2020 Klasik Koltuk Takımı Trendleri

2020 Klasik Koltuk Takımı Trendleri

2020 yılında klasik koltuk takımı trendleri nelerdir? Klasik koltuk takımları günümüzün salonlarında bulunması gereken vazgeçilmez dekorasyonlarından bir tanesidir. Genellikle misafirleri ağırladığımız odada, tv karşısında bulunması muhtemeldir. Bu sebeple konforlu ve rahat olması kadar dekorasyonu da oldukça önemli bir unsur haline gelmektedir. Sezonun trendlerine göre farklılık gösteren bu tasarımlardan bir tanesini evimizin salonuna ayak uydurabilmek için özenle seçmeli ve ona göre haraket etmemiz gerekir. Aksi takdirde beklediğimizin aksine çok nahoş bir görüntüye sebebiyet verebilmemiz yüksek bir ihtimaldir.

Koltuk takımlarımızın sezonun trendlerine uygun renklerine örnek verecek olursak; Biber kırmızısı, koyu bordo, toz pembe, şeftali rengi, kahverengi taş, meyve rengi, badem rengi, galaksi mavisi.. gibi renkler arasında yer almaktadır. Evimiz için koltuk takımı beğenirken Pantone'nun belirlediği renklerden seçerekte hem modayı hem de sezonun trendlerini takip etmek mümkün.

Evinizi yeni bir döneme hazırlarken bazı değişiklik ve yenilikler yapmak isteyebilir, mobilya trendleri ya da renkler hakkında ilham verecek fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Tıpkı giyim modası gibi dekorasyon dünyasının da her yıl yenilenen bir modası ve trendleri vardır. Bu noktada ev dekorasyonunda en çok ön plana çıkan ve dönemsel olarak yenilenen ürünlerin başında mobilyalar gelmektedir. Genel mobilya tasarımlarından, mobilyalarda kullanılan malzemelere, kumaş çeşitlerinden, renklere ve desenlere kadar pek çok detay trendleri yakalamanıza yardımcı olacaktır. Klasik koltuk takımları alınırken bunun gibi püf noktaları yakalayarak sezonun trendlerini takip edebiliriz.

Örneğin retro, her dönem olduğu gibi 2019-2020’de de popülerliğini koruyarak hem yaşam alanlarınıza nostaljik bir atmosfer katmaya, hem de geniş uyum çeşitliliği sunmaya devam edecektir. Retro eşyalarınızı ister modern, ister rustik, isterse de farklı tarzda döşenmiş evlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Nostailjik esintiler ile dizayn edilmiş *yeni trend koltuklar* ile istediğiniz atmosferi salonunuza katabilirsiniz. Asla eskimeyen tarzı ile retro mobilyalarda da etkisini göstermekte.

Evlerin en çok kullanılan alanları şüphesi salon ve oturma odalarıdır. Bu da, bu alan dekorasyonunda ekstra bir özen ve dikkat gerektirir. Dekorasyonunu yenileyenlerden, yeni ev kuranlardan biri iseniz bu senenin koltuk renkleri ve 2019-2020 dekorasyon trendleri konusunu mutlaka merak ediyorsunuzdur. Koltukta renk uyumu kadar tek rengin de doğru seçilmesi önemlidir. Eğer koltuklar kendi içinde kombin edilmemişse, muhakkak bulunduğu salon veya odaya göre değerlendirilmeli ve harmanlanmalıdır. Hangi renk hangi renkle uyumlu iyi analiz edilmeli ve odadaki perde, halı veya diğer aksesuar ve mobilyalara uyumu sağlanmalı ve kombin edilmelidir. Bu sayede bir bütünlük sağlanmış olacak, *koltuk trendlerini* takip etmiş olacak ve içiniz rahat etmiş olacaktır.

Koltuk Seçimleri Hakkında Önerilen Bazı Püf Noktalar

Oturma odası ve salonlardaki mobilyaların kullanımı konusunda bazı püf noktalar çok önemlidir. Odanın boyutuna göre koltukların büyüklüğü, kabarıklığı, rahatlığı ve rengi gibi bir çok etmek o mobilya için hayati önem arz etmektedir. Aksi takdirde evin çoklu yaşam alanı ve dışarıya açık kısmı tartışmasız salon ve oturma odalarıdır.

Eğer evde çok küçük çocuklar var veya misafirlerin sıkça ziyaret ettiği bir yerse açık renkli mobilyalar belki doğru bir tercih olmayabilir. Bu durumlarda koyu renkli ve rahatlıkla lekelerin çıkabildiği mobilya türlerine yönelebilir, sürekli temizleme derdinden kendinizi kurtarabilirsiniz.

Özellikle küçük yaşam alanlarında açık renk mobilyalar seçmek dekorasyonda ferah bir hava oluşturulmasına, geniş alanlar da ise koyu renkli mobilya kombinlemeleri yapmak soğuk ve uzak dekorasyon yapısına daha sıcak ve yumuşak bir hava katmasını sağlayacaktır. Bunun gibi püf noktalar hayatımızı kolaylaştıracaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.