Suit Odalarda Modern Mobilyalardan Klasik Mobilyalara Evrim

Suit Odalarda Modern Mobilyalardan Klasik Mobilyalara Evrim

Otel odalarında modern mobilyalardan klasik otel mobilyalarına bir geçiş havası. Dekorasyon tarzı ve yapısı dönem dönem değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik hem otel işletmelerinin yaşam alanlarında oluşturmak istediği konsept ya da otel konuklarının talebi üzerine otel işletmelerinin tercihlerini değiştirmesinden kaynaklanmaktadır. Genel dekorasyon modası dönem dönem değişiklik göstermektedir. Ancak hiçbir tarzın yeri tamamen maziye karışmamaktadır. Hatta daha az revaçta olsa bile zaman zaman kullanılmasından vazgeçilmeyen butik oteller de bulunmaktadır.

Son yıllarda lüks yaşam alanlarına olan ilgi artış göstermektedir. Yaşam alanlarında lüks yaşam alanı oluşturmak isteyen kullanıcıların artması, klasik mobilyalara olan ilgiyi daha da arttırmaktadır. Geçmişte de rağbet gören ve hemen hemen tüm evlerde tercih edilen klasik mobilyalara geri dönüş yeniden başlıyor. Geçmişte de sıkça kullanılan klasik mobilyalar günümüzde eskidiği için klasik mobilyaların eski olarak algılanmasına sebebiyet vermiştir. Ancak klasik mobilyalar eski mobilya değil bir mobilya tarzı ve modelidir. Sosyal medya ve internet teknolojisinin de ilerlemesi ile birlikte artan bilinç sayesinde dekorasyon ve iç mimari tasarımlarda insanlar bilgi sahibi olmaya başlamışlardır. Bu bildiği ve gördüğü dekoratif fikirleri yaşam alanlarına uygulamak isteyen kullanıcılar yeni bir tarzı da trend haline getirmektedir. Kullanıcıların davranış eğilimine göre trend olan dekorasyon önerileri tüm yaşam alanlarını etkilemektedir. Otellerde bu akımdan etkilenen ve kullanıcıların isteklerine göre bir oda dizayn eden işletmelerdir.

Otel Odalarında Klasik Mobilya Kullanımı

Otel odalarında klasik mobilya kullanımı geçmişten günümüze kadar devam etmektedir. Hatta otellerin VİP ve Kral odalarında klasik mobilya modelleri sıkça tercih edilmektedir. Klasik mobilyalar lüks ve ihtişamlı tasarımıyla göz alıcı yaşam alanları dizayn etmenizi sağlayan mobilya modellerindendir. Lüks ve ihtişamlı bir tasarım ve konsept oluşturulan VİP ve kral odalarında bu sebeple klasik mobilyalar ve klasik dekorasyon uygulanmaktadır.

Otel odalarında kullanılan klasik mobilyaların başında klasik yatak odası takımları gelmektedir. Bir otel odasına en gözde mobilya yatak odası mobilyaları olmaktadır. Karyola ve gardırobu ile konukların beğenisini kazanan bu mobilyalar lüks yaşam alanları oluşturmaktadır. Otel odalarında tercih edilen bir diğer mobilya ise berjer takımları odanın boyutuna bağlı olarak koltuk takımları olmaktadır. Genellikle vip ve kral odalarında 1+1 yani hem yatak odası hemde salon bulunmaktadır. Bu durum da odada kullanılan mobilya ve dekorasyon ürünlerinin artmasını sağlayacaktır. Bu sebeple bu yaşam alanında klasik koltuk takımı da kullanılmaktadır.

Modern Mobilyalardan Klasiğe

Değişen trendler ile birlikte otel odalarında tercih edilen modern mobilyaların sayısı azalmakta ve yerini klasik mobilyaya bırakmaktadır. Klasik mobilyalar modern mobilyaların yerini otel odalarında almaktadır. Aslında bunun sebebi otel odalarında istenilen klasik ve lüks konsepttir. Klasik mobilyaların tercih edildiği otel odalarında diğer mobilya ve aksesuar ürünleri de genel dekorasyonu tamamlayacak tarzda seçilmektedir. Örneğin klasik yemek odası ve salon takımı mobilyalarının tercih edildiği bir otel de klasik dekorasyonu sağlamak adına altın varaklı klasik aksesuar modelleri, lüks halı ve perdeler, kristal ve şamdanlı avize modelleri, komodinlerin üzerindeki şık ve klasik abajurlar gibi bir çok farklı dekorasyonu destekleyecek modelde ürün tercih edilmektedir.

Klasik mobilyalar yapısı ve kalitesi gereği geleceğe miras bırakacak bir niteliği  ve özelliği ile kullanıcıların beğendiği ve tercih ettiği mobilya modellerindendir. El işçiliği ve estetikli tasarımı ile de manevi değeri yüksek olan klasik mobilyalar adeta yaşanmışlıklar ve emeğin sembolü olarak yaşam alanlarında kullanılmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.