Avangard L Koltuklar ile Eşsiz Salon Tasarımları

Avangard L Koltuklar ile Eşsiz Salon Tasarımları

Genellikle küçük oturma odaları ve küçük salonlarda kurtarıcı olan köşe koltuk takımları var olan alanları değerlendirmek için oldukça faydalı seçenekleri oluşturuyor. Küçük alanları daha geniş göstermek amacıyla kullanılan L koltukların oldukça fazla model seçeneği bulunuyor. Birbirinden farklı modeller ve tarzlarda çeşit çeşit seçenek sizi bekliyor. Spor evler için spor kesim koltuklar bulabilirken, lüks ve şık evler için ise avangard L koltuklar tercih sebebi oluyor. Koltuklarda tarza karar verdiğinizin hemen peşine renkler ile oynayarak istediğiniz modeli evinize uygun hale getirebilirsiniz. Özel olarak da boyutlandırabileceğiniz köşe koltukları istenilen her alan uygun hale getirilebiliyor.

Salonunuza kullanacağınız köşe koltuk takımları içerisinden seçtiğiniz modele uygun eklemeler yapabileceğinizi de unutmamak gerekir. Oldukça çok seçenek bulunan modeller arasından daha kullanışlı ve konforlu bir koltuk yapmak için avangard  L koltuklar veya spor köşem takımlarına uzatma koltuğu, puf gibi çeşitli eklemeler yapabilirsiniz. Bu sayede, fonksiyonel ve de konforlu bir alana sahip olacaksınız. Hem daha fazla alana sahip olurken hem de bu alanı doğru bir şekilde değerlendirebileceksiniz.

Dekorasyonu Tamamlamak

Oda içinde koltuğunuzu seçtikten sonra ise odanın uyumunu tamamlamak için doğru parçaları seçmek gerekiyor. Salon içinde veya oturma odası içine uygun bir televizyon ünitesi ile harika bir bütün oluşturulabiliyor. Koltuk tarzına uygun halı ve perde seçimi yapmak çok önemlidir. Modern mobilya seçimlerinizde, düz ve sade tercihler, hatta zebra perdeler uygun olurken avangard mobilya seçimlerinizde gösterişli perdeler tercih edebilirsiniz. Bunun peşine ise film gecelerinde kullanılmak üzere veya gelen misafirlere ikramları sunmak için sehpa gerekiyor. Ve özellikle film gecelerinde kullanmak üzere kırlent oldukça tamamlayıcı olacaktır. Bunlar harici birkaç süs eşya da odanızın uyumunu sağlamlaştıracaktır.

Avangard L koltuk seçiminde püf noktalar

Avangard L koltuk seçiminde dikkat etmek gereken ilk nokta diğer koltuklar içinde önemli olan kumaş seçimi. Yanmayan, terletmeyen, temizliği kolay, kumaş rengi solmayan bir kumaş ile kaplı olması gerekiyor.

Son yılların en gözde koltuk modelleri arasındaki Avangard Köşe Koltuklar her geçen gün evlerimize daha fazla girmeye başladı. Bu yüzden de L koltukların dikiş yerlerinin sağlam olması ve birleşme noktalarının düzgün oturması oldukça önemlidir. Uzun ömürlü kullanım için gerekli olan bu detayların sağlamlığı şıklığı da destekleyen unsurlardır.

Mobilya tercihiniz de kumaş seçimi kadar önemli. Tarzınız ile uyumlu olması gereken koltuğun mobilya kısmı sağlam olmalı. Uzun ömürlü kullanım sunması için gerekli olan mobilya, sağlık açısından da sizi olumlu etkilemeli.

Odanızın büyüklüğüne ve dekorasyonunuza uygun olacak köşem koltuk tercih etmelisiniz. Büyük odalar içinde küçük kalan koltuklar göze batarken, küçük odalar içinde büyük koltuklar ise sığmama sorunu yaratıyor.

İhtiyacınız olan alanı yaratmak için bazalı veya çekmeceye sahip köşemleri tercih etmelisiniz. Böylece alandan kazanırken, dağınıklıktan kurtulacaksınız.

Kişiye göre koltuğun sertliği ve yumuşaklığı değişiklik gösterebilir. Ancak, orta sertlikteki koltuklar daha çok tercih edilmektedir. Koltuğunuzu almadan, koltuğunuzda kullanılacak süngerin ağır gramajlı olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde hafif ve ince süngerli kumaşlar, kısa zamanda çökme yapacaktır.

Avangard L koltuk seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise özellikle küçük evlerde tercih ediliyorsa, gelen misafirlerin uyuyabilmesi uzanabilmesi için yatak şeklini alması gerekiyor. Bu sayede misafirlerin çok daha rahat edilmesi sağlanacaktır.

Mutluluk dolu mekânlar yaratmak çok kolay. Sevdiğiniz renkler, kullanışlı mobilyalar ve rahat ortamlar ile evinizi mutlu bir yuvaya dönüştürebilirsiniz. Mutlu bir yuva oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.