Boyunuza Uygun Yatak Odası Dizaynı

Boyunuza Uygun Yatak Odası Dizaynı

Her gün binlerce farklı içerik görüp okurken “uzun boylulara yatak önerileri“ yahut “MPS hastası yatak seçimi” başlığıyla kurulmuş bir paylaşım ile karşılaşmıyor olabiliriz. Belki de bunun nedeni farklı problemlerimize çözüm bulmaya ilişkin umudumuzu kaybetmemizle ilgilidir! Belki de boyu ile ilgili problemleri olanlar, yatak odası mobilyaları ve diğer aksesuarların kendilerine uygun olamayacağı kabulüne eriştiler. Örneğin bu neden uzun boylular, uzun boylulara yatak önerileri aramaktan caydılar ve yataklarına çapraz yatarak şartlara uyum sağlamaya çalışıyorlar. Bu ne denli kalıcı bir çözüm olabilir ki?

Kalitesi bir uyku, sonu gelmeyen bel ve sırt ağrıları, halsizlik ve bir de üstüne devam eden sağlık problemleri! Tablo ürkütücü görünse de hiçbir zaman hiçbir şey için geç değil!

Güne Başlamak İçin Tek İhtiyacımız!

Güne ihtiyacımız olan enerjiye sahip biçimde başlamanın tek bir yolu var. Kaliteli bir uyku! Bunu bize sağlayacak tek şey de doğru yatak seçimiyle taçlandırılmış bir yatak odası dekorasyonu!

Bu herkesin buluşması gereken ortak noktayı aşikar ediyor. Ancak hayata ilişkin her konuda olduğu gibi her birimiz aynı varış noktasına farklı yollardan gidiyor. Bu yolların farklılığı dekorasyon konusunda çoğu zaman değişen zevkler temeline dayanıyor olsa da kimi zaman bu yolda ilerlerken dönülmesi gereken mecburi yönlerle karşılaşılıyor.

Bilhassa yatak odası dizaynı bu mecburi yolların kesiştiği bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle yatak odası dizaynı söz konusu olduğunda kısa boylulara ya da uzun boylulara yatak önerileri ayrıca getirildiği gibi bu ayrıcalıklı önerilerin bir kısmı da MPS hastalarına yatak odası seçimi sürecinde yararlanmaları için getiriliyor. Çünkü fiziksel özelliklerimizi biz belirlemiyoruz. Maalesef zaman zaman da bizi bu anlamda zora sokacak sağlık problemleriyle mücadele ediyoruz. Bu durumların varlığını yadsıyamayacağımız yahut değiştiremeyeceğimiz için de değiştirebileceklerimize odaklanıyoruz.

MPS Hastalarına Yatak Odası Seçimi

Her gün farklı sorumlulukları yerine getirmek üzere sahip olduğumuz 24 saati doğru değerlendirmeye uğraşıyoruz. Temel yaşamsal gerekler, ev aktiviteleri, iş yükünün getirileri derken gün sonunda rahat yatağımıza girip sonraki güne kendimizi hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bu herkesin en doğal hakkı! Buna karşın üretilen yatak odası mobilyaları, yataklar hatta aksesuarlar bile bir takım standartların rehberliğinde tasarlanıyor. Bu gerçeklik karşısında, toplumun ortalamalarının altında veya üstündeyseniz daha özenli olmanız gerekiyor.

MPS hastalarına yatak odası seçimi yaptırabilmek için onlara kullanım konforu veren ölçülerde tasarlanmış mobilyaların varlığına ihtiyaç var.  Bu ihtiyacı ortaya çıkartmak için ise ergoterapi ye başvuruluyor. Ergoterapistler, bireylerin yaşam kalitesini arttırmak ve günlük yaşama adaptasyonunu sağlayabilmek adına, doğru yönlendirmeleri yapabilmektedir. Bu doğrultu da MPS hastaları için doğru yatak seçimi daha koaly gerçekleşebilmektedir. Aynı durum uzun boylulara yatak önerileri getirilirken de geçerliliğini koruyor. Bu yatakların ve doğal olarak karyolaların, kişiye özel ölçüler alındıktan sonra üretilmesi gerekiyor.Ayrıca yatağın ortopedik yönden uygun ve ergonomik tasarımıyla geçerli not alabilecek halde olması da şart! Eğer uyuduğunuz yer rahat değilse, sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermiyorsa kendinizi bitkin hissedersiniz. Bu durumda da gün içinde yapacağınız her türlü faaliyette verim kaybedersiniz.

Üstelik iş sadece yatak ve karyola seçimi ile bitmiyor. Diğer yatak odası mobilyalarının da yine gönül rahatlığıyla MPS hastalarına yatak odası seçimi yaptırabilecek biçimde, yerden yüksekliği, genişliği ve diğer tüm ölçüleriyle özel olması gerekiyor. Bir MPS hastası yatak seçimi yaparken yalnızca özel ölçülerle üretilecek mobilyalar kullanmak durumunda değil. Bunun yanında doğrudan yere yakın bir tasarımla üretilen karyolalar da iş görebilir. Böylece desteğe ihtiyaç duymadan kolayca yerinizden kalkabilir ve hareket edebilirsiniz.

Asortie Mobilya’nın kullanıcılarının taleplerine uygun biçimde sağlıklı ve doğal ahşaptan, istenilen renk ve ölçülerde üretilen yatak odası tasarımlarını hala görmediyseniz, şimdi harekete geçmenin tam vakti! Unutmayın! Hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız!

Yaşam alanlarında lüks ve göz alıcı bir konsept oluşturmak isteyen kullanıcılar için tasarlanan ve özenle üretilen lüks yatak odası takımlarını keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.