Lüks Otelleri Lüks Yapan Klasik Mobilyaların Dekorasyona Katkısı

Lüks Otelleri Lüks Yapan Klasik Mobilyaların Dekorasyona Katkısı

Lüks yaşam alanlarına kattığı ihtişam ile lüks dekorasyonu destekleyen klasik mobilyaların büyüsü otel dekorasyonunu da sarıyor. Lüks otel dekorasyonunda odanın genel tasarımını ve gösterişli yapısını destekleyen aynı zamanda kullanıcıların beğenisini kazanırken konforunu da düşünen klasik otel mobilyalarını keşfedin. Lüks kaygısı güden otel işletmeleri, otelin genel dekorasyonuna göre tüm odalarında ya da kral dairelerinde klasik mobilyaları tercih etmektedirler. Lüks otel odalarında kullanılan klasik mobilyalar ile dekore edilen yaşam alanları iç mimarların işlerini kolaylaştıracak niteliktedir. Kullanıldığı alana baskın karakterini yansıtarak tüm gözleri üzerine çeken lüks mobilyalar en lüks yaşam alanlarında kullanılarak şık dekorasyonun temellerini oluşturmaktadır.

Lüks Mobilyalar Dekorasyonun Temelini Oluşturur

Otel odalarının genel iç mimari planına ve tasarımına uygun olarak seçilecek olan lüks dekorasyonun temelini oluşturan klasik mobilyalar otel odalarındaki tarzın temelini oluşturmaktadır. Eşsiz yaşam alanları dizayn etmek için genel oda tasarımına özen göstermek ile birlikte kullanıcının direkt olarak temasa geçtiği lüks mobilyaların hem tasarımı hem de kullanımı sırasındaki tecrübesi önemli olmaktadır. Lüks mobilyalar tasarımı ile mükemmelliği sunmasının yanında ortalamanın üzerindeki konforu ile de kullanıcısını şaşırtmak zorundadır. Bir mobilyanın ortalama değerlerinin üzerindeki kullanım deneyimini sunması gereken lüks mobilyalar ortalamanın üzerindeki dayanıklılığı ile de diğer mobilyalardan farkını ortaya koymaktadır.

Otel işletmelerinin dekorasyonunda klasik mobilyaları tercih etmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Klasik mobilyalar lüks tasarımı destekleyen mobilya olma özelliğinin yanında bu mobilyalar dayanıklı yapılarıyla uzun ömürlü bir yapı sunmaktadır. Uzun ömürlü kullanım sağlaması ile ilk gün ki gibi bir şıklığını ve yeniliğini koruyan klasik mobilyalar mobilya dezanformasyonunun en yüksek olduğu otel odalarında olmazsa olmaz bir kullanım sebebi oluşturmaktadır. Klasik mobilyalar tamamen el işçiliği ile birinci sınıf malzemelerden uzun ömürlü kullanılması için tasarlanmış mobilyalardır. Olası çizilmelere ve yıpranmalara karşı dayanıklı olan klasik mobilyalar otellerde ilk günkü parlaklığı ve şıklığı ile kullanılabiliyor.

Klasik mobilyalar otellerdeki lüks dekorasyonun temelini oluşturmaktadır. Odanın genel tasarımını belirlemek için öncelikle yaşam alanında kullanılacak olan mobilyaların tarzı, rengi ve yapısı belirlenmektedir. Tüm bu detaylar tamamlandıktan sonra odanın genel tarzı, rengi, tasarımı detay kazanmaktadır. Mobilyaların seçiminden sonra duvar ve zemin döşemeleri de netleşmektedir. İşte tüm detaylar klasik mobilya ya bağlıdır. Bu nedenle lüks otel odalarının genel dekorasyonunu klasik mobilyalar oluşturmaktadır.

Özel Üretim Mobilyaları

Klasik mobilyalar yapısı ve karakteri gereği tüm alanlara uymayabilirler. Bu nedenle dekorasyonun temelini oluşturması için klasik mobilyalar temel alınmaktadır. Ancak kimi zaman beğenilen mobilyalar yaşam alanlarına uyum sağlayamayabilir. Bu uyum renk, kumaş yapısı ve ölçülerinde olabilmektedir. Bu uyumsuzluk klasik mobiya modellerinde kolaylıkla giderilebilmektedir. Tamamen kullanıcılara özel olarak el işçiliği ile yaşam mekanına ve kullanıcısına özel olarak üretilebilen klasik mobilyalar kullanıldığı alana tam uyum sağlaması ile yarar sağlamaktadır. Otel odalarında da bu durum geçerlidir.

Her otel işletmesinde farklı otel odaları bulunmaktadır. Otel odalarının hizmet sınıfına bağlı olarak odaların ölçüleri değişebilmektedir. Her alana ve oda ölçüsüne uyabilen klasik mobilyalar işletme tarafından sunulan ölçülere özel olarak üretilebilmektedir.

Lüks Yaşam Alanlarında İç Mimar Desteği

Asortie mobilya olarak otel dekorasyonunu tarafımıza teslim eden işletmeler için tamamen ücretsiz iç mimari hizmeti sunmaktadır. Bu iç mimari hizmeti otelin genel dekorasyonu, lobi tasarımı, otel odalarının dekorasyonu, kral odaları, vip mekanlar, mermer zemin döşemeleri, lüks otel aydınlatmaları gibi birçok alanı kapsamaktadır. Tüm bu hizmetleri ve genel otel dekorasyonu konusunda Asortie mobilya’dan destek almak isteyen müşterilerimize özel ücretsiz iç mimari desteği ile profesyonel ve kusursuz yaşam alanları sunuyoruz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.