Klasik Koltuk Takımında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Klasik Koltuk Takımında Renk Seçimi

Klasik koltuk takımı alırken üzerinde en çok zaman ayrılan ve kararsız kalınan durum renk seçimidir. Klasik koltuklar işlemeleri, tarakları, lüks kumaş seçenekleri ve ihtişamlı tasarımlarıyla zaten göz doldurmakta ve bu durumda kumaş seçeneklerinde renk tercihleri Önemli ölçüde karar belirleyen bir unsur olmaktadır.

Klasik Koltuk takımları çoğunlukla koyu tonlardan tercih ediliyor. Fakat bu bir sınırlama değil. Ne yazık ki klasik koltuk seçimi denince akla ilk ve en çok koyu renkler ve ahşap renkleri geliyor ve hatırlanıyor. Bazı bir takım ana kalıplaşmış renklerin klasik koltuklarla özdeşleştiği doğrudur. Bunun sebebi klasik stilin belli başlı karakteristik özelliklere sahip olmasından kaynaklıdır. Bundan dolayı klasik koltuk takımlarının renkleri koyu renklerle ve ahşap tonları ile sınırlandırılmış değil. Canlı renkleri de tercih edebilirisiniz, sadece bu durumda dekorasyonunuzunda canlı ve koltuk takımınıza uyum sağlıyor olabilmesi önemli . bunu için mutlaka uzman mimar ekibimize danışmanızı tavsiye ederiz.

 

Klasik Mobilyada Renk Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Klasik mobilya renk seçimi yaparken öncelikle mekanın büyüklüğüne dikkat edilmelidir. Mekanın yeterince ışık alıp almadığı mobilya rengi seçiminde önemlidir.Klasik mobilyalar ile evinizi dekore etmeyi düşünüyorsanız mobilya rengi ve model seçimi konusunda dikkatli davranmalısınız. Klasik mobilyalarda ağırlıklı olarak gri, beyaz, kahverengi, siyah ve gold renkleri kullanılmaktadır. Tercihini klasik mobilyadan yana kullananlar siyah ve beyaz renginin uyumunu çok fazla kullanmaktadır. Kahverengi klasik mobilyanın vazgeçilmez renkleri arasında yer almaktadır. Kahverenginin farklı tonları ile beyaz ve gold uyumu klasik mobilyanın tarzını yansıtmak açısından çok tercih edilen renklerdir. Klasik mobilya modellerinin seçiminde yerden yüksekliği az olan mobilyalar çok tercih edilmektedir. Kimileri ise daha gösterişli ve şık klasik mobilyalardan yana tercihini kullanabilmektedir.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.