Mükemmel Klasik Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Mükemmel Klasik Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Klasik yemek masası nasıl seçilir? Yemek odalarının ana mobilyası yemek masalarıdır. Yemek odalarındaki tüm diğer mobilya ve aksesuarların, yemek odasının temelini oluşturan yemek masasına göre seçilmesi gerekir. Yemek odaları için yemek masası seçimi yapıldıktan sonra sandalyeler, konsol, televizyon ünitesi, vitrin, avize, ayna, halı, perde ve gerekiyorsa dresuar gibi diğer materyaller seçilir. Seçtiğiniz küçük aksesuarlar bile öncelikli olarak yemek masası seçimi düşünülerek ayarlanır. Tüm bunlar özellikle klasik yemek odası dekorasyonu için olmazsa olmaz gibidir. Kültürümüzden gelen özenle konuk ağırlama ve konuklarımızı hem misafirperverliğimiz ile hem de görsel olarak memnun etme arzumuz ile yaşam alanlarımızın konuklara açık bölümlerinin mükemmel olmasını isteriz. Modern dekorasyonun kontrast kullanımı, konuklarınızı ağırladığınız en kıymetli mekanlardan biri olan yemek odalarınızda klasik konsept yakalamanız için geçerli olmaz. Klasik dekorasyonda yemek odaları özenli seçimlerle, elit bir görünüm sunmalıdır. Bu asil ve kaliteli tarzı yemek odalarınızda yakalamak için de yemek odanızın star parçası olan klasik yemek masası nasıl seçilir sorusuna yanıt vermek ilk işiniz olmak durumundadır.

Klasik Bir Yemek Odası İçin Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Klasik dekorasyonu tarz edinenler, lüksü ve kaliteyi sevdikleri gibi asil ve ihtişamlı mobilyalarıyla göz kamaştırıcı kombinler yapmayı ve bu kombinleri evlerinin baş köşesine yerleştirmeyi de severler. Yaşam alanlarımızda yemek odaları salonlarımızdan hemen sonra misafirlerimizin beğenisine sunulan bölümlerdir. Bizim kültürümüzde ise yemeğin önemi çok büyüktür. Birlikte sofraya oturmaya ve uzun yemek sohbetlerine hepimiz bayılırız. Konuklarımız gelmese de her akşam ailece toplandığımız yemek odalarının hem konforlu hem de şık olması neredeyse bir zorunluluktur. Bu yüzden özellikle klasik tarz yemek odaları için seçeceğimiz mobilyalar ve yemek odası dekorasyonumuz bir yandan şık bir yandan da rahat olmalıdır. Yemek odalarının gözde mobilyası ise yemek odasını yemek odası yapan yemek masalarıdır. Peki, yemek masası nasıl seçilir? Öncelikle dikkat edilmesi gereken teknik unsurlardan bahsetmek gerekir. Yemek masası seçimi için ilk kriter ölçüdür. Kimi yemek odaları salondan bağımsız kimi salonun bir köşesinde kimi de açık mutfaklara dahil edilmiş bulunmaktadır. Eğer bağımsız bir yemek odasına sahipseniz işiniz biraz daha kolay. Yine de yemek odanız nerede olursa olsun yemek masası seçimi yapmak için odanızın ölçüsünü bilmesiniz. Yemek odanızın ölçüsüne yemek masasının boyutlarında ve yemek masanıza eşlik edecek mobilya ve aksesuarlar konusunda netleşirsiniz. Odanın büyüklüğü ve yemek masasının ebatları yemek odanıza uygulayacağınız aydınlatmayı da belirler. Ölçü kriterini belirledikten sonra yemek masasının üretildiği ahşabın kalitesine odaklanın.  Unutmamalısınız ki yemek odasında masa dışında kullanılacak diğer eşyaların hammaddesinin kalitesi de önemli bir kriterdir. Yemek masası seçimi için belirlediğiniz kalite kriteri diğer eşyalarınızda da olmalı. Yoksa yemek masanız kalitesini tek başına gösteremeyecek ve sönük kalacaktır.  Kalite kriterini de saptadıktan sonra klasik yemek masası seçimini mükemmel hale getiren görsel ölçütleri devreye sokabilirsiniz. Klasik dekorasyonunuz için mükemmel yemek masası seçimi yaparken ahşap işlemeler, kaliteli kumaşlar ve dayanıklı bir ahşap görsel olarak harika bir şölen yaratır. Yemek masalarının ayaklarındaki ahşaptaki el işçiliği kaliteli görünümü artırır ve klasik tarzı doruğa çıkarır. Özellikle altın ve gümüş ahşap işlemeleri klasik tarzın vazgeçilmezidir ve yemek masalarına çok yakışırlar. Yemek odası için masa ve sandalye takımlarını sıradan bir tercih olarak görüyorsanız bank şeklinde oturaklar ve altı sütun biçimde cam ya da mermer tablalı yemek masası seçimi yapıp yemek odalarınızda farklı bir hava estirebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.