Ev Hediyesi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ev Hediyesi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ev hediyesi nasıl seçilir? Ev hediyesi seçerken nelere dikkat edilmelidir? Yeni ev alanlara, evini yenileyenlere ve yeni evlenenlere ev hediyesi alınmaktadır. Özellikle kültürümüzde yardımlaşma ve hediyeleşme olduğundan ev hediyesi fikirleri bulmak birçok kişinin zorlandığı konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev hediyesi seçerken bizimde uzman olduğumuz ve özellikle yaşam alanlarında etkileyici bir konsept oluşturan ev dekorasyon etmenlerine değineceğiz. Yeni evlenenler ya da evini yenileyenler için tercih edeceğiniz ev hediyesi önerilerimize gelin yakından bakalım.

Klasik Abajurlar

Ev hediyesi seçerken, özellikle de lüks bir mekânda kullanılacaksa, klasik tarz ve tasarıma sahip abajur modellerini tercih edebilirsiniz. Abajurlar sadece yatak odalarında kullanılması için değil, salonlarda da tercih edilebilmektedir. Özellikle yemek odası takımları içerisinde konsolun üzerinde, salonlarda ise yan sehpaların üzerine konumlandırılabilmektedir. Bu abajurlar ortama şık bir aksesuar efekti katacağı gibi, loş bir aydınlatma imkânı da sağlayacaktır. Abajurlar yerine lambader modellerini de tercih edebilirsiniz. Hemen hemen yaşam alanlarında aynı işlevi olan bu şık aydınlatma ürünleri bir ev hediyesi için oldukça ideal olacaktır. Dekorasyona katkısı zayıf olması, ev sahibinin dekorasyonu ile uyum sorunu yaşamamasını sağlayacaktır. Ancak işlevselliği ile de kullanıcısını memnun edecektir.

Klasik Zigon ya da Yan Sehpalar

Yaşam alanlarında işlevsellikleri ve kullanımı bir ihtiyaç olan zigon sehpaların hediye olarak seçilmesi doğru bir tercih olacaktır. Tercih edeceğiniz ev hediyesi içerisinde zigon sehpalar kullanıcısını memnun edecektir. Genellikle kalabalık misafir ve konukların geldiği dönemlerde birçok zigon sehpaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple dekorasyon ile uyumlu, şık, sağlam ve kaliteli bir zigon sehpa hediye etmeniz, yakınınızı veya akrabanızı yani ev sahibini memnun edecektir. Zigon sehpa seçiminizi gerçekleştirirken, hemen hemen mevcut ev dekorasyonu ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz daha doğru ve dekorasyona katkı sağlayan mobilyayı dekorasyona adapte etmesini sağlayacaktır.

Vazo, Tablo Gibi Aksesuar Ürünler

Vazo, tablo, gondol, gibi yaşam alanlarında aksesuar niteliği taşıyan ve şık bir etki bırakan bu eşyaları tercih edebilirsiniz. Üstelik bu eşyalar kullanılmayan ancak, yaşam alanlarında sürekli yer alan hediyeler olacaktır. Bu sebeple ev sahibinin de her bu ürünü gördüğünde sizi hatırlaması olası olacaktır. Severek kullanacağı bir vazo, ya da duvarına asarak evine renk katacak bir tablo, şamdan ya da içi dolu bir fotoğraf çerçevesi.

Ev hediyesi seçerken zorlanan kullanıcılar aslında sevdiklerinin yaşam alanlarında kullanması için manevi anlamda da yüksek ürünler seçmelidir. Siz her ne seçerseniz seçin, manevi değeri ve anlamı yüksek olacağı için o hediyeniz, değerli olacak ve ürünün kullanıcısı için oldukça değerli bir hediye anlamını taşıyacaktır. Unutmayın düşünmek, yani maneviyat maddi bir hediyeden daha da ön plandadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.