Klasik Aksesuarların Salonlarda Kullanım Alanları

Klasik Aksesuarların Salonlarda Kullanım Alanları

Kültürümüzün önemli parçası olan misafir salonlarını oluştururken zamansız, modası geçmeyen, kolay kolay eskimeyen bir tarz oluşturmak gerekiyor. Oryantal desenler, kıvrımlı formlar, pastel renkler, ışıltılı objeler sayesinde salonlarda klasik aksesuarlar kullanılarak zamansız ve modası geçmeyen salonlar oluşturuluyor. Bu dekorasyon sayesinde birçok farklı tarz tek bir noktada birleştirilebiliyor. Bu da bütün evin iç dekorasyonunu bir noktada toparlayabilmeye fırsat sunarken aynı anda salon için farklı dekoratif alanları da tek bir tarz altında toplamaya fırsat sunuyor.

Salonlarda klasik aksesuarlar kullanmak demek odayı birçok aksesuarla donatmak ve çok süslü görünmek demek değildir. Klasik döşenmiş salonlarda nostalji rüzgarları eserken günümüz estetik algısı da kendini iyiden iyiye belli ettirir. Geçmişe duyulan saygı ve özlem geleceğe duyulan hasret ile birleşmesi sonucu oluşan bir tabloyu andıran klasik tarzda döşenmiş salonlar da en önemli detaylar kıvrım ve desenlerdir. Doğal doku ve renk tonlarının buluştuğu salon dekorasyonunda kullanılacak olan aksesuarlarla salonlar tamamlanıyor.

Klasik aksesuar modelleri ile tamamlanan salonlarda dekorasyon tamamlamak için bir diğer seçenek de halı ve kilimler oluyor. Belli desen modelleri ön planda olurken bu desenleri dekoratif malzemeler oldukça iyi bir şekilde tamamlıyor. Salonlardaki klasik aksesuarlar oldukça farklı stil ve şekillere sahip oluyor. Aynalar ve dekor objeler söz konusu olunca yaratıcılığınızı konuşturabilir ve odanıza ışıltı katabilirsiniz. Dekoratif amaçlı aynalarınız oldukça işlemeli ve süslemesi bol olabilir. Duvarları süslemek için bu aynalar tercih edilerek oturma grupları ön plana çıkarılabilir.

Duvar dekorasyonundan sonra ise diğer mobilyaları süslemeye geliyor sıra. Kadife ve tafta kumaşlar, klasik dekorasyonda her zaman revaçta. Şeffaf kristalli yüzeyleri, mat beyaz ve altın metal yüzeylerle beraber kombinleyebilirsiniz. Biraz daha modern olsun isterseniz ise mobilya seçimlerinde değişikliğe gidebilirsiniz. Ancak mobilyalarda klasik mobilyanın kıvrımlı formlarını ve ihtişamlı duruşunu ön planda tutmayı da unutmamalısınız. Bazı salonları mobilyalar ile süslerken yemek masa takımı da eklenebiliyor. Bu gibi durumlarda ise klasik salon aksesuarları arasından vazo seçimi ile salon içi uyumu sağlayabilir ve yemek masanızı dekorasyonun ahengine ekleyebilirsiniz. Mobilyaların işleme detayları ve kıvrımlı formları ön plana alarak dekoratif objelerle zenginleştirilmiş bir tasarım elde etmek için cam, mat veya bronz yüzeyler kullanabilirsiniz. Simetrik olarak dizayn edilecek olan salonda ahenkli bir uyum söz konusu olacaktır. Yemek masası üzerinde vazo ile uyumlu olacak bir diğer aksesuar ise konsol üstü kullanılan süs eşyalar oluyor. Mumluklar, tabaklar, vazolar kullanılabiliyor. Çok kullanışlı ve yardımcı bir ürün olan sehpaları da unutmamak gerekiyor.

Dekorasyonu destekleyen, aksesuarlar ile bütünlük sağlayan bir diğer parça da perdeler oluyor. Göz dolduran, evlerin gelinliği olan perdeler dışarıdan dengeli gün ışığı alınmasında yardımcı olurken dışarıdan içerinin görünmesine de engel oluyor. İşlevselliğinin yanı sıra görüntüsü ile de oldukça ergonomik olan perdelerin birçok farklı modelli mevcut. Klasik salonlarda ise en çok tercih edilen tüm duvarı kaplayan perdeler oluyor. Tül tercih edilirken yanına bir de fon seçiliyor. Güneşlik olarak mekanizmalı perde de tercih edilebiliyor. Çok çeşit ve renge sahip olan perde sektörün de ise salonlar da kullanılırken mobilya, aksesuar, halı ve duvar rengi ile uyumuna bakılıyor. Perdeye ek olarak ise huzurlu ortamı daha sıcak hale getirmek için başka seçenekler de kullanılabiliyor.

Salon dekorasyonunda huzur veren bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştırmak adına klasik salonunuza şömine detayı da ekleyebilirsiniz. Sıcak ve huzur dolu bir ortamı oluştururken aynı zaman da dekorasyonu destekleyecektir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.