Can Dostlarımız İçin En Doğru Köpek Evi Seçimleri

Can Dostlarımız İçin En Doğru Köpek Evi Seçimleri

Evlerimizde, yaşam alanlarımızda baktığımız can dostumuz olan köpeklerimizin daha rahat bir uyku uyuması için köpek evi modellerini tercih edebilirsiniz. Evlerimizde baktığımız can dostlarımızın kendisine özel alanının olması ve orada uyuması, dinlenirken kendi evinde ya da köpek koltuğunda uyumasının birçok yararı olmaktadır.

Evde evcil hayvan bakıyorsanız belli başlı kurallarınız olmalı ve evcil hayvanınızın bu kurallara uyması için gerekli eğitimleri ve komutları ona vermelisiniz. Ancak bu eğitimi ve komutları verirken köpeğinizin de yaşam alanlarında rahat edebilmesi için onlara özel alanlar oluşturmanız gerekmektedir. İşte burada devreye yaşam alanlarımızda kullanmamız için köpek evi seçimini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Birçok farklı köpek evi modeli bulunmaktadır. Ancak lüks ve klasik yaşam alanlarınız da kullanılması için tercih edeceğiniz bu köpek evlerinin de şık ve tasarımı ile en az sevimli can dostlarınız kadar sevimli köpek evlerini tercih edebilirsiniz. Peki yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz köpek evlerinin özellikler ve sağlaması gereken gereksinimler nelerdir? İşte yazımızın devamında yaşam alanlarınıza tercih edeceğiniz bu köpek evlerini doğru seçmeniz için önerilerde bulunacağız.

Köpeğinizin Boyutları ile Uyumlu

Tercih edeceğiniz köpek evlerinin köpeğinizin boyu ve cüssesi ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Küçük ırk bir köpek besliyorsanız bu sorun olmayacaktır ancak büyük ırk bir köpek bakıyorsanız köpek evlerinin boyutları oldukça önemli olacaktır. Yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz köpek evleri köpeğinizin yuvası olurken aynı zamanda şık ve göz alıcı tasarımlarıyla da aksesuar niteliği görmektedir. Tatlı can dostlarınızın üzerinde uyurken ki verdiği sevimli pozlar tüm görenlerin beğenisini kazanacak cinsten olacaktır. Köpeğinizin köpek evinin üzerinde ya da içerisinde rahatça uzanabilmesi ve uyuyabilmesi için ideal ölçülerde olması gerekmektedir. Bunun içinde doğru seçimi yaptığınıza emin olmalısınız.

Temizlenebilir Olmalı

Köpeğinizin vaktinin bir kısmını geçirdiği yatağı ve yuvasının kolay temizlenebilir bir yapıda olması gerekmektedir. İç kaplamalarının istenildiği zaman sökülüp yıkanabilmesi ya da evin iç kısmına ulaşabilmek için çatısının istenildiği zaman çıkartılıp tam bir temizlik yapma imkânı sağlamalıdır. Bu zaman içerisinde oluşabilecek kokuların ve kirliliğin önüne geçecektir.

Konforlu Olmalı

Yaşam alanlarımızda kullandığımız her mobilya ve ürünün konforlu olduğu kadar ailemizin üyelerinden olan köpeklerimizin evlerinde ya da yataklarının da bir o kadar konforlu ve yumuşak olması köpeğinizi memnun edecektir. Evcil hayvanlarımızın konforu ve rahatlığı için üretilen yumuşak ve onları rahat bir uyku çekmesini sağlayan bu şık köpek evlerini tercih edebilirsiniz. Böylece köpeğiniz rahat bir uyku çekerek uyandığında da uykusunu almış ve dinlenmiş bir şekilde uyanacaktır.

Klasik Dekorasyonunuza Adapte Etmelisiniz

Yaşam alanlarınızda kullandığınız her ürünü kullanıldığı alana uyumlu olarak seçmeniz her bir parçanın mükemmel bir uyumu temsil etmesini sağlayabilir. Böylece her bir parça genele bakıldığında bütünü oluşturarak dekorasyondaki eşsizliği sağlamaktadır. Buna yaşam alanlarımızın içerisinde dahil ettiğimiz tüm aksesuar modellerinin yanında köpeklerimizin yatakları ya da köpek evleri de dahil olmaktadır. Genellikle yaşam alanlarımıza uyum sağlaması adına üretilen ahşap köpek evleri mobilyalarımız ile tam bir uyum sağlıyor. Mobilyalarınız ile uyum sağlamasının yanında genel dekorasyonunuzun içerisine de adapte ederek salonunuzda ya da diğer odalarınızda kullandığınızda sırıtan bir görünüm sağlamayacaktır. Evcil hayvanlarımız nasıl ailemizin üyesi olduğu gibi, onların evleri ve aksesuarlarının da yaşam alanlarımıza tam adapte edilmesi gerekmektedir.

Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz iç mekan aksesuarlarının dekorasyonunuz ile uyum içerisinde nasıl kullanılması gerektiğini keşfetmek için makalemizi okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.