Yatak Odası Klasik Avize Fikirleri

Yatak Odası Klasik Avize Fikirleri

Yatak odalarında kullanılan klasik avizeler, yatak odalarının dekorasyonunu tamamlayan önemli aksesuarlardandır. Özellikte klasik yatak odası takımı modelleri ile klasik avizelerin kullanımı odanızın şıklığını arttıracaktır. Evlerin dekorasyonunda avizeler önemli tamamlayıcılardır. Birçok tarzda, birçok büyüklükte yatak odası avize modelleri bulunmaktadır.

Abajur Avize Modelleri

Farklı kol sayısına sahip olan avizelerin üzerinde abajura benzer şekilde şapka konumlandırılmıştır. Avizenin gövdesi ve avizede bulunan şapka sayısı çeşitlilik göstermektedir. Avizenin gövdesi ve şapkası farklı şekillerde tasarlanmaktadır, en fazla tercih edilen renkler antik varak veya antik krem gibi renklerdir. Klasik abajur avize modelleri ile salonlarınızı ve yatak odalarınızı dekore edebilirsiniz.

Şamdanlı Klasik Avize

Şamdan görünümlü avizelerdir. İsteğe göre farklı sayılı şamdan klasik avize bulunabilmektedir. Şamdanlı klasik avize modelleri yemek odaları, salonlar, oturma odaları ve yatak odalarının dekorasyonunda kullanılabilen avize çeşitlerindendir.

Taşlı Klasik Avize

Taşlı klasik avize modelleri, özellikle büyük alanların dekorasyonunun çok önemli parçalarıdır. Farklı kristal camlar ile tasarlanmış taşlı avize bulmanız mümkündür. Taşlı klasik avize modelleri yemek odaları, salonlar, oturma odaları ve yatak odalarının dekorasyonunda kullanılabilen avize çeşitlerindendir.

Bu avize modellerine ek olarak birçok klasik avize modelleri bulunmaktadır. Mumlu, askılı, sarmalı, pentürlü, şapkalı, kaseli gibi çok çeşitli avize bulmanız mümkündür.

Avizelerde kullanılan malzeme de çeşitlilik göstermektedir. Gümüş, ahşap, cam, metal gibi farklı malzemelerden üretilmektedirler. Yatak odanızın dekorasyonuna uygun klasik yatak odası  avizesi bulmanız mümkündür.

Yatak odası avizeleri alınırken, yatak odanızın büyüklüğü oldukça önemlidir. Özellikle fazla lambası olan avizeler küçük alanlarda fazla ışık verdiği için tercih edilmemelidir. Aynı zamanda büyük yatak odalarına küçük avizeler tercih edildiğinde oda yeteri kadar aydınlatılamayacağı için tercih edilmemelidir.

Katlı klasik avize modellerinin seçiminde yatak odasının yüksekliği çok önemlidir. Yerden yüksekliği fazla olan odalar için uygun kat sayısına sahip avize seçimi aydınlatma için önemlidir. Dar olan alanlar için ise katlı olan avize modellerinden kaçınılmalı veya kat yüksekliği az olan yatak odası lüks avize modelleri tercih edilmelidir.

Mobilyaların görünümünü, renklerini ve modelini etkileyen en önemli etmenlerden biri uygun aydınlatmanın olmasıdır. Uygun aydınlatma ile yatak odanızın dekorasyonunu sağlamalısınız. Yatak odalarında bulunan mobilyalara uygun olarak seçilen klasik avize modelleri ile istediğiniz yatak odası dekorasyonunu sağlayabilirsiniz.

Yatak odalarının görünümünü etkileyen diğer bir husus ise mobilya ve duvarların renkleridir. Yatak odalarınızın dekorasyonunu yaparken duvar renklerine ve mobilya renklerine dikkat etmelisiniz.

Yatak odalarının aydınlatmasında avizeler kadar abajurlar da önemlidir. Klasik abajur modelleri ile veya avizenize uygun olan abajur modelleri ile yatak odanız için gerekli aydınlatmayı sağlayabilirsiniz. Avizenize uygun tarzda abajur bulmanız mümkündür. Yazımızda açıkladığımız modellere uygun olarak üretilen abajur modelleri bulunmaktadır. Ahşap, gümüş ve metalden birçok modelde abajur üretilmektedir.

Yatak Odalarına Klasik Avize Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odalarında genellikle yatak ve avize odanın orta kısmına konumlandırılmaktadır. Odanın konumuna göre eğer avize yatağın üst kısmında konumlandırılması gerekiyorsa, alacağımız abajurun olası kazalar göz önüne alınarak seçilmesi gereklidir.

Eğer avize yatağın üzerindeyse, camlı ve taşlı klasik avize modellerinden kaçınmak gereklidir. Daha çok diğer maddelerden üretilmiş avize modellerini tercih edebilirsiniz.

Yatak odası için klasik avize modeli seçilirken, yatak odanızın büyüklüğüne uygun avize seçmeniz önemlidir. Özellikle büyük alanların yeteri kadar aydınlatılması için küçük avizelerden kaçınmalısınız.

Yatak odanıza en uygun tarzda ve en uygun renkte avize seçerek, yatak odanızın dekorasyonunun tamamlayın!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.