2020 Lüks Otel Mobilyası Trendleri

2020 Lüks Otel Mobilyası Trendleri

2020 lüks otel mobilyası trendleri nelerdir? Sezonun değiştiği ve 2020’nin etkisini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı günlerdeyiz. 2020’ye doğru koşar adım ilerlerken, kendimizi yeni yıla ve yılın yeni getirilerine hazırlamaya çalışıyoruz. Hazırlıkların bir kısmı da elbette dekorasyon seçeneklerini kapsıyor. Bu seçeneklerin hatırı sayılır bir bölümü de yeni lüks otel mobilyaları ile kurulacak 2020 lüks otel konseptleri belirlenen güzellikleri taşıyor. Bizlere de karşı koyamadığımız haklı merakımızı takip edip, yenilikleri keşfetmek düşüyor.

2020 Lüks Otel Konseptleri Stresten Arındırıyor

Kalabalık bir gruba içinde bulunduğumuz çağın en büyük sorunları nelerdir diye sorsak, büyük bir uzlaşma ile buna stres diye cevap alabiliriz. Bu cevapları aldığımız liste ucu bucağı olmayacak biçimde uzayabilir. Her ne olursa olsun verilebilecek en haklı yanıtlardan biri gerçekten stres! Bu nedenle 2020 dekorasyon trendlerinin oturtulduğu ana temel sadelik ve sakinlik kaynaklarından besleniyor. Bunun son derece tabi bir getirisi olarak da, bu yeni yaklaşım yeni lüks otel mobilyaları üzerinde de kendini gösteriyor.

Tasarımdan renge, renkten yerleşim düzenine kadar her ayrıntı sadeliğin, sakinlik ve huzurun gözler görülür hale gelip, otel misafirleri tarafından hissedilmesi üzerine dizayn ediliyor. Bu dizayn bir tür mecburiyet! Böyle olmalı ki, kurulan bir lüks otel mobilyalar, aksesuarlar, bunları saran renkler ve tamamlayıcı ürünlerden oluşan, kısacası her yer gibi dekore edilen bir yer olmaktan çıksın! “Neden çıksın ki, olması gerektiği kadar olması yeterli değil mi?” diyebilirsiniz. Ama maalesef günümüzün koşullarında buna verilecek tek cevap, “hayır, yeterli değil” olur. Zira her birimiz, yaşam alanlarımız dışında ve özellikle oteldeyken bize kendimizi özel hissettiren mekan tasarımları ile karşılaşmak isteriz. Ve bunun günümüzün koşulları düşünüldüğünde en güzel örneği bizlere, bizi stresten arındırmak üzere tasarlanan 2020 lüks otel konseptleri ile sunulabilir!

Yeni Lüks Otel Mobilyaları

Yeni lüks otel mobilyaları 2020’de sakinlik veren renklere bürünüyor. Bu renklerin başında da kolayca tahmin edebileceğiniz üzere yeşil geliyor. Doğanın insanoğluna verdiği en güzel ilhamlardan biri olan yeşil 2020’de adaçayı yeşili olarak bilinen özel bir tonuyla otel konseptlerinin merkezine oturuyor.

Bununla beraber ağırlığın pastel renklerde olduğunu görüyoruz. Adaçayı yeşili gri ve siyah ile yan yana geldiğinde çarpıcı bir görünüm kazanıyor. Bazı otel mobilyaları tasarımın ağırlığında otel mobilyası deyince akla ilk gelen ahşap ve krem tonlarına, koyu kahveye bürünseler de, tamamlayıcı parçalarında yahut motif, desen, oyma gibi ayrıntılarında huzur veren yeşile yer açıyorlar.

Ayrıca yeşil doğal olarak en çok doğal ahşap rengini yanına aldığında güzelleşiyor. Dolayısıyla 2020 lüks otel konseptleri ile önümüzdeki yıl bol bol bu ikiliyi bir arada göreceğiz gibi görünüyor. Böylece tam bir doğa havası yakalanacak ve oluşturulmak istenen sade ve huzurlu atmosfer etkisi ikiye katlanacak.

Bir lüks otel mobilyalar, aksesuarlar, tekstil ürünleri ve diğer tamamlayıcı eşyalarla hem sadeliği hem lüksü nasıl bir araya getirecek diye endişelenebilirsiniz. Ama 2020’nin yeni otel dekorasyon trendleri bu endişeyi de hızlıca gideriyorlar.

Doğal ahşap mobilyaların 2020 ile zirveye oturacağı otel konseptlerinde bu mobilyalar el işçiliğinin en zarif halleriyle süslenecek. Mobilyaların kenarlarında yer alan ince süslemeler otel odalarına ihtişam kazandıracak.

Ayrıca, otel konseptlerinde görmeye alışık olduğumuz köşeli hatlar, yeni lüks otel mobilyaları ile yerini oval hatlara bırakacak. Dünyanın farklı yerlerinde doğup, tüm dünyaya yayılan bir çok felsefe, mobilyaların yaşam alanlarına olumlu enerji katması için oval hatlara sahip olmasını söylüyor. Yatak başlıklarından komodinlere, yatak ucu benchlerinden şifonyerlere her ürün oval hatların pozitif ve sofistike etkisiyle tanışacak!

Lüks otel odalarında doğru mobilya seçiminin önemi nedir? 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.