Klasik Lake Banyo Dolabı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Klasik Lake Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerdeki her alanda keyifli zamanlar geçirmek için alanların dekorasyonuna önem verilmektedir. Dekoratif banyoların evlerdeki rolü oldukça önemlidir.  El yüz yıkama, makyaj yapma, diş fırçalama, banyo yapma gibi kişisel bakımın yapıldığı banyoların dekorasyonunda birçok faktör etkilidir. Bu faktör arasında işlevsel olarak ta önemli yere sahip olan banyo dolapları yer almaktadır. Banyolarınıza alacağınız klasik lake banyo dolapları ile banyolarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Banyolarda oldukça az eşya ve mobilya yer aldığı için dekorasyonunda zorlanılabilmektedir. Banyolarda kullanılması gereken eşyaların dekoratif açıdan uyumlu seçilmesi ile banyolarınızda yalın dekorasyon oluşturabilirsiniz. Banyolarda derli toplu ve yalın dekorasyon kullanışlılık ve görünüm açısından en fazla tercih edilen dekorasyon tarzları arasındadır.

Banyoların dekorasyonundaki en belirleyici etmen banyo yer ve duvar döşemeleridir. Renk ve desenlerinin sağladığı estetik tarz ile istediğiniz dekorasyona ait banyolar oluşturabilirsiniz. Banyonun ana tarzını belirledikten sonra diğer eşyalar ile bu dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Klasik tarzda bir banyo oluşturmak istiyorsanız klasik duvar ve yer döşemeleri kullanmanız, modern tarzda bir banyo oluşturmak istiyorsanız modern tarzda döşeme kullanmanız gereklidir.

Banyo dekorasyonunda yer ve duvar döşemelerinden sonra dekorasyon için en önemli olan ürünler duşa kabin, küvet ve klozetlerdir. Döşemeler ile sağlanmış olan tarza uygun seçilen ürünler ile banyoların dekorasyonu tamamlanmaktadır. Banyo yer ve duvar döşemelerinde olduğu gibi duşa kabin, küvet ve klozet gibi ürünlerde oldukça farklı tarzlarda ve modellerde üretilmektedir.

Dekorasyon banyo halısı, banyo dekorasyonları, havluluklar ve diğer banyo eşyalarıyla banyonuzun dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Banyo dolapları dekorasyonda olduğu kadar işlevsellik açısından da önemlidir. Banyolarda kullanılan tüm malzemelerin konumlandırılmasını, depolanmasını ve saklanmasını sağlayan banyo dolapları farklı özellikler üretilmektedir.

İhtiyacınıza ve size en uygun banyo dolapları seçmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan biri malzemelerinin kalitesidir. Banyolar nemli ortam olduğu ve ıslanma durumları yaşanabildiği için malzemenin suya dayanıklı olması gereklidir. Suya dayanıklı olmayan dolaplarda kararma, sararma ve kabarma durumları yaşanabilmektedir. Bu durum hem görünüm hem de kullanım açısından olumsuzluğa yol açabilmektedir.

Banyo dolaplarında en fazla tercih edilen banyo malzemesi lakedir. Dayanıklı olması, şık görünmesi ve kolay temizlenebilmesi lake banyo dolaplarını kullanışlı yapan özellikleridir. Klasik lake banyo dolapları canlı görünümü sayesinde alanlarınızdaki şıklığı sağlamanızı sağlar. Farklı renk seçeneklerine sahiptir.

Banyo dolaplarının kolay temizlenebilir özelliklerde olması çok önemlidir. Su lekeleri banyo dolaplarının görünümünde olumsuzluğa yol açmaktadır. Su ve buhar lekelerinin oluşmaması ve kolay temizlenebilir olması banyo dolaplarındaki önemli özelliklerdendir.

Klasik lake banyo dolaplarının iç kısmına yerleştirilecek olan temizlik malzemeleri, kişisel bakım malzemeleri, havlular, tuvalet kağıtları ve diğer ürünlerin dolap içerisinde düzenli bir şekilde konumlandırılabilmesi için raf düzeni çok önemlidir. Farklı özelliklerde ve genişliklerde rafları olan banyo dolapları sizlere işlevsellik sunmaktadır. Banyo dolaplarının üst yarısında iki bölme olması durumunda, bölmelere konan malzemelerin üst kısımlarında bulunan boşluk kullanılamamakta işlevselliği azaltmaktadır. Genişliği farklı olan rafların olması her ürüne ait rafa sahip banyo dolabına sahip olmanızı sağlar.

Lake banyo dolabı alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus boyutlarının banyonuz için uygun olmasıdır. Özellikle dar banyoya sahip kişilerin banyodaki hareket alanını daraltmayacak ölçülerde banyo dolabı almaya özen göstermeleri gereklidir. Eğer alanınıza oldukça darsa lake banyo dolaplı lavabo sistemlerini tercih edebilirsiniz. Alandan tasarruf sağlamanızı sağlarken dekorasyon açısından da oldukça şıktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.