Minimalist Evlerde Köşe Koltuk Kullanılır Mı?

Minimalist Evlerde Köşe Koltuk Kullanılır Mı

Minimalist bir dekorasyon tarzı ile tasarlanan klasik yaşam alanlarında tercih edilecek mobilyaların tarzı nasıl olmalıdır? Minimal dekorasyon formu dikkate alınarak tasarlanan yaşam alanlarında klasik köşe koltukları kullanılır mı? Klasik salonlarda yer alacak mobilyaların tercihi oldukça önemlidir. Bir mekânın tasarımını destekleyecek en önemli unsur yaşam alanında kullanılan mobilyalar olmaktadır. Hal böyle olunca tercih edilecek her mobilya modeli ve çeşidinin seçimi önem kazanmaktadır. Üstelik klasik mobilya gibi hem manevi hem de maddi değer yüksek olan bu mobilyaları seçerken her zamankinden daha ince eleyip sık okuyabilirsiniz. Uzun ömürlü bir kullanım ömrü olan klasik mobilyaları uzun yıllar boyunca kullanacağınızı düşünürseniz alacağınız kararların doğru ve eksiksiz olması gerektiğinin farkına varabilirsiniz.

Minimalist dekorasyon ile tasarlanan yaşam alanlarında yer tasarrufu sağlaması ile meşhur olan klasik köşe koltuklar tercih edilebilmektedir. Hatta Minimalist evlerde daha da verimli ve uyumlu bir şekilde kullanılacak olan köşe koltuk takımları adeta bu yaşam alanları için tasarlanmış diyebiliriz. Klasik köşe oturma grupları işlevsel ve tasarruflu yer sağlayan yapısıyla kullanıcısını memnun ederken dar alanlarda maksimum kullanım alanı sağlamaktadır. Özellikle sandıklı köşe takımları ile koltuğun kapladığı alanı bir saklama haznesine dönüştürerek daha da fazla yerden tasarruf edebilirsiniz. Sık kullanmadığınız eşyalarınızı koyarak saklayacağınız bu koltukların altı ekstra alan sağlayarak dar yaşam alanlarınızda sizi rahatlatacak çözümler sunacaktır.

Dar Alanlarda Klasik Dekorasyon

Klasik mobilya ve klasik dekorasyon denilince büyük ve geniş alanlar, heybetli ve iri mobilyalar akıllara gelmektedir. Ancak şehir hayatının bir getirisi olan dar yaşam alanları, dekorasyon ve kişilerin zevklerini engelleyememektedir. Özellikle klasik mobilyaya karşı özel olarak ilgisi olan ancak yaşadığı alanın dar olmasına bağlı olarak aklında soru işareti olan kullanıcılar isteklerini sağlayabilecekler. Klasik mobilyaların en önemli özelliklerinden olan özelleştirilebilir ve yaşam alanlarına özel olarak yeniden üretilebilmesi ile dar alanlara uygun mobilya kullanımı da sağlayabilirsiniz. Beğendiğiniz bir koltuk takımı, yemek takımı ya da yatak odası takımı gibi yaşam alanının en temel mobilyalarından olan bu parçaları dar yaşam alanlarına uygun şekilde üretilip kullanıma sunulabilmektedir.

Bu gibi dar yaşam alanlarında tercih edilmesi önerilen koltukların başında klasik köşe koltuk takımları gelmektedir. Bu koltuklar köşeleri tam olarak kullanabildiği için yaşam alanlarında maksimum yer tasarrufu sağlayarak daha fazla kullanım alanı ve oturma alanı sağlamaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu koltuk takımlarına ek olarak sandıklı köşe koltuk takımları eşyalarınızı saklayacağınız ekstra bir alan oluşturacağı için kullanışlı yapısıyla sizi memnun edecektir.

Klasik Köşe Koltuk Seçimi

Klasik yaşam alanlarında kullanılması için tercih edilecek olan klasik oturma gruplarının seçimini gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Aslında bu hususlar koltuk takımlarını da seçerken göz önüne alınması gerekmektedir. Konforlu, silinebilir, modüler ve doğal ahşaptan üretilen bir köşe koltuk takımını satın almanız hem uzun ömürlü bir kullanım hemde konforlu bir oturum sağlayacaktır.

Tercih ettiğiniz koltuk takımının ergonomik ölçü formlarına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Konforunuz ve ilerleyen zamanlarda omurga sağlığınızı korumak amacıyla doğru ölçü formlarında takımlar tercih etmelisiniz. Koltuk takımında bel boşluğunuz ve diz ölçüleriniz gibi ergonomik formların dikkate alındığı kuralların uygulandığı mobilyaları tercih etmelisiniz. Sağlığınızın yanında kolay temizlenebilir koltuk takımlarını tercih ederek inatçı kirlerin koltuğunuzda leke olarak kalmasını önleyebilir ve köşe koltuğunuzu kolayca temizleyebilirsiniz. Ufak, bilinen ama uygulanmadığı takdirde hem cebinize hem de sağlığınızı zarara sokacak olan bu etmenler oldukça önemlidir.

Yaşam alanınıza dahil edeceğiniz her eşya ve nesneyi özenerek ve dekorasyonunuza uyum sağladığınından emin olarak almalısınız. Peki salonunuza köşe takımı alırken dikkat etmeniz gerekenlerin neler olduğunu biliyor musunuz? Şimdi tıklayın ve keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.