Banyo Mobilyalarında Altın Varak Kullanımı

Banyo Mobilyalarında Altın Varak Kullanımı

Klasik mekanlarda altın varak kullanımı sıkça gördüğümüz bir dekorasyon parçası olarak karşımıza çıkıyor. Banyolarda altın varak kullanımı da son zamanlarda kullanımı artan bir dekorasyon fikridir. Özellikle banyoda tercih edilen mobilyalarda kullanılan altın varak, lüks yaşam alanları oluşturmak için tercih edilmektedir. Banyo içerisinde mermer kaplamaların motiflerindeki altın renk tonu, havluluk ve armatür gibi diğer banyo eşyalarında da altın rengi ürünler tercih edilmektedir.

Göz alıcı yaşam alanlarında altın varağın ve altın tonlarında ürünlerin kullanılması lüks algısı ve ihtişamı simgelemektedir. Bu sebeple lüks algısı ile dizayn edilmek istenilen alanlarda altın tonunda ve altın varaklı mobilyalar tercih edilmektedir.

Altın Varaklı Klasik Banyo Kapısı

Bir yaşam alanının en temel dekorasyonu ve sağladığı izlenim daha ilk karşılaşma anında yani banyo kapısından gerçekleşmektedir. Bu sebeple banyoda kapılarının seçimi oldukça önemlidir. Lüks yaşam alanlarında tercih edilmesi için tasarlanan ve üretilen altın varaklı klasik kapı modellerini keşfedebilirsiniz. Klasik kapı modellerinde altın varak kullanımı, ahşap oyma motiflerin üzerinde, motiflerin şıklığını vurgulamak, kapının genelinde renk kontrastı oluşturmak için kapının göğüs kısmında tercih edilebilir. Klasik kapılarda altın varak kullanımı ve kullanılan bu varağın yoğunluğu tamamen modelden modele ve yaşam alanlarında tercih edilen dekorasyonun yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Altın Varaklı Banyo Dolapları

Altın varaklı kapının şık ve etkileyici karşılamasının hemen ardından banyo içerisinde tercih edilen banyo mobilyasında da göz alıcı motifler ve lüksü vurgulayan altın varak kaplamayı keşfedebilir ve kullanabilirsiniz. Böylece göz alıcı bir tasarıma sahip yaşam alanlarınızı oluşturabilirsiniz. Altın varak banyo dolaplarının genellikle ahşap oyma motiflerinde genel gövdesinde tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte altın renkli dolap kulpları da kullanılmaktadır.

Banyo mobilyalarında altın varak kullanımı klasik banyo mobilyalarında tercih edilmektedir. Genellikle yaşam alanlarının genelinde altın varaklı lüks mobilya tercih eden kullanıcıların tüm yaşam alanlarında mükemmel uyumu yakalamak için altın varaklı banyo dolaplarını da tercih etmektedir.

Altın Renk Armatür Modelleri

Mobilyalarda kullanılan altın varak ile uyumlu bir ortam oluşturabilmek için kullanılan armatürlerde altın renk tonunda tercih edilmektedir. Gerçek altın kaplama algısı sunan armatürlerin kullanılması ile mobilyalarınızda tercih ettiğiniz altın varaklar yalın ve göze batan bir görünümde kalmayacak aksine tam bir uyumu temsil edecektir.

Siyah ve Sarının Mükemmel Uyumu

Lüks banyolarda tercih edilen altın varaklı mobilyalar ile mükemmel bir konsept oluşturmak için loş ve daha siyah yaşam alanları tercih edilmektedir. Siyah zemin ve duvar mermer kaplamaları ile sarı ve siyahın uyumunu yakalayabilirsiniz. Siyah ve sarı renginin tasarımcılar tarafından mükemmel uyumu temsil ettiği sebebiyle altın varağın kullanıldığı özellikle banyo gibi yaşam alanlarında tercih edilmektedir.

Özel Ölçüler ile Tam Uyum

Mükemmel yaşam alanları dizayn etmek için tek şart şık mobilya kullanmak değil, mobilyalarının birbirleri ile uyumlu olması, yaşam alanlarında tercih edilen mobilyaların alana tam uyacak ölçülerde kullanılması gibi önemli etmenler göz önüne alınmalıdır. Tercih edilecek mobilyalar da bu özellikleri karşılaması gerekmektedir. Ancak beğenilen mobilyalar kimi zaman yaşam alanlarınıza uyum sağlamayabilir ya kullanılacağı alana küçük ya da çok büyük gelerek alanı daraltabilir. Ancak klasik mobilyaların karakteristik özelliği, yaşam alanlarına tam uyum sağlayan mobilyaları temin etmek olmaktadır. Bu sebeple özel ölçüler ile yaşam alanları ve kullanıcılara özel olarak üretilebilen bu mobilyalar mükemmel uyumu yakalamak için kullanıcıların işini kolaylaştırmaktadır.

Lüks ve göz alıcı yaşam alanlarınızda bir sorun bile olmasına tahammül edemezsiniz. Ancak banyolarda neme bağlı olarak sıkça rastlanan kararma ve küf oluşumunu engellemek için neler yapılacağını açıkladığımız yazımızı keşfedin. Baynoda küf oluşumunu engellemek için neler yapılır?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.