2019 Yaz Ayları İçin İdeal Dekorasyon Önerileri

2019 Yaz Ayları İçin İdeal Dekorasyon Önerileri

Yaz aylarının gelişiyle birlikte, mevsimin yeniliğinden, canlılığından, tazeliğinden etkileniyor ve bu tazeliğin esintilerini evimize taşımak istiyoruz. Aksesuarlardan, duvar renklerine, mutfağımızın dizaynından, oturma odası grupları için yapabileceğimiz değişikliklere kadar, her alanda dekorasyon alternatiflerine yöneliyoruz. Yazla birlikte yenilenen enerjimizi değişen havamızı evimizde de solumak istiyoruz.

Zarif çizgilerden daha çarpıcı modellere, renklerin ihtişam ve canlılığından sadeliğin sakinliğine, renklerin çeşitliliğinden daha minimal tercihlere kadar farklı zevklere uygun yaz dekorasyonu önerilerini bulmak mümkün. Önemli olan tüm bunların şahsi zevklerimize, kalite, konfor, rahatlık, kullanışlılık gibi pek çok beklentimize karşılık vermesi, ayrıca trend olanı da yakalayabilmemizi sağlaması gerekiyor.

Ev dekorasyonu deyince aklımıza önce oturma grupları geliyor. Son yıllarda ise mevsim farketmeksizin tercih edilen klasik koltuk grubu modelleri, ideal dekorasyonların ve dekorasyon önerilerinin başında geliyor. Oturma odası grupları yahut salon takımları olsun, her birinde klasiğin asil görüntüsü göze çarpıyor. Bu asaletin, ince zevkin daha görünür hale gelmesi ise ayrıntılara odaklanıp, ideal dekorasyonun ipuçlarını yakalamakla gerçekleşiyor.

Seçeneklerin Yanıltıcı Olabileceğini Unutmamalısınız

Yaz aylarının enerji dolu tazeliğini yakalamak için öncelikle evinizdeki her detayı hesaba katarak bütünlüklü düşünmelisiniz. İlk adım bütünlüklü bir bakış açısına sahip olmakla atılıyor. Salon, salon takımları, oturma odası, oturma odası grupları, klasik koltuk grupları, duvar renkleri, kırlentler, kenar süsleri ve diğer tüm detaylar! Hiçbirini ihmal etmediğinize emin olmalısınız.

İdeal dekorasyonun ikinci adımı ise sahip olduğunuz seçenekleri doğru değerlendirmekten geçiyor. Klasik ya da modern bir tarzı benimsemiş olabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun, her ikisi ve daha fazlası için de seçenekler her gün artıyor. Seçenekler arasında kaybolmadan tercih yapmak gerekiyor. Seçeneklerin fazlalığının göz alıcı ve kimi zaman yanıltıcı olabileceğini unutmamalısınız.

Seçenekleri doğru bir bakış açısıyla değerlendiriyor olmanın en net göstergesi ise renk seçimlerinde belirginleşiyor. Eğer rengi yanlış seçerseniz her şey daha yolun başındayken sizi, istediğiniz sonuca ulaşmaktan alıkoyabilir.

Doğru Modeli Doğru Renkte Seçmelisiniz

Oturma odanıza yazın canlılığını getirmek isterken, oturma odası grupları arasından doğru bir modeli; oturma odanızın duvarlarına, halınıza ve aksesuarlarınıza uygun bir renkten seçmemişseniz doğru bir model tercih etmiş olmanızın bir anlamı maalesef olmuyor. Renge, renk tonlarına her şeyden çok özen göstermelisiniz. Doğru bir model seçimini yanlış bir renk seçimiyle işlevsiz hale getirmemelisiniz.

İdeal dekorasyondan beklentimiz ne olursa olsun şıklık ve rahatlıktan asla vazgeçmiyoruz özellikle de salonlar, klasik oturma odaları gibi en çok vakit geçirdiğimiz alanların dekorasyonuna ihtimam gösteriyoruz. Bu noktada yalnızca seçtiğimiz mobilyalara değil ortamın ışığına da dikkat etmek zorundayız.

Aydınlatma Dekorasyonun En Önemli Parçası

İdeal dekorasyonun bir parçası da, ortamın uygun biçimde aydınlatılması. Modern ya da klasik koltuk grubu modelleri arasından yahut modern çizgilerle yoğrulmuş klasik oturma odası grupları arasından onlarca seçeneği değerlendirerek vakit harcayabilir ve en sonunda en doğru seçimi yapabilirsiniz. Ancak eğer seçtiğini model, dekore ettiğiniz alanın ışığıyla da bütünleşmesi maalesef sonuç mutluluk verici olmaktan uzak bir hayal kırıklığına dönüşür. Bu yüzden ideal aydınlatma için seçiminizi doğru yapmak mecburiyetindesiniz. Aydınlatma dekorasyonun tamamlayıcıları arasında belki de en önemlisi.

Tüm bunları yaparken de yaşam alanınızın fiziksel genişliğine uygun mobilyaları seçmeye gayret edin. Eğer gereğinden fazla, kalabalık oluşturacak biçimde bir düzenleme yaparsanız salonunuz yahut oturma odanızda ya da yatak odanızda adeta boğucu bir etkinin oluşmasına neden olursunuz.

Unutmayın evinizde yalnızca siz ya da yalnızca eşyalarını yaşamıyor. Yaşam alanınızı birlikte paylaşıyor ve orayı yaşar hale birlikte getiriyorsunuz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.