Klasik Mobilya Temizliği Nasıl Yapılmalı

Klasik Mobilya Temizliği Nasıl Yapılmalı

Her mobilya ve eşyanın temizlenmesinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Kullanılan temizlik malzemesi, suyun ısısı, kullanılan bez ve uygulanan yöntemler değişebilmektedir. Klasik mobilyalar temizlenirken mobilyaya zarar veremeyecek ve lekelerin kolayca çıkarılabileceği şekilde temizlenmesi önemlidir.

Klasik mobilyalar kaliteli malzemeden üretilen, ustaların el emeğinin katılarak işlendiği birbirinden değerli mobilyalardır. Uygun olan aksesuarlar, halı ve perdeler ile dekore edildiğinde oldukça şık bir ortam sağlayan mobilyalardır. Klasik mobilyalar kaliteli ve tasarımsal ürünler oldukları için genellikle fiyat ortalaması da diğer mobilyalara göre daha yüksek olabilmektedir. Bu nedenle klasik mobilyalar uzun seneler kullanılmak istenen eşyalar arasında yer almaktadır.

Mobilyaların uzun yıllar kullanılabilmesinde kalitesi oldukça önemlidir. Mobilyaların çizilmesi, yıpranması ve aşınması mobilyaların kullanım süresini kısaltmaktadır. Mobilyaların ilk günkü görünümünü koruyarak uzun süreler kullanılabilmesinde kalitesi kadar temiz görünümü de çok önemlidir. Mobilyalarda leke oluşması ve kirli görünmesi mobilyalar ne kadar şık ve dekoratif olsalar da olumsuz bir görünüme neden olabilmektedir.

Klasik Oturma Odası Takımı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Klasik oturma grupları kumaştan üretilmiş olan mobilyalar oldukları için mobilyalar arasında en fazla kirlenen ve temizlenmeye ihtiyaç duyulan mobilyadır. Klasik oturma odası takımı temizlenirken kumaş kısımlarının temizliği ayrı ahşap kısımlarının temizliği ayrı şekilde temizlenmelidir.

Klasik koltuk takımlarının kumaş döşemesi kısmında oluşan lekelerin kurumadan temizlenmiş olması oldukça önemlidir. Lekeler kurudukça çıkması daha zor olacaktır. Bu nedenle lekelenme oluştuktan hemen sonra temizlenmelidir.

Koltukların temizlenmesi de kullanılan temizlik malzemelerinin koltuk temizliği için uygun olması önemlidir. Koltukların renklerinde bozulma yapmayan ve lekeleri çıkartan temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Koltukların temizlenmesinde silme tekniği kullanılacaksa kullanılan bezin aşınmamış tercihen yeni bir mikrofiber bez olması önemlidir. Aşınmış bezler koltuk kumaşlarının da aşınmasına neden olacaktır.

Koltukların tozlanması kumaşların renklerinin matlaşmasına neden olacaktır. Koltukların düzenli olarak elektrikli süpürge ile süpürülmesi koltukların tozlanmasını önleyeceği için renklerinin canlılığını koruyacaktır.

Klasik koltuk takımlarının ahşap kısımlarında olan oyma desenler tozlanmaktadır. Yüzeysel alınan tozlar desenlerin içlerindeki tozların alınması için yeterli gelmemektedir.  Düzenli olarak oymaların araları temizlenmelidir. Diş fırçası gibi fırçalı bir ürünle bol sulu şekilde tozlar temizlenebilir. Ancak fırçanın sert olmaması ve yumuşak olması önemlidir. Sert fırçalar ahşapta çizilme oluşmasına neden olabilir.

Klasik Yemek Odası Takımı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Klasik yemek odası takımlarında yiyecek ve içecek lekeleri oluşma riski oldukça fazladır. Yemek odası takımında oluşan lekelenmeler en kısa zamanda temizlenmelidir. Ahşap üzerinde olsa bile lekelerin kuruması, çıkartılmasını güçlendirecektir. Nemli bir bezle lekelerin temizlenmesi gereklidir.

Sandalyelerin kumaş döşeme kısımlarında koltukların kumaşlarında uygulanan hususlar uygulanmalıdır. Uygun bir temizlik malzemesi ve aşınmamış bir bez ile k-sandalyelerin döşeme kısımları temizlenmelidir.

Klasik Yatak Odası Takımı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Yatak odalarının temizlenmesinde düzenli olarak nemli bir bezle tozlarının alınması önemlidir. Yatak odaları yemek lekelerinin daha az olduğu alanlardır. Yataklarda oluşan yemek, içecek ve diğer lekelerin çıkartılması için yıkama makineleri kullanılabilir veya aşınmamış bir bezle silinebilir. Klasik yatak odası takımı temizliğinde oyma desenlerin içleri yumuşak fırça bol sulu ile temizlenebilir.

Klasik mobilyalar temizlenirken lekelerin kurumadan temizlenmesi, tozlarının düzenli olarak alınması önemlidir. Temizlenme sırasında mobilyaların temizlenmesinde kullanılması uygun olan temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Fazla kuvvet uygulanmadan temizlenmelidir. Fazla kuvvet uygulanması durumunda kumaşlar ve mobilyaların cilalarında aşınmalar meydana gelebilir.

Klasik mobilyalarınızı düzenli olarak temizleyerek ilk günkü görünümünü koruyan mobilyalara sahip olabilirsiniz.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.