Barok ve Rustik Tarz Ofis Mobilyaları Arasındaki Farklar

Barok ve Rustik Tarz Ofis Mobilyaları Arasındaki Farklar

Tercihler, genellemelere tabi olsa da istisnalar her zaman var. Ama genel bir istisnai durum var ki yıllardır değişmiyor. Ofis tasarımlarında, barok ofis mobilyaları ve rustik ofis mobilyaları diğer mobilya tarzlardan her zaman bir adım önde oluyor. Her ikisi de şık ve kullanışlı olmalarıyla dikkat çekiyor.

Ofislerin dizaynında barok tasarım ofis takımları kadar rustik tasarım ofis takımları da öne çıkıyor. Bu iki eski ve köklü dekorasyon anlayışlarının ürünleri arasındaki ezeli rekabet günümüzde de hala devam ediyor. Çünkü her ikisi de, kendi çizgileriyle ofislere kimlik kazandırmanın en etkili yollarını oluşturuyor. Bu nedenle de ofis dekorasyonunda sık sık karşımıza çıkıyorlar.

Ofisler iş hayatının vitrinlerini oluşturduğundan ofis sahipleri de bu vitrinlerin göz alıcı ve iddialı olmasını istiyor. Zira ofisler ortaya koyacağımız işler için adeta birer sessiz referans kaynağına dönüşüyor. Dolayısıyla referansımızın seçimi, ofis tasarımları için stratejik bir hamle olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü ofiste ağılayacağımız konuklarımızın ve iş ortaklarımızın, şık bir ortamda karşılanması bize ve işimize artı değer katıyor.

Bunun değerini bildiğimizi ortaya koymanın ve göz önünde tutmanın yolu da özellikle barok ve rustik anlayışla tasarlanmış ofislerden geçiyor.

Bununla birlikte günümüzün ciddi bir kısmını geçirdiğimiz ofislerimizin kişisel zevklerimize de uygun olması gerekiyor. Rahat çalışabileceğimiz, motivasyonumuzu besleyecek ve enerjimizi yüksek tutmamıza destek verecek bir atmosferde çalışmak istiyoruz. Estetik anlayışlarımızı besleyen çizgileri etrafımızda görmek istiyoruz.

Ofisler Çarpıcı Bir Kimlik Kazanıyor

Barok tarz ofis mobilyaları, ofislerine tarihten aldıkları ilhamla tasarlanmış görkemli mobilyaları taşımak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Barok ofis tasarımları klasik çizgiler aracılığıyla, lüks ve ihtişamı bir araya getiriyor. Bu ihtişamlı duruş da özellikle yöneticilerin makam odalarında kendisini gösteriyor. Barok yönetici takımları, yönetici odalarına çarpıcı ve ağırbaşlı bir kimlik kazandırıyor. Böylesi bir güçlü kimliğe sosyal hayatlarında zaten sahip olan yöneticiler de, ofislerinin tasarımıyla bunu doğrudan iş hayatına da taşımış oluyor.

İddialı Olmaktan Vazgeçemeyenlerin Tercihi

Rustik tarz ofis mobilyaları ise öncelikle doğallıktan yana olan ama bir yandan da iddialı modellerden vazgeçemeyenlerin seçimlerini belirliyor. Rustik tarz ofis mobilyaları ile ofiste yakalanmak istenen doğal atmosfer, iş hayatının getirdiği stresi azaltma noktasında da bir yardımcıya dönüşüyor.

Barok tarzın klasik çizgileri bellidir. Bu anlamda barok tarz ile rustik tarz birbirinden ayrılır. Rustik tarz, özgünlüğe daha fazla alan bırakır.

Barok tarz ofis mobilyaları, üzerindeki işlemeler, oymalar, kimi zaman varaklı tasarımlar ile daha klasik bir duruş sergilerken; rustik ofis mobilyaları söz konusu olduğunda bu ayrıntılar çoğunlukla ortadan kalkar. Rustik tarz daha modern bir yapıya sahiptir. Ahşapla beraber kullanılan metal tasarımların çekiciliği rustik tarzda kendini gösterir.

Özellikle rustik yönetici takımlar, metal ayrıntılarla birlikte tasarlanarak sahip oldukları iddialı duruş güçlendirilir. Doğal ahşabın kendi renginin tüm güzelliği kimi zaman da koyu renkli detaylarla hareketlendirilir. En başta belirttiğimiz gibi tercihler genellemelere tabi tutulsa da, aslolan kişisel seçimlerdir.

Metal ayaklar üzerinde yükselen rustik bir masa tasarımında, masanın bir bölümünün mat siyah olması burada dile getirilebilecek, göze çarpan ve son derece yaygın kullanılan bir örnektir.

Şık, Konforlu ve Kullanışlı

Rustik tarzın doğallığa daha fazla olanak vermesinin yanında getirdiği bir diğer farklılık ise barok tarza göre daha sade olabilmesidir. Asortie Mobilya’nın ofis tasarımları için şıklık, konfor ve kullanışlılık esasına göre ortaya koyduğu Masal Rustik Ofis Takımı doğallıkla birlikte daha sade modellerin arayışında olanların tüm beklentilerini karşılıyor.

Rustik tarz ve barok tarzın öncelikleri değişse de, ofislerde konfor tercihi değişmiyor. Asortie Mobilya yıllardır yaptığı kaliteli tasarımları, bu önemli ayrıntıyı unutmadan hayata geçiriyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.