Modern Otel Odalarında Olması Gerekenler

Modern Otel Odalarında Olması Gerekenler

Oteller, seyahatlerinizdeki keyifli vakit geçirmek ve konforlu istirahatleriniz gerçekleştirmek istediğiniz mekanlardır. Seyahat gerçekleştirme kararı aldığınızda tatil planınızın ilk maddesi, kalacağınız otele karar vermek olacaktır. Bütçenize göre otellerin yıldız seviyeleri ve buna bağlı olarak modern ve lüks seviyesinde de seçim gerçekleştireceksiniz. Seçeceğiniz yıldızlı derecelendirmeler ile belirtilen bir çok otel mevcuttur. Günümüzde turistik hizmet verebilen oteller 3 yıldız almak zorundadır. Yıldız sayısı arttıkça otellerin lüks ve modernize seviyesi de artmaktadır. Yıldız sayısının artması ile eş zamanlı olarak otellerin sunduğu imkanlar ve otel odalarındaki lüksün eş zamanlı olarak artması gerekmektedir.  Peki lüks ve modern otel odalarında olması gerekenler nelerdir?

Modern Otel Odalarında Lüks Mobilyalar

Modern ve lüks oteller, kalitesi ve lüks algısı gereği, otel odalarında kullanıma sunacağı mobilyalar, perdeler, aksesuarlar, otel banyo mobilyaları gibi lüks ve modernizeyi belirleyecek eşyaların seçimini doğru gerçekleştirmesi gerekmektedir. Otel yönetimi ve yöneticileri bu gerekliliğin farkında olduğu için modern otel odalarında kullanıcıların kullanımı için lüks klasik mobilyalar ve aksesuarlar ile otel odası dekorasyonunu oluşturmaktadır.

Klasik Yatak ve Başlıkları

Modern ve lüks otel odalarında şıklık ve gösteriş olmazsa olmazların başında gelmektedir. Bu nedenle bu odalarda klasik yatak ve başlıkları tercih edilmektedir. Klasik yatak modellerinin yanında, misafirlerin istirahatlerini gerçekleştirecekleri yatağın ergonomik ve konforlu olması oldukça önemlidir. Günün yorgunluğunu atılmasını sağlayan yatakların doğru ergonomi ve rahatlığa sahip olması gerekmektedir. Üstelik lüks ve modern bir otelde, yatak kullanımının rahat olması doğal bir beklenti olmaktadır.

Klasik Mobilyalar

Otel odalarında klasik yatak ve başlıkların yanında klasik mobilya modelleri ile de bütünlük sağlanmaktadır. Otel odalarında kullanılan televizyon üniteleri, klasik portmanto, ufak çalışma masaları, klasik berjerler, mini buzdolabı ve ahşap dolabı ve otelin lüks seviyesine bağlı olarak lüks aksesuarlar bulunmaktadır. Bu mobilyalar lüks otel odalarında dikkat edilen detaylardır.

Otellerde Klasik Portmanto

Otellerde mont, eşya ve ayakkabılarınızı saklayacağınız portmantolar genellikle işlevselliğinin yanında tasarımı ile dekorasyonu da desteklemektedir. Lüks ve modern otel odalarında genellikle klasik portmanto modelleri tercih edilmektedir.

Klasik Televizyon Üniteleri

Odaların en gözde alanlarından olan televizyon ünitelerinin tasarımın odanın genel tasarımı için oldukça önemlidir. Birçok farklı televizyon ünitesi modeli bulunmaktadır. Odanın tasarımı ve şıklığı ile uyumlu olacak klasik tv üniteleri uyumlu bir tasarım oluşturmasını sağlayacak ve misafirlerin göz zevkine hitap edecektir. Hem işlevselliği hem de şık görüntüsü ile otel odası dekorasyonunda belirleyici mobilya çeşitlerindendir.

Klasik Berjer veya Koltuk

Otel odalarının büyüklüğüne bağlı olarak odada misafirlerini ağırlamak isteyen kullanıcılar için koltuk veya ikili berjer takımları bulunmaktadır. Bu berjer takımları ve koltukları oda ile uyum sağlayacak tarzda, genellikle modern otel odalarında kullanılan lüks ve klasik mobilya modelleri ile aynı tarzı yakalanmasını sağlayacaktır.

Varaklı ve Oyma İşçilikli Mobilyalar

Saydığımız ve üzerine eklenecek olan otel mobilyalarının, otelin lüks ve yıldız sayısı, otel odasının niteliğine bağlı olarak varak ve oyma işçilikli modellerinin tercih ediliyor olması otel misafirlerini daha hoş ve mutlu hissetmesini sağlamasının yanında, kral odası gibi otellerde genellikle 1-2 adet bulunan bu vip hizmetlerin içinin doldurulması için gerekli olan detaylardır.

Konfora Dair Her şey

Modern otel odalarında şık ve kaliteli mobilyalar ile birlikte otel misafirlerinin konforunu sağlayacak tüm etmenlerin bir arada olması gerekmektedir. Lüks ve modern bir otel odasında, otel misafirlerinin eğlencesi, dinlenmesi ve konforu en üst düzeyde tutulmalıdır. Banyoda jakuzi, oturma odasında sınırsız mini bar, Led tv ve oyun konsolu, konforlu ve şık mobilyalar, ikramlar ve sınırsız yiyecek opsiyonları, vale ve kuru temizleme hizmeti gibi bir çok hizmetin bir arada bulunması ve otel misafirlerinin kendilerini krallar gibi hissetmesini sağlanmalıdır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.