Bu Yazın Modası Konsept Otel Odaları

Bu Yazın Modası Konsept Otel Odaları

Her şeyin ve her sektörün bir modası var. Turizm sektöründe de her yıl farklı trendler öne çıkıyor. Şimdilerin yükselen trendi ise konsept otel odaları tasarlamak… Bu yazın modası da konsept otel odaları oluyor. Otelde yaşadığı deneyimi önemseyen müşterilerin kalbini tasarladığı konseptle fetheden işletmeler, değişen oda konseptleriyle konuklarına farklı seçenekler sunmuş oluyor.

Yaz denildiğinde akla ilk olarak deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkardığınız bir tatil geliyor öyle değil mi? Şöyle masmavi deniziyle huzur veren Ege ve Akdeniz sahillerinde, birbirinden şirin ve küçük tatil beldelerinde geçirilen bir 15 gün… Bütün yılın yorgunluğunu atmaya yeter de artar bile! Peki, ya yetmiyorsa? Bunlar elbette önemli ama tatilinde listenin başına konforu ve konaklama deneyimini yerleştirenleri mutlu etmek diğer turistlere göre biraz daha zor olabilir. İşte bu noktada turizm işletmeleri de farklı arayışlara giriyor ve misafir memnuniyetini sundukları özel otel odası konseptleriyle yakalıyor.

Klasik Otel Odaları

İlk olarak klasik otel odalarına bakalım… Klasikten vazgeçmeyenler için klasik otel odası mobilyalarıyla döşenmiş odalar olmazsa olmazdır. Eğer farklı konseptlerde odalar hazırlanıyorsa içerisinde mutlaka klasik mobilyalara yer verilmeli. Büyük ve oymalı bir yatak başı bulunan şık bir karyola, yüksek bir yatak… Kalın ve ışığı geçirmeyen perdeler… Tabi bu perdeler aynı zamanda klasik desenleri de taşımalı. Klasik bir çalışma masası, pencere önüne yerleştirilmiş bir berjer… Göz yormayan bir ışık tasarımı da bunlara eklenmeli. Altın varaklı bir tablo yatak başına yerleştirilebilir. Banyoda mermer ve ahşabın uyumu klasik dizaynı tamamlamalı.

Modern Otel Odaları

Modern otel odaları özellikle çağın takipçisi olan ve yaşadığımız çağla eş zamanlı ilerlemeyi sevenleri memnun ediyor. Odasında gün ışığını arayanlar, renkli ve modern çizgilerin hakim olduğu mobilya tasarımlarını tercih edenler ve tabi teknolojinin sunduğu nimetleri olmazsa olmaz olarak kabul edenler, modern otel odalarında kendilerini daha rahat, huzurlu ve mutlu hissediyor. Bu da konaklama deneyiminden memnuniyet hanesine olumlu bir tik atılması anlamına geliyor.

Temalı Otel Odaları

Son dönemlerde yükselen trendlerden biri de temalı otel odaları tasarlamak. Otel odasında ayrı bir konsept yaratmak için iç mimari açısından özenli bir çalışma yapılıyor. Örneğin, nerede olduğunuzun bir önemi olmadan sizi bir Ege kasabasına yalnızca otel odası tasarımıyla götürmeleri mümkün oluyor. Beyaz mobilyalar, mavi aksesuarlar, deniz ve zeytin temalı ürünlerle kendinizi bir Bodrum kıyısında hissedebiliyorsunuz. Daha sanatsal temalı bir konseptle farklı bir ambiyansı yaşayabiliyorsunuz.

Otel Odası Modelleri

Değişen otel odası modelleri var elbette. Klasik, avangard, modern, art deco, country tarz dekorasyon stilleri ile birbirinden farklı otel odaları tasarlamak mümkün oluyor. Seçilen temanın, bulunulan lokasyonun, otelin genel hizmet konseptinin ne olduğu oda tiplerini ve modellerini de etkiliyor. Örneğin, büyük ve lüks otellerde otel odaları genellikle klasik mobilyalarla dizayn ediliyor. İş temalı şehir otellerinde modern unsurlar daha çok öne çıkıyor ve özellikle de teknolojinin çok yüksek düzeyde sunulması önem taşıyor. Küçük kasabalarda butik otel konseptleri daha çok tercih ediliyor. Çünkü daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunuyorlar. İncelikli tasarımlar ve başka tesislerde bulunamayacak özel detaylar butik otellerde karşınıza çıkabiliyor.

Otel Odasında Nelere Dikkat Edilmeli

Otelin konsepti de odadaki mobilyaların konsepti de tercihlere göre değişiyor ve herkesin öncelikleri farklı olabiliyor. Ama bir otel odasından beklenenler genel olarak değişmiyor. Bunların başında rahat bir uyku uyumak geliyor. Bu da rahat bir yatağın her şeyin başında geldiğini gösteriyor. Ardından keyifli bir duş deneyimi geliyor. Banyolarda konsept önemli ama duşta uzun ve keyifli bir vakit geçirerek rahatlamak daha önemli. Son olarak rahat koltuklar… Otel odasında yaşanan en keyifli anlardan biri çoğu zaman odanın manzarasına karşı oturup bir fincan kahve yudumlamak olabiliyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.