Klasik Köşe Takımı Alırken Atlamamanız Gerekenler

Klasik Köşe Takımı Alırken Atlamamanız Gerekenler

Klasik köşe takımları çok yönlü kullanış alanına sahiptir. Köşe takımları hem oturma odalarında hem salonlarda kullanılabilir. Camın önüne veya duvar önünde iki köşenin birleştiği alana denk gelecek şekilde yerleştirilebilen köşe takımları yer tasarrufu yapma konusunda oldukça iddialı ürünlerdir. Özellikle küçük evlerde veya odalarda daha çok tercih edilen klasik köşe kanepe modelleri ile odalar daha kullanışlı hale geliyor. Köşe kanepe takımları bütün olarak kullanıma sunuluyor. Oturmak için geniş alanlar sunuyor. Kullanışlı olduğu kadar şık da olan klasik köşe takımlarında, ahşap döşemeler ve koyu renkler en sık tercih edilen modeller olsa da işlemeli modeller ve yahut açık tonlu renklere sahip modeller de oldukça ilgi çekiyor.

Klasik köşe takımı almak için araştırma yapmaya başladığınızda önünüze birçok farklı markanın farklı tarzda modelleri çıkacaktır. Almayı düşündüğünüz köşe koltuğunun ilk olarak hangi tarzda kesime ve modele sahip olması gerektiğine karar vermelisiniz. Salon için düşünüyorsanız klasik tarzda olması odanıza zariflik katacaktır. Oturma odanız için arayış içindeyseniz yine klasik kesim tercih edebileceğiniz gibi spor modellere de bakabilirsiniz. Yine ihtiyacınıza ve isteğinize göre köşe takımınızı Amerikan tarz mutfak modeline sahip evlerin mutfaklarında kullanabilirsiniz. Modele ve kullanmak istediğiniz odaya karar verdikten sonra ise işin daha renkli kısmına geçiliyor.

Klasik köşe takımları arasından beğendiğiniz modeli alırken atlamamanız gereken bazı noktalar var. En başta, hangi modeli seçerseniz seçin model fark etmeksizin sağlamlık, konfor, koltuğun boyutu ve tarzı her koltuk için geçerli olan kriterler. Koltuğun iskeletinin birinci kalite ahşaptan yapılmış olması ve tercih edilecek olan sünger kalitesi ile uzun ömürlü ve sağlam mobilyalar elde edilebiliyor. Bunun yanı sıra kullanılan malzemenin kalitesi, konforu da etkiliyor. Konforu etkileyen tek etmen iskelet sistemi değil. Buna ek olarak klasik köşe takımları döşemelerinde tercih edilen kumaşlar da konforu etkiliyor. Ayrıca köşe dönüşleri kumaş ile iyi bir şekilde kaplanmış olmalıdır. Geniş oturma alanı sunan klasik köşe takımları üzerine dekoratif olarak konulan minderlerinde kullanım açısından rahatlık sunması, esnek ve koltuğunuzla tam uyumlu olması gerekiyor. Minderler gibi köşe koltuğunun kol ve kanatların konforlu olması da oldukça önemlidir. Odanın boyutuna göre özel olarak da üretilebilen koltuğun odada ne çok büyük ne de çok küçük kalmaması gerekiyor. Koltuğun tarzının oda ile uyumlu olması ve boyutunun da oda içinde kullanılacak duvara tam oturması gerekiyor. Odaya göre çok küçük ölçülerde üretilen köşemler odanın kullanışını negatif etkileyeceği gibi, dekoratif olarak da kötü bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Keza büyük üretilmiş olan köşe koltukların duvara sığmaması sonucu aldığınız ürünü kullanamazsınız.

Bunların yanı sıra ise seçtiğiniz koltuğun spesifik olarak dikkat etmeniz gereken detayları oluyor. Klasik köşe kanepe modellerinin köşe kısımları iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış olmalıdır. Ayrıca dikiş ve biyeleri düzgün olmalıdır. Döşeme iskelete giydirildiğinde kumaş yüzeyinde var olan desenler ortalanmış, varsa çizgilerle dikişler ile uyum içinde olmalıdır. Ve döşemelik kumaşın kolay temizlenebilir, yanmayan kumaş olması gerekir.

Mobilya evdeki diğer eşyalar ile uyumlu olması gerekir. Beğendiğiniz modelin evinize uyacak rengini tercih etmelisiniz. Odanızın bütün oluşturması açısından oldukça önemli olan klasik köşe takımı almak için internetten fiyat araştırması yapabilirsiniz. Ancak görerek seçmenizi öneririz. Beğendiğiniz koltuğunuzun tüm detaylarını görmeniz için ve size de bir kahve ikram edebilmek için mağazalarımıza bekliyoruz. Mağazalarımızı ziyaret ederek koltuğunuzu görerek ve dokusunu hissederek seçmenizi tavsiye ederiz. Sizi de İstanbul- Masko mobilya kentinde bulunan Asortie mağazamıza ve yurt dışı showroomlarımıza bekliyoruz. 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.