Konsol ve Vitrinlerin Yemek Odası Takımlarındaki Önemi

Konsol ve Vitrinlerin Yemek Odası Takımlarındaki Önemi

Konsol ve vitrinler, yemek odası için büyük önem taşımaktadır. Bu mobilyaların yemek odası takımı seçerken dikkatlice incelenmesi ve uyumlu olanların tercih edilmesi gerekir. Günümüzde farklı model ve renklerde birçok konsol ve vitrin bulunmaktadır. Bu ürünleri satın alırken hem işlevlerine hem de tasarımlarına bakmak, doğru bir tercih yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle yemek odası için bu konu çok önemlidir. Çünkü işlevsel olmayan konsol ve vitrinler, odada sadece kalabalık yapacak, işinize de yaramayacaktır. Şimdi sıra sıra konsol ve vitrin seçimlerinde nelere dikkat etmemiz gerektiğine bir göz atalım.

Konsol, uzun yıllar boyunca salon ve yemek odalarında kullandığımız hem işlevsel hem de dekorasyon amaçlı bir üründür. Konsol tasarımları günümüzde farklı birçok akımdan etkilenerek değişiklik göstermektedir. Geçmişte konsollar daha hantalken günümüzde daha minimal ve işlevsel olanlar ön plana çıkmaktadır. Peki konsol modelleri yemek odasına ne gibi katkılar sunar?

  • Konsol modelleri yemek odalarında, yemek takımlarını güvenli ve hijyenik bir biçimde saklamayı sağlar.
  • Konsollar, yemek odasına hoş bir görüntü sağlar.
  • Bununla beraber küçük yemek odalarında duvara dayalı konsollar aynayla beraber kullanılırsa, odanın daha büyük ve ferah durmasını sağlar.
  • Konsol çeşitleri, yemek odalarının daha tasarruflu kullanılmasına da katkı sunar.

Yemek odasına konsol seçerken, doğru boyutu belirlemek çok önemlidir. Bu konsolun bulunduğu mekanı boğmamasını sağlayacaktır. Bu nedenle alacağınız konsolu öncelikle nasıl bir alanda kullanacağınızı ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Bu sayede doğru boyutlarda bir ürün seçebilirsiniz. İkinci olarak da konsolu eğer yemek odası takımından ayrı olarak alacaksanız mutlaka yemek odasına uyumlu renk, desen ve modelde seçmelisiniz. Konsol seçimi sırasında en son olarak da işlevselliğine dikkat etmenizi öneriyoruz.  Yani yemek takımlarınızı güvenilir bir biçimde saklayacağınız konsol uzun yıllar işinizi görecektir.

Vitrin Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yemek odası mobilyaları denildiği zaman akla ilk gelenlerden birisi de vitrinlerdir. Vitrin seçimi de mutlaka yemek odasına uygun bir biçimde yapılmalıdır. Vitrin bir yemek odasının estetiğini ve duruşunu belirleyen en önemli mobilyalardan birisidir. Günümüzde yüzlerce vitrin arasından birini seçmek tabi ki zordur. Bu nedenle size vitrin seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

  • Vitrin seçerken eğer vitrini yemek odası takımından ayrı alacaksanız mutlaka evinizin ve yemek odanızın tasarıma uygun bir parça satın almalısınız.
  • Her büyük ürün iyi değildir. Vitrininizi illa büyük olanlardan tercih etmek zorunda değilsiniz. Eğer küçük bir yemek odanız varsa, büyük vitrin odayı boğacaktır. Bu nedenle küçük olanları tercih etmenizde fayda var.
  • Geniş yemek odaları büyük vitrin modelleri için idealdir. Böyle bir durumda odanın boyutuna uygun vitrini tercih edebilirsiniz.
  • Vitrinde sergileyeceğiniz eşyalarınıza göre bir vitrin seçimi yapmanız sizin için ideal olacaktır.

Vitrin modelleri, küçük yemek odalarına depolama ve düzen ihtiyacı konusunda yardımcı olmaktadır. Özellikle yemek takımlarınızı seçeceğiniz bu vitrinlerde sergileyebilir, aynı zamanda depolama da yapmış olursunuz.

Konsollar ve vitrinler, bir yemek odasının en önemli eşyalarından birisidir. Yemek odası mobilyaları denildiği zaman akla ilk gelen bu ürünler, mutlaka sağlam, tasarım anlamında gösterişli ve işlevsel olmalıdır. Bu üç maddeyi dikkate alarak satın alacağınız mobilyalar, işinizi görecek ve uzun yıllar kolaylıkla sıkıntı yaşamadan kullanmanızı sağlayacaktır.

Yemek odası takımı seçerken gerçekleştirilen hatalar nelerdir? Yaşam alanlarınıza mobilya seçerken yanlışa düşmemek ve doğru seçimi yapmanızı kolaylaştırmak adına hazırladığımız blog makalemizi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.