odaların hazırlanması ve tasarlanmasında çok daha faydalı ve ince düşünülmüş bir fikir olacağı için, otelin tercih edilmesine olanak sağlayan bir yöntem olacaktır.

Sağlığınız İçin Masif Mobilya Kullanın

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi masif mobilya üretiminde herhangi sağlığa zararlı bir madde kullanılmaması yaşamımız için çok önemlidir. Masif mobilyalarda kullanılan boyalar ve cilalar bile su bazlı olduğu için bebeklerin yada çocukların sağlığına zarar verecek herhangi bir madde ve malzeme bulunmamaktadır. Gün boyu sürekli mobilyalar ile gece yattığımızda tüm gece boyunca temas ettiğimiz mobilyaların sağlık üzerinde bu kadar önemli bir etkiye sahip olduğunu düşündüğümüz zaman kalitesiz malzeme ve ürünler kullanılarak üretilen mobilyalar tercih etmek yerine, sağlığa hiç bir zararı bulunmayan masif mobilyaları tercih etmek en doğru ve en mantıklı karar olacaktır. Keyifli bir tatil ve sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle.. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.